Çadır Onarımı Hakkında Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cempercimli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,702

cempercimli

Ana Kamp
salewa bir cadırım var.dıs tentede yırtık var.onu onarttırdım ama.dikislerden sugecirme ihtimali var.dikis yerlerine sürebilcegim bir sıvı var mı? yada su bandı gibi birsey.bu konuda bana yardım cı olursanız sevinirim

Etiketler
seam sealant diye bir madde var dikişlerde kullanılan ama bunu nerde bulabileceğini bende bilmiyorum. araştırdım ama bulamadım

birde böyle birşey var
http://www.eurora.diytrade.com/sdp/340018/4/pd-1513518/1733132-0.html

Ynt: Çadır Onarımı Hakkında Bilgi

tesekkür edeirm.bunu duymustum.ama türkiyede nasıl bulucam o mechul

dikiş yalıtımı için bildiğiniz straforu tinerle elde ettiğinizde elde edeceğiniz marmelat kıvamındaki çözeltiyi (çok akışkan olursa strafor ekleyek kıvamı arttırılabilir) fırçayla sürdüğünüzde vasatın üzerinde bir su izolasyonu sağlayabilirsiniz ;) saygılarımla.

Malesef. Bir süre tutabilir belki ama gergin durcak bir yüzeyde yapıştırma amaçlı kullanılması zor yinede. İdeali dikiş atılıp izolasyon yapılması.ı

arkadaşlar ben yeni çadır aldım ve çadırın içinde çadırın renklerinde 3 farklı kumaş vardı yani kumaş derken çadırın kumaşlarından ve birde bi glue yapıştırıcı gibi bişi vardı kitapçıgını açık okumaya vaktim olmadı sadece şöle bi göz attı ama benim bazı hastalarım ankara ostimde çadır imalatı yapan yerde çalışıyorlar ben onlardan bilgi edinmeye çalışırım isterseniz

Çiğdem, benim de bu bilgiye ihtiyacım, yeni çadır almaktansa elimdekini onarmam daha iyi olacak :smiley:

tamam dün bi hastam geldi olmadı ben yerlerini biliyorum zaten çadır imalatı yapan yerlerin oraya gider sorarım istersen sende gelebilirsin belki uygulamalı görebilirz yada çadırınıda geitirisin yaptırırz orda ben genel olarak öğreneyim buradan yazarım ama dediğim gibi çadırınızı yeni aldığınız zaman yokmuydu tamirat ekibi içinde

Sana zahmet olacak Çiğdem, buradan yazarsan sevinirim.

Arkadaşlar yaklaşık 16 yıldır izcilik yapıyorum bir sürü çadır elimden geçti (ve sevgili izcilerim de saolsunlar çok iyi kullandıklarından) defalarca çadır tamir ettirmek zorunda kaldım/kaldık. çadır tamiri her nekadar evde kendinizin yapabileceği bir şey olsada profesyonel destek almak her zaman daha mantıklı özellikle dikiş gerektiren durumlarda ev tipi makinalar yetersiz kalıyor,el dikişi ise gergin kumaşta sorunlara neden oluyor. ufak tefek tamiratları kendiniz yapsanızda bence çiğidemin önerisini dikkate almakta fayda var :smiley:)))))) hatta Ankrada anladığım kadarıyla bana da destek verirse mutlu olurum fermuarı değişecek 4 çadırım daha var :D

Sevgili Arkadaşlar ;

Bir çok outdor mağazasında çadır veya goretex montları tamir etmek için farklı renklerde kumaş yapışkanlı bant satılmaktadır ve son derece başarılı işlev görmektedir,

MKG

valla bencede dikiş gerektirmeyen tamirat işlemleri için malzeme temin edebiliriz ama ben dediğim gibi daha vahim durumlar için hemen bi imalathane bulmaya çalışırım

günaydın ARKADAŞLAR ben bi yer buldum çadır tamiri ile ilgili femuar değişimini metresi 2.5milyona yapıyolarmış yırtığıda görmemiz lazım diyolar büyüklüğüne göre fiyat verebiliriz diyolar ama bence yırtık fermuarda yada dikişte değilse bence biz malzeme alarak o yırtıgı tamir edebiliriz indy tecrübeli bu konuda sanırım :smiley: bana ulaşmak isterseniz telimi verebilirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,146
Kaydolan Son Üyemiz
Suatcım

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR