Defender 110 Fren Ve Debriyaj Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahaozak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,178

Etiketler
Ynt: Defender 110 Fren Ve Debriyaj Problemi

bora1071' Alıntı:
aynen birde şanzımandan arka solda oturana ve bana doğru bir sıcak hava dalgası geliyor ayrıca düşünün birde mersin'in sıcağını ;D görenler diyorki bora zayıflamışsın veya body salonuna mı gitmeye başladın tarzı sorular gelmeye başladı :D yinede iyi anlaşıyoruz sonuçta 1,5 ay öncesine kadar hard enduro tarzı bir motorsikletim vardı. (1998 ktm 640 adventure) bu ondan sonra çoçuk oyucağı gibi yani :eek:
konu başlığıyla doğrudan ilgili olmasada defenderlarda yaz sıcağında kolları soğuğada alsanız fan kolu vasıtasıyla serpantin girişini kapatsanızda ( büyük ihtimal mekanizma çalışmıyordur ;D ) yaz sezonu için kalorifer serpantininın sıcak su girişine küçük bir musluk koyup kapatmanızı öneririm .. bugünkü uzun yol dönüşünden sonra en kısa sürede yapmanın şart olduğuna inandım... :smiley:
kolaylıklar.

Tamam defender ayrı bir güzellik te , kazara bir defender alırım sonra ne yerinden oynatırım hadi oynattım sonra duramazsam karışmam :smiley:

Off_Road' Alıntı:
konu başlığıyla doğrudan ilgili olmasada defenderlarda yaz sıcağında kolları soğuğada alsanız fan kolu vasıtasıyla serpantin girişini kapatsanızda ( büyük ihtimal mekanizma çalışmıyordur ;D ) yaz sezonu için kalorifer serpantininın sıcak su girişine küçük bir musluk koyup kapatmanızı öneririm .. bugünkü uzun yol dönüşünden sonra en kısa sürede yapmanın şart olduğuna inandım... :smiley:
kolaylıklar.

Bunu da yeni bir konu olarak mı açsak ne? (bkz:Defender klavuzu)

benim debriyaj da çok sertti geçen hafta alt merkez kaçırdı merkezi kendim söktüm tamir takımı bitmiş aynısını bulamadım mitsubiş canter alt merkezin tamir takımını aldım taktım biraz yumuşadı şimdi sorunsuz çalışıyor.

Debriyaj üst merkezini hyundai accent üst merkezi ile degiştim (sadece çubukları yer değişecek) fren merkezini de hyundai starex merkezi ile değiştim. sonuç müthiş. Şiddetle tavsiye ederim

BD30 atacağım zaman hidrolik direksiyon accent debriyaj üst merkez ve starex fren merkezini gözden geçirim öyleyse. Takibe devam... Paylaşım için teşekkürler.

tahaozak' Alıntı:
Debriyaj üst merkezini hyundai accent üst merkezi ile degiştim (sadece çubukları yer değişecek) fren merkezini de hyundai starex merkezi ile değiştim. sonuç müthiş. Şiddetle tavsiye ederim
Amerikan gibi oldumu sen onu söyle hele bir:smiley::smiley::smiley:

yavuz-çelikel' Alıntı:
Amerikan gibi oldumu sen onu söyle hele bir:smiley::smiley::smiley:

Abi benim frene 40-50 kg yük uyguluyordum yinede tutmuyordu. Debriyaj desen taş gibiydi. Şimdi frene az sert basınca aracın burnu yere düşüyor :smiley: iki pedal da çok çok yumuşak oldu. Eskiden aracı şehir içinde kullanmaktan nefret ederdim şimdi zevk alıyorum.

Bendemi degiştirsem napsam her usta yapabilirmi bunu birde hangi kasa accent ki uyuyor derraja.

yavuz-çelikel' Alıntı:
Westinghause'u da daha buyuk çapli biriyle degisirsen dahada guzel olur

Abi Westinghause la beraber değiştim sistemi.

cemklc' Alıntı:
Bendemi degiştirsem napsam her usta yapabilirmi bunu birde hangi kasa accent ki uyuyor derraja.

Ben çok memnunum karar sizin. 2000 model üstü hyundai accent. Bana göre her usta yapabilir.

Taha bey, aynı sorun bendede var. 97 model 300 TDİ'im var. Ustaya gösterdim, bu debriyaj normal defender sertliğinde dedi fakat bana çok sert geliyor. Bu yaptığınızı daha ayrıntılı yazarmısınız yani ustaya anlatacağım şekilde veya bu şekilde üst merkezi hyundai accentle değiştirmek istiyorum desem yeterlimi problemi anlatabilmek için. Saygılar...

Taha kardeşim,
Malzeme maliyetleri nedir? debriyajın alt parçasınıda değiştinmi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR