Bu Gün Motorun İçin Ne Yaptın

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Lastman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,666
Ynt: Bu Gün Motorun İçin Ne Yaptın

Top case ler özellikle de alü olanlar ziyadesiyle pahalı alternatifleri de çok şık olmuyor*yada ben bulamadım,bir kaç farklı marka var bir ara sana göndereyim.

Etiketler

Yaza hazırlık temizlikle başlar :p

IMG 20110731 143339

Bir kıştır her hafta 1-2 kere boşta çalışmaktan boşalan depomu, güneşin yüzünü göstermesiyle bir doldurayım geleyim dedim. Yaptım... 8)

Resimlerdeki Eksoz koruma, alt koruma, sağ ve sol kapak korumalar, ( debriyaj ve manyeto kapakları ) el işçiliği ile yaptırıldı.

Rodajı yapıldı. Rodaj iğnesi jetleri yarış için olanları ile değiştirildi. kabrirator ayarları yapıldı. buji değişti. Hava filitresi temizlendi.

Yarışa hazır.

img0002kes.jpg

img0003tp.jpg

Natural_Animal' Alıntı:
Resimlerdeki Eksoz koruma, alt koruma, sağ ve sol kapak korumalar, ( debriyaj ve manyeto kapakları ) el işçiliği ile yaptırıldı.

Rodajı yapıldı. Rodaj iğnesi jetleri yarış için olanları ile değiştirildi. kabrirator ayarları yapıldı. buji değişti. Hava filitresi temizlendi.

Yarışa hazır.

Güzel hazırlanmış,egzoz korumanın içinde bir dolgu var gibi gözüküyor.Malzeme nedir,dayanımı nasıl olur?

Lastman' Alıntı:
Güzel hazırlanmış,egzoz korumanın içinde bir dolgu var gibi gözüküyor.Malzeme nedir,dayanımı nasıl olur?

Eksozun üstü Aleminyum parçalarla kaplandı. Parçalar birbirlerine perçinli. %100 el yapımı. çok uğraştırdı ama 2 zamanlılar için olmazsa olmaz bence. 3 hard enduro turda denedim 10 numara koruma sağlıyor. Güzel yanı ezilen yada büzülen parça olursa sadece o parçayı yapıp bire bir değiştirebilirim.

İçinde çok az kısımda eksoza değmeyi önlemek için ısıya dayanıklı özel kaucuk parçalar kullandım.

Daha önceleri amyant sarmıştım tüm pipo ya fakat karda yada çamurda yada motosikleti yıkadığımda çok uzun süre ıslak kalıyor. Bu daha iyi oldu.

Merhaba
Kış geldi geçiyor dedik böyle uzaktan bakmaz olmaz. Yine bir sürü uğraşlar yaptık..
Sonra dedim ki dışarıda garajda üşümüyor mu bebeğim.. 2. katta ki odama çıkardım ve başladım sökmeye.. bakalım ne varmış ne yokmuş gibisinden ;D
Fotoğraf kötü acele ile çekildi affedin şimdiden.
Bu günlerde topluyorum yavaş yavaş..
Şimdilik arkadaşların granajlarını tamir ediyorum
Toplanırken Şasesine kadar soyulmuş olan arkadaşa silikon elcikten , tellerden ve yağdan başka birşey yapmayacağız böyle çıkıcaz piyasaya :D
Sağlıcakla kalın

Grnt0322

Grnt0165

Mondial 150 ut.. Öncelikle bazı civataları kalitelileri ile değiştirdik.. arka amortisörü kaldırdık ve ön amortisöre parça ekledik.. Ön arka tekerleri metzeller Six Days extreme serisi ile değiştirdim.. Fazla parçaların hepsini çıkardık.. Örnek bir resmi burada Buyrun;

308498 2519032458964 1347850722 2843808 662584011 n

Evet topladım ve evden çıkardım ilk marş düğmesinin lehimini kopartmışız yaptım.. Akümüz bozuldu. Yepyeni akü garantiye girecek mi o da bir muamma. Arka lastiğin havası azdı. Kendi kendime söylendim sibop keser havar vur iki dakka diye. Yarım saatlik bi arazi denemesine çıktım ve lastiğide aklımdan çıkardım tabi. Sibop kestim en kısa zamanda alıp takacağım fotoğraflarını eklerim

Hizmet süresini çoktan dolduran fakat benim ısrarımla görevine devam eden sahara 3 lerimi emekli edip yerine distanza ları takdırdım.Sırt deseni biraz daha yol ağırlıklı olan yeni lastiklerle neredeyse uçuyorum ;)

Afrc1

Afrc2

Lastman' Alıntı:
Hizmet süresini çoktan dolduran fakat benim ısrarımla görevine devam eden sahara 3 lerimi emekli edip yerine distanza ları takdırdım.Sırt deseni biraz daha yol ağırlıklı olan yeni lastiklerle neredeyse uçuyorum ;)
Africa Twin e TKC 80 yakışır. 2 efsane bi arada olur abi ;) ;D ;D

Lastik Degisimi 3

[quote
Africa Twin e TKC 80 yakışır. 2 efsane bi arada olur abi ;) ;D ;D
[/quote]

Doğru söze ne denir ;D Biraz uzun yolum var,daha çok kışa doğru arazi yoklaması yapıyorum.Asvalt da boş yere vibrasyon yemeyelim ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.