CJ için Ön Diferansiyel Kilidi (Satılık)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,365

jeep

Zirve
Yer
Gaziantep
Web
www.gandoff.org
Kilit 1977 model cj-5 in ön diferansiyelinden sökülmüştür. Dana30 için uygundur. LSD olduğunu tahmin ediyoruz. Sökülme sebebi ön diferansiyeli değiştirdiğimizden dana44 e geçtik. Aldığımız yere aynı fiyata verememizdir. Fiyatı 750 TL dir. En ufak bir sorunu yoktur.

Sahibi arkadaşımız Korkut Tel : 0 533 462 11 35

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

100220101217

100220101218

100220101219

100220101220

Etiketler
Ynt: CJ için Ön Diferansiyel Kilidi (Satılık)

göktug bey bir aracın üzerindeki diferansiyelin dana 30 yada 44 olduğunu nereden anlarız

Dana30 Dana44 ün yavrusu gibi durur ;D CJ lerin çoğunda önlerde dana30 çıkar. 74 den 84 e kadar sanırım..

Affına sığınarak cevap vermek istiyorum Göktuğ abi... :smiley:

Hiç bir fark yok hepsinde 10'ar tane vida vardır. Sadece dana44 biraz daha köşelidir.

göktug bey bu dana 30 yada 44 üzerinde yazan birsey yokmu bakmayla tanıyan ancak bilir sanırım.

kovan boru kalınlığından ve rot borularının kalınlıklarından anlaşılır. Ama yarın isterseniz ölçü olarak verebilirim.

dana 44 ler ön defransiyelde 8 civatayla bağlanır.dana 30 lar cjlerin 76-84 modellerinin ön defransiyelidir.10 civata ile bağlanır.

dana 44 ler ön defransiyelde 8 delik,arka defransiyelde 10 deliktir.genede siz bir sayın

5355' Alıntı:
dana 44 ler ön defransiyelde 8 delik,arka defransiyelde 10 deliktir.genede siz bir sayın

Dış kapağını soruyorsunuz değilmi yanlış anlamadıysam; Benim bildiğim Dana 44'lerde 10 civata var.

Fakat 60-62-65 eski model Dana 44 dedikleri bi diff var onda 8 civata var. Bence ikimizde yeniden sayalım Siz model belirtin yanıltmayın insanları (yanıltmayalım insanları) :smiley:

cıvata sayısı defransiyelin içinde aynanın dfransyel kutusuna bağlandığı cıvata sayısıdır.kapaklar ise arka defransiyelde dana 44 kapak 6 köşelidir.model olarak ise 973-975 modeller orjinal dana 44 tür.

5355' Alıntı:
cıvata sayısı defransiyelin içinde aynanın dfransyel kutusuna bağlandığı cıvata sayısıdır.kapaklar ise arka defransiyelde dana 44 kapak 6 köşelidir.model olarak ise 973-975 modeller orjinal dana 44 tür.

Dediğiniz modelden ve sonraki modellerdeki Dana 44 lerin civatalarını sayın lütfen 10 taneden eksik değildirler. :smiley:

Fakat sevgili İsmail abicim biz seninle bu konuları konuşmayalım biz böle kalalım bidahada açmayalım böle konular :smiley:

Birgün Maslakta konuşur enine boyuna tartışırız. Siz bana yoğun bilgi ve tecrübelerinizi anlatırsınız ben dinlerim :smiley:

Görüşmek dileğiyle selamlarrr....

Dana 30 lar dana 44 benzerler ikiz kardeş gibidirler...

İsmail beyin ünal beyin satılık dana 44 kilidini tanıyamamasınıda kavrayamadım ama...Bu kadar bilgiye dayanarak

herşeyi tarihcesi ile bilen birisinin zaten bişe sorması ve benim buna cevap vermem sadece gereksiz olacağından aramasını riça ettim zaten :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri