CJ Arka ve Ön Tekerlerin Diske Çevrilmesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ofrood Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 92
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,913
Ynt: CJ Arka ve Ön Tekerlerin Diske Çevrilmesi

ewet suzilerinki olabilir bence en mantıklısı önlere orjinal disk takmak ve arkalarıda mustafa bey gibi yapmak..!!

Etiketler

önlü arkalı suzuki taksak daha uygun olur ama suzuki nin dıskın porya çapını bilmiyorum onun için bir tane bulup örçmek gerek ama uydugunu jeep forumda söylüyorlardı

bijon aralığı aynı olması lazım birde kia sorentolarınkide uyabilir araştırmak lazım..!!

Güzel fikir ve uygulama daha da güzel , tebrikler,maliyetin de düşük olması hepsinden güzel.Bir de el freni uygulamasını yapın da sonucu görelim bakalım.Çalışmalarınızda başarılar , bekliyoruz sonuçları..... :smiley:

ben karar verdim cj nin orjnal dısk lerii alıp ona uygun kaliperi bulup araya bağlantı filanşını yapmaya öteki türlü porya ve arka akıstan ok fazla almak gerekiyor buda büyük lastikte tehllike yaratır hiç gerek yok cjnin orjinal dısk aynaları 65tl ilk önleri yapıp sonra arkalara geçicem kısmetse

karalar ve demenler güzel an güzeli orjinal disk ama benim işim bitii ben hallettim bu gün el freni yapılıyot

Ben kuyuya bir taş attım artık gersi size kalmış

Ayrıca 18,19,20 Haziran enduru Motosiklet sitesinin festivali var pamuk ova tarafında orda olacağım oraya gelecek arkadaşlar var ise orda aracı görüp deneye bilir fikir alış verişi yapa biliriz Benim Aracım CJ3 ğpoyralrı belki biraz fatklıdır ama ben Cj5 Kanpanası ve fren tablosu kullanıyordum bi hata yapmayalım

Arkadaşlar ön diskleri merak ednler varsaburdan görebilir

Bora 114

her keze slm
30,31/10/2010 tarihinde ercovadaki etkinliğe katılacağım cj leri disk frene cevirmek
isteyenler orada yakından inceleye bilirler

selam arkadaşlar
Bu disk fren işini biraz araştırıp bu işi bilen arkadaşlardan rica etsek buraya aşama aşama kampana fren sisteminin diske çevrilmesini anlatıp foto ekleseler tüm cj ciler için çok makbule geçecektir.
Bu işi yapmış çalıştıran vede halen üzerinde çalışan arkadaşlar olduğunu biliyorum.

* disk frene başlarken önce kullanıcağımız sistem hangi aracın olmalı ( cj ler için ) lada niva, suzuki
* caliperler ne olmalı
* disk ne kullanılmalı
* balatalar ne olmalı
* caliper bağlantı ayağı nasıl yapılmalı
* hotum değişmesi gerekirmi
* fren merkezi ne olmalı
*

önce bu konular hakkında bilgisi olan arkadaşların yorum ve katkılarını buraya yazarsa belki bizde bu işi kısa yoldan hallederiz

disk frene başlarken önce kullanıcağımız sistem hangi aracın olmalı ( cj ler için ) lada niva, suzuki
* caliperler ne olmalı
* disk ne kullanılmalı
* balatalar ne olmalı
* caliper bağlantı ayağı nasıl yapılmalı
* hotum değişmesi gerekirmi
* fren merkezi ne olmalı
*

Ben bu fren olayı için çok uğraştım ve süper bi çözüm oldu cj için
ön kiliperleri tofaş yaptım disk lada niva balatalar yine tofaş bağlantı kolay şablon çıkartcaksınız tofaşa göre olacak fren hortumlarıda haliyle tofaş olacak hortumların karşılığı olan bakır buruları tofaşa uyarlıyacaksınız

ana merkezi ilk önce takılı olan dodge merkezi vardı o da yeniydi fakat pedalı şişiremedim daha sonra onuda tofaş anamerkezi taktım
arka fren leride aynısını uyguladım el freni için golf 4 kiliperleri kullandım süper oldu tek sevreden tüvden geçtim
resimleri vardı kayıtlarımdan sildim
işi bilen bi uydurukçu usta bulacaksınız birazda kırık olacak :smiley:

pardon Sayfa 1 de resimler duruyor isterseniz örnek alabilirseniz

proje ilavem var
Varn 8000 vincim var onu uzaktan kumandalıya kendim çevirdim 50 Mt uzaklığa kadar etkili ve çok rahat ettim
Lazım olan 12 volt uzaktan kumanda modülü 50 tl bir adet te tofaş far rolesi onda 15 tl okadar fazla masraflı değil yaparsanız rahat edersiniz arazde çok rahat oluyor

bide CJler için ön fiber önn konsul döktürdük oda orjinal gibi çok güzel oldu yakınzaman resmi çekip buraya ekleyebilirim isteyenler olursa yardımcı olabilirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR