Bu da benim jeep im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Muzaffer Kargu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 283
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,287
Ynt: Bu da benim jeep im

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Göktug Bey ustaya sordugum da bana ayna mahruti oranlarini 43 e 8 olarak söyledi lastiklerin capi 80 cm olduguna göre bu asfalt ve arazi kullaniminda ne anlama geliyor,araba da 4 ileri enter sanzumani var

43/8 = 5.38 oran ve 17 freze enter şanzımanı ise 31 lastikle 1. vitesi hiç kullanmayacaksınız demek.. biz bu oranlara 38 lastik takıyoruz. kesin konuşmayayım ama araç 80 km aşınca çok bağıracak. belkide aşamayacak. dizel motor üstelik fazla devir yapamayacaksınız. Ama çok güçlü bir aracınız olacak. Bu kesin..

Araç yürüsün performansına bakın. İstediğiniz gibiyse sıkıntı olmaz, yani ağır yüklerde bayılmadan haraket edecek ama hız yapamayacak.

Dana60 ayrıca 90 lı yıllar defenderlarda çıkar. Adına salisbury demişler ama.. ;D

Etiketler

bu tabloya göre 65 mil (yaklaşık 104 km) hız yapmak için kaç devir yapacağınızı gösteriyor..

31 lastik.. 5.38 ayna mahruti ve 4. vites oranını 1 kabul edeceğiz..

Tire20size gear20ratio

jeep' Alıntı:
43/8 = 5.38 oran ve 17 freze enter şanzımanı ise 31 lastikle 1. vitesi hiç kullanmayacaksınız demek.. biz bu oranlara 38 lastik takıyoruz. kesin konuşmayayım ama araç 80 km aşınca çok bağıracak. belkide aşamayacak. dizel motor üstelik fazla devir yapamayacaksınız. Ama çok güçlü bir aracınız olacak. Bu kesin..

Araç yürüsün performansına bakın. İstediğiniz gibiyse sıkıntı olmaz, yani ağır yüklerde bayılmadan haraket edecek ama hız yapamayacak.

Dana60 ayrıca 90 lı yıllar defenderlarda çıkar. Adına salisbury demişler ama.. ;D

Tesekkür ederim Göktug bey,,benim icin cok faydali bilgiler bunlar
Benim bu tablodan anladigim ´,bir arabanin ayna mahruti orani ile lastik oraninin kesistigi nokta sariya rastlarsa araba arazide güzel ceker,koyu maviye rastlarsa asfaltta hiz yapar,acik mavi ise bunlarin ikisinin ortasi dir,dogrumudur?
Ayrica bir sorum daha olacak ,ben bu aracla 1.5 yada 2 tonluk bir tek dingil römork cekmeyi düsünüyorum,acaba yokuslarda sorun yasarmiyim

Doğrudur dedikleriniz . açık mavi ideal fabrikaverileri gibi.. sizin aracın 100 km hız yapması için 4000 devir gerek. dizel motor 4000 devir son haddi gibi..

Dana44 için 45/11 var. sanıyorum en uygunu budur. ve çok bulunur. eğer sizin enter şanzımanı yani t19 ya da t18 veya t19a ise daha seri ayna mahruti kullanabilirsiniz

Merhaba

Ögrendigim son veriler sunlardir ;Motor son devir 4100 U/Dakika,,43 e 8 ayna mahruti orani,4 ileri enter sanzuman,20 dis prizdirek

31-32 Capinda lastikler.

Ben bu sartlar altinda asfaltta cok asiri gürültü olmadan,yani motor zorlanmadan 100 -110 km yapamazmiyim,cünkü ben normal seyir

hallerinde asla son deviri kullanmam

bu tabloya göre 104 km hıza çıkabilmeniz için 3900 devir yapmanız gerekiyor.. Ya lastikleri büyüteceksiniz ya da ayna mahruti değişecek..

Merhaba Göktug bey

Insallah 19.07.2012 Fatsadayim,daha detayli bilgiler ve resimlere ulasip burada sizlerle paylasacagim,

Oradan size bazi sorularim olabilir, bu yüzden bir mahsuru yoksa telefonunuzu alabilirmiyim?

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba Göktug bey

Insallah 19.07.2012 Fatsadayim,daha detayli bilgiler ve resimlere ulasip burada sizlerle paylasacagim,

Oradan size bazi sorularim olabilir, bu yüzden bir mahsuru yoksa telefonunuzu alabilirmiyim?

telefonumu mesaj attım. eğer gelecekseniz bence gelmeden önce yurtdışında ucuz ve gümrükte sorun çıkarmayacak parçalara da bir bakın derim. Biz geçen sene mercedes G toplarken arkadaşın abisi meganeın arkasına römork takıp komple çıkma kilitli G diferansiyelleri getirmişti Hollanda dan.. Fikir tabi.. şartları bilmiyorum..

Merhaba Gökug bey

Ben- kilitli G diferansiyelleri-ibaresini anlayamadim,özellikle diferansiyal kilidi ne dir ne faydasi vardir?

http://www.youtube.com/watch?v=tVdJ6-2b_L0

bu amca spor otomobiller için olanı anlatmış..

aşağıdaki ise genel olarak diferansiyel çalışma prensibi..

http://www.youtube.com/watch?v=U5bixpjVNUg&feature=related

güzel memleketimize gelmenize az kalmış :smiley: İnşallah kazasız hayırlısıyla ailenize kavuşmanız dileklerimle ...aracınızın rengi çok güzel hayırlı olsun... :smiley:

takip...

Merhaba Muzaffer Bey,

Aracınız şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız bol çamurlu sürüşler dilerim. Benim polyürea kaplamayı yaptırdığım yer İstanbul Pendik'te ve yanılmıyorsam bu kaplamaya ilk yapmaya başlayan işletme burası, başkası var mı bilmiyorum. Ben yaptırırken sorduğumda 1 hafta gibi bir eğitim ve malzeme ücreti karşılığı bayilik verdiklerini söylemişlerdi. Ayrıca sitesine baktığınızda sizde göreceksiniz, Bursa'da da bayileri var ama size yakın başka var mı bilmiyorum. Daha önce de dediğim gibi ben yaptırdığım için çok memnunum, bu tür araçlarda bagaj ya da kasanın boyası yıpranmasın istiyorsanız kesinlikle yaptırmanız gereken bu kaplama. Örneğin benim aracın kasasında daha önce havuz vardı ve kasada zamanla nemden ya da ince ince içeri sızan sudan dolayı paslanma oluşmuştu. Kaplama öncesi paslı bölgeleri temizleyip uygulamayı yaptık, şimdi en ufak bir çizilme bile yok. Yaptırdığım yerin web adresi aşağıda, ararsanız size daha geniş bilgi vereceklerinden, fiyatlar konusunda da esnekler bilginiz olsun, uygun bir pazarlıkla anlaşırsınız

Selamlar
Turgay SUBAŞI

http://www.xtremeliners.com.tr/goster.asp?sf=anasayfa

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,520
Kayıtlı Üye Sayımız
172,178
Kaydolan Son Üyemiz
sakaryalee5454

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR