Bu araç hakkında bilgisi/yorumu olan?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Replades Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,462
Ynt: Bu araç hakkında bilgisi/yorumu olan?

Cevaplar çok basit
Discovery2 ler gerçek sahipleri zamanlarında yetkili servislere gidiyorlardı ve ne gerekirse yapılıyordu.Garanti bittikten sonra (Biz bu arabayı yürütürüz,benim bir ustam var 500 tl dediler 50 tl ye hallettirdim,beyler bir şey buldum, bilmem neyi iptal ettim hiç bir sakıncası yok,ben bu şekilde kullanıyorum o özellik olmadan da gayet iyi gibi laflarla Maleesef Discovery2 ler sanayiye düşüyor.(mecazi anlamda) ondan sonra toparla toparlayabilirsen.

Bir de şunu söyleyeyim
Land Rover (Üretici)
TD5 motorlar için onarım vermiyor,Ama bizim esnafımız yağlı kapı geldi,uçak olsa motor yaparız gibi sözlerle aracı ellerine geçirdilermi iş zaten bitiyor.yapılan hiç bir motorda randıman göremedim.Çünkü motor bloğunu ve silindir kapağını rektefiye yapacak ustaların ellerinde hiç bir teknik veri yok.Land Rover (üretici)kapak yüzeyinde ve blok yüzeyinde ölçüm yaptıryor,tolerans dışı ölçüm çıkar ise yok gömlek değiştir yok rektefiye yap,yok silindir kapak taşlaması yap demiyor.Ya komple motor,ya da gerekiyor ise yeni silindir kapağı diyor.Kafalarına göre yapılan motor veya silindir kapak revizyon işlemleri ancak araç kapıdan dışarıya çıkıncaya kadar başarılı oluyor.Sonrasında dertler bitmiyor.Duman üflemesi çekiş düşüklüğü vb sorunlar.İçinizden ben yaptırdım kullanıyorum diyenler çıkabilir,bu gerçeği değiştirmez mutlaka sorun çıkaracaktır.Çıkarmayan da belki vardır fakat şans gele olan şeyler bence bağlayıcı değildir.

Motor revizyon sebeplerinin başlıcaları yanlış motor yağı kullanımı,uzun yağ değişim periyotları ve yanlış usta seçimleri.Bu şekilde olmasını tabiiki ben değil Land Rover istiyor.Parçaların pahalı olduğunu ben de biliyorum fakat bu yanlış işlem yapma hakkını bize tanımıyor,sonrasında tabi zararı kendimize oluyor.Anlatmış olduğum özellikler Land Rover Discovery2 td5 motorlar için geçerlidir.Bütün LR motorları için değildir.Yanlış anlaşılmadığım umuduyla iyi geceler diler Saygılar Sunarım...

Etiketler

Bu araçlar dışarıdan müdahale olayını pek sevmiyorlar. En büyük düşmanları ise ısı. Blok, demir döküm ama kritik noktalarda aluminyum alaşımlı komponentler var. Makineyi bir bütün olarak düşünmeniz lazım, onu yaptım şöyle oldu araba uçtu kendine geldi gibi bir sürü yorum görebilirsiniz ama kimse iki ay sonra motor sardı, şanzıman bitti gibi bir yorumda bulunmuyor. Silindir kapağı taşlanmış bir motordan da hiçbir zaman verim beklemeyin. Birincisi taşlama tezgahının hassasiyeti daima tartışılır, ikincisi taşlanmış parça aşındırılmış parça demek bu da daha çabuk ısınan, genleşen anlamına geliyor. Böylece ustanızın taşladığı parça ileriki bir zamanda kapağın üstündeki/altındaki elemanların deformasyonuyla, komple sandık motora doğru yol almanıza neden olur.
Enis Beyin ara sıra yazdığı ne nasıl yapılır yazılarını takip etmenizi tavsiye ederim, hiç bir zaman bozulan parça nasıl tamir edilir gibi bir yorumda bulunmuyor, gidin değiştirin diyor,en başında belirttiğim gibi makineyi bir bütün olarak düşünün, yapmaya çalıştığınız her değişiklik sistemde bir yerde hesapların/toleransların bozulmasına yol açıyor ondan sonra da arızalar ardı ardına geliyor.

ALPER BEY İSTANBUL MASLAKTA SİZE SERVİS.YEDEK PARÇA VE ARAÇ EXPERTİZİ HAKKINDA YARDIMCI OLABİLİRİZ BİZE ULAŞMAK İSTERSENİZ GSM:0536-287-75-56
ADRES: ATATÜRK OTO SANAYİ SİTESİ 2.KISIM 32.SOKAK NO:1351/1352
SAYGILARIMLA... ADEM KARNUÇU

rica ederim yardımcı olabilirsek nemutlu bize zaten enis beyde engin tecrübesi ile güzel bilgiler aktarmış

Merhaba,

2003 Disco II TD5 aracımı satıyorum. Oto Mekanik Hüseyin Usta onaylı bir araçtır. Yukarida yorumlarda da dendiği gibi bu tür araçları temiz bulmak biraz da şans işidir. Ben 4-5 ay kadar aramıştım ve bu aracı buldum. Hüseyin Usta'ya gösterdiğim 3. ya da 4. araçtı. Kaçırma dedi ve gönül rahatlığıyla aldım. Malesef ihtiyaçtan ötürü satmak zorundayım. Araç şu anda Oto Mekanik'te. İlgilenirseniz beni ilandaki numaradan arayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman görebilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-acil-satilik-2003-land-rover-discovery-ii-td5-120251623/detay/

duzo' Alıntı:
Merhaba,

2003 Disco II TD5 aracımı satıyorum. Oto Mekanik Hüseyin Usta onaylı bir araçtır. Yukarida yorumlarda da dendiği gibi bu tür araçları temiz bulmak biraz da şans işidir. Ben 4-5 ay kadar aramıştım ve bu aracı buldum. Hüseyin Usta'ya gösterdiğim 3. ya da 4. araçtı. Kaçırma dedi ve gönül rahatlığıyla aldım. Malesef ihtiyaçtan ötürü satmak zorundayım. Araç şu anda Oto Mekanik'te. İlgilenirseniz beni ilandaki numaradan arayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman görebilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-acil-satilik-2003-land-rover-discovery-ii-td5-120251623/detay/
Merhaba,
Aracın fotoğraflarını yükler misiniz?

arkadaşlar bende 2004 discovery II td5 imi satıyorum fotoda yüklemeye çalışacağım ilan linkinide aşşağıda veriyorum üzerindeki extraları dikkate almanız önemle rica olunur Alper DOĞU 532 344 20 48 Saygılar. Bu arada sahibinden com da mağazası olan bir arkadaşımın listesinde ilan verdim galerici vs değilim araç kendi üzerimedir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-tomurcuk-otomotivden-2004-model-land-rover-discovery-td5-120060180/detay/

P3300121

P3300122

P3300123

P3300130

P3300132

Replades' Alıntı:
Merhaba,

Merhaba,

Araci Huseyin Usta'ya goturdukten sonra satmaya karar verdigim ve henuz yanina gidemedigim icin resimleri su an yok. 1-2 gune yukleyebilirim. Dilerseniz gidip gorebilirsiniz.

Ynt: Bu Araç Hakkında Bilgisi/yorumu Olan?

Replades' Alıntı:
Merhaba,

Biraz gecikmeli oldu, ancak güncelleyebildim ilanı. Fotolar linkteki sahibinden.com sayfasinda;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-acil-satilik-2003-land-rover-discovery-ii-td5-120251623/detay

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR