cj 6 geri vites sorunu yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KIZILIRMAK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,401

KIZILIRMAK

Yeni Üye
arkadaşlar 2 haftalık bir off road cu olarak heves edip cj 6 aldım ancak geri viteste araç vitesten atıyor ileri vites ler de ise araçı zorlayınca yine vitesten atıyor. sorun nedir ve nasıl halledilebilir teşekkürler.... ??? ??? ???

Etiketler
Ynt: cj 6 geri vites sorunu yardım

öncelikle arabanız hayırlı uğurlu olsun arabanız kaç model üzerinde kaç ileri şanzuman var biraz arabanızdan bahsedermisiniz.

öncelikle aracınız hayırlı ugurlu olsun bolçamurlu günler
model bilgisi vermemissiniz ama cj 6 demissiniz muhtemelen aracınızda SR6 şanzuman var bu şanzuman varsa normal bir olay panik yok
nasıl anlaşılır derseniz SR6 4 ileri bir şanzumandır 1 sol öndedir
bu şanzumanın geri vites dişlisi sok sık sorun çıkartır bence eger sr4 varsa işi kökünden çözmeniz gerek yeni bir şanzuman alın bu şanzumanla ugraşmayın derim tecrubeden vakıftır 1 2 sıkıntıdan sonra indir bindir zaten yeni şanzuman parasına gelecel size eminolun
tercihen bulabilirseniz t 176 tavsiye ederim 1500 2000 lira arası bulabilirsiniz ama şanzuman işini kafanızdan silip atarsınız geçmişolsun

teşekkurler arkadaşlar ne şanzımanı var bilmiyorum ancak araç 1980 model ve 4 ileri vites

hangi ilde olduğunu belirirtirsen ona göre anlayan birisine yönlendirelim seni

su an trabzon dayım Bu merakta trabzona gelip yaylaları görünce başladı zaten ilginiz için şimdiden teşekkürler...

oto günnar yada karaali tiçarete bir danışın onlar sizi bir ustaya mutlaka yönlendirirler baktınız olmuyo söküp yollayın şanzımanı burdan hallederiz

Ordu Turgut ustada bulabilirsin yada Trabzonda Fethi günnarın elinde vardı sanırım,sorunun senkromençten kaynaklandığını düşünüyorum,vitesten atma sorunu senkromenç değişimi ile düzelecektir,aynı şey benimde başıma gelmişti ama uzun vadede düşünürsek t176...

doğanay arkadaşımız fikrini belirtmiş ama sr4 ler temelinde sekromençden d eğil üst kapağından genelde vitesden atar kapağın altında aylar vardır uçları aşınır miller tutmaz muhtemelende sizin soruunuz üst kapaktandır 250 tl olması lazım üst kapağın sıfır olarak temini güvendiğiniz usta olsunki yanlış bilgilendirme olmasın cünki üst kapağı değişmek gayet kolaydır sadece milleri ayarlaması gerekiyo önce ona baksın usta

Merhaba aracınız CJ6 ise, muhtemelen SR4 vardır üzerinde...
Sökün atın, forumdaki arkadaşlardan yardım alarak T176 bulun, bir daha da şanzıman sorunu yaşamayın.
Üzerindekini ne kadar söktürüp tamir ettirsenizde, yine aynı sorunları verecektir.
Hem de çok kısa sürede...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR