Boreal Atlas Ayakkabı - Ürün Değerlendirmesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ytansug Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,416
Ynt: Boreal Atlas Ayakkabı - Ürün Değerlendirmesi

6 ay evvel satın almış olduğum salomon fastpack 3d ayakkabımı sadece 1 trekking faliyetinde kullandım . haziran ayında aldım ve bu zamana kadar malum yaz olmasından dolayı hiç kullanmadım.
ayakkabının topuk kısmının altı ayrıldı. cms ye incelemeye yolladım aldığım mağaza kanalı ile. 1 ay sonra bot aynı şekilde geri geldi bir matbuu mektup refakatinde. "yaptığımız inceleme sonucunda malzeme ve işçilikten kaynaklanan bir soruna rastlanmamıştır"

Etiketler

belgen' Alıntı:
yok sahte değil %100 eminim bunun sahtesi yapılamaz adidas pabuç değil neticede kazık gibi bot :smiley:
satıcıların tavrı insanı sinirlendiriyor. satarken 2 yıl garanti, altı açıldı diyince bunu göndersek yapıştırıp geri gönderirler diyor adamlar.
Sanırım Haklısınız Basit Bir Bot Diğil Sahtesi Yapılsa dahi Bariz Bir Şekilde Belli Olur hem derisinden hem tabanında kullanılan malzemeden, peki bu botta kullanılan derinin türünü ve hangi hayvana ait olduğunu biliyormusunuz ?

herakol' Alıntı:
Sanırım Haklısınız Basit Bir Bot Diğil Sahtesi Yapılsa dahi Bariz Bir Şekilde Belli Olur hem derisinden hem tabanında kullanılan malzemeden, peki bu botta kullanılan derinin türünü ve hangi hayvana ait olduğunu biliyormusunuz ?
derisi zannediyorum manda. bir daha deri bot kışın kullanmamayı düşünüyorum. 20 TL'ye su geçirmezlik spreyi aldım. sık sık suyu sünger gibi emmeye devam ediyor botlar. birde yazmışlar yok bilmemne membranı ile kaplıymışta nemi dışarı atarmış... hepsi hikaye.
sentetik botları bu sefer deneyecem.

salserol' Alıntı:
6 ay evvel satın almış olduğum salomon fastpack 3d ayakkabımı sadece 1 trekking faliyetinde kullandım . haziran ayında aldım ve bu zamana kadar malum yaz olmasından dolayı hiç kullanmadım.
ayakkabının topuk kısmının altı ayrıldı. cms ye incelemeye yolladım aldığım mağaza kanalı ile. 1 ay sonra bot aynı şekilde geri geldi bir matbuu mektup refakatinde. "yaptığımız inceleme sonucunda malzeme ve işçilikten kaynaklanan bir soruna rastlanmamıştır"
şerefsiz bunlar. başka kelime bulamıyorum.

Botum Bugün Geldi Umarım bende sizin gibi hayal kırıklıgına ugramam, Cevaplarınız için tşklr..
IMG_1122.JPG

Yıllardır Boreal Atlas modelini kullanırım, hiç bir sorun çıkarmadı hala daha taş gibi duruyor, onun haricinde boreal super latok modelini de yaklaşık 2 senedir kullanıyorum o da taş gibi sorunsuz. Boreal'in ürünlerinden özellikle de atlas gibi kendini kanıtlamış bir modelden sorun yaşayacağınızı zannetmem.. güle güle kullanın

Bu kış başında aldığım Atlas botlarımdan bende çok memnunum,karda ve suda test ettim herhangi bir problem yaşamadım.Sadece derisinin ne zaman yumuşayıp,daha konforlu hale geleceğini merak etmekteyim:smiley:)

Buyurun tabanı açılmış Boreal Cayenne ve içi parçalanmış Boreal Bulnes
üçüncü ayakkabı (en soldaki) gene Boreal 12 yıl önce aldım ve taş gibi. Yukarıdaki Cayenne ve Bulnes'i 2011 yazında aldım. Cayenne ikinci ay patladı. Bulnes ilk ay içi mahvoldu. Astarı paramparça olunca su geçirmezlik özelliğini yitirdi. Ön ve arkadan şakır şakır su alıyor. Astarın arkasındaki sert malzeme ayaklarımı paramparça ediyor. (Bu arada tırnaklarımı muntazam keserim.)

12 yıl giydiğim aynı marka ayakkabının tabanı ve iç astarı hala sapasağlam. 2011'de aldığım iki boreal maalesef paramparça. Demek ki firma satışlarını artırdıkça kaliteyi azalttı.

Bir diğer husus satın aldığım firmanın ilgisiz tavrı. iki ay giydiğim altı açılan ayakkabıyı boşuna distribütöre göndermeyelim geri gelir dediler. İçi parçalanan ayakkabıya da aynı yorumu yaptılar. Belki haklılar; distribütör firma (bildiğim kadarı ile denizcilik malzemeleri satan bir firma) gerçekten bu tip iadeleri sallamıyor olabilir. Ancak satarken 2 yıl garantiden bahsetmeleri komik. Ben bu ürünleri vitrinde sergilemek içinmi alıyorum?

En soldaki 12 yıllık ayakkabım. Diğer ikisi de sırayla bulnes ve cayenne
[attachment=1]

Tabanı açılan cayenne
[attachment=2]

iç astarı hem ön hem arkadan yırtılan bulnes (arka topuk kısmı)
[attachment=3]

iç astarı hem ön hem arkadan yırtılan bulnes (ön burun kısmı)
[attachment=4]

20 ucubirarada

20 cayenne

20 bulnesarka

20 bulneson

Merhaba,

Ben de uzun inceleme ve araştırmalar sonucunda Boreal Atlas modelini aldım. Aldığım dönemde piyasa da kolay kolay bulunmuyordu. Outdoor sitelerinde ayak numarama uygununu bulamadım ve bir günümü bu ürünü arayıp bulmakla geçirdim. Anadolu ve Avrupa yakasındaki bildiğim ve bulabildiğim tüm mağazaları dolaşarak en son Karaköy Vadi Doğa Sporlarında akşamın 20:00 sinde buldum. Mağazadaki satış temsilcisi arkadaşta ürün hakkında detaylı bilgi verdi ve şikayet ya da geri dönüşün yaşanmadığını belirtti. Ürünü sadece şehir içinde normal ayakkabının kullanıldığı şekilde kullandım. Ve üzerine basa basa söylüyorum trekking ya da başka bir faaliyetim bile olmadı. 2. yılda tabanlarda çatlama oluştu. Ürünü satan fiirmaya yaptığım başvurunun cevabını hala bekliyorum. Ancak ben satıcı firmadan zaten baştan ümidi kestiğim için Marintek ile (ismi özellikle zikrediyorum ki belki kendilerine çeki düzen verirler) irtibata geçerek gerek telefon gerekse mail ortamında yazıştım. Ürünü faturası ile birlikte göndermemi istediler. Gönderdim. Gelen yazı ülkemizdeki birçok üretici ve distribütör firmanın yaptığı gibi "yapılan değerlendirme de ürün ile ilgili sorunun olmadığı" şeklinde matbuu bir yazı şeklinde oldu. Üstelik ben ürünü gönderirken kargo ücretini kendim ödediğim halde bana geri gönderdiklerinde kargo ücretini de benden aldılar.

Ben bu ürünü satan tüm outdoor firmalarının ürün yorumları köşesine olumsuz yönde görüş bildirerek yapacağım.

Ürünü almak isteyen arkadaşlara da kesinlikle tavsiye ETMİYORUM.

PARATROOPER' Alıntı:
Merhaba,

Ben de uzun inceleme ve araştırmalar sonucunda Boreal Atlas modelini aldım. Aldığım dönemde piyasa da kolay kolay bulunmuyordu. Outdoor sitelerinde ayak numarama uygununu bulamadım ve bir günümü bu ürünü arayıp bulmakla geçirdim. Anadolu ve Avrupa yakasındaki bildiğim ve bulabildiğim tüm mağazaları dolaşarak en son Karaköy Vadi Doğa Sporlarında akşamın 20:00 sinde buldum. Mağazadaki satış temsilcisi arkadaşta ürün hakkında detaylı bilgi verdi ve şikayet ya da geri dönüşün yaşanmadığını belirtti. Ürünü sadece şehir içinde normal ayakkabının kullanıldığı şekilde kullandım. Ve üzerine basa basa söylüyorum trekking ya da başka bir faaliyetim bile olmadı. 2. yılda tabanlarda çatlama oluştu. Ürünü satan fiirmaya yaptığım başvurunun cevabını hala bekliyorum. Ancak ben satıcı firmadan zaten baştan ümidi kestiğim için Marintek ile (ismi özellikle zikrediyorum ki belki kendilerine çeki düzen verirler) irtibata geçerek gerek telefon gerekse mail ortamında yazıştım. Ürünü faturası ile birlikte göndermemi istediler. Gönderdim. Gelen yazı ülkemizdeki birçok üretici ve distribütör firmanın yaptığı gibi "yapılan değerlendirme de ürün ile ilgili sorunun olmadığı" şeklinde matbuu bir yazı şeklinde oldu. Üstelik ben ürünü gönderirken kargo ücretini kendim ödediğim halde bana geri gönderdiklerinde kargo ücretini de benden aldılar.

Ben bu ürünü satan tüm outdoor firmalarının ürün yorumları köşesine olumsuz yönde görüş bildirerek yapacağım.

Ürünü almak isteyen arkadaşlara da kesinlikle tavsiye ETMİYORUM.
marinteki bırak ben ispanya ile görüştüm.. yemin ederim ispanyollardan nefret ettim o derece hırslandım yani.. bende de 2 farklı modeli patlamış durumda yakında çöplüğü süslerler. aman borealden uzak...

Sadece size teşekkür etmek ve söylediklerinizden dolayı büyük bir hataya düşmekten kurtulduğumu söylemek için üye oldum. Yorumları görünce vereceğim Boreal marka ayakkabı siparişimden vazgeçtim. Benim gibi daha niceleri adına da sizlere teşekkür ederken, insanları aptal yerine koyan bu firmaların da "Allah cezasını verecek" :smiley: diyerek cümlemi sonlandırıyorum..

peki hangi marka ayakkabı alalım arkadaşlar?ağrı dağında beni yarı yolda bırakmayacak bi ayakkabı????

Arkadaşlar Bence Bütün Firmaları Aynı Kefeye Koymamak Gerekiyor. Zira Çok kaliteli satıcı Firmalarda Bulunmakta, ben boreal atlas botumu kutupayısı firmasından aldım. Nekadar kaliteli hizmet verdiklerinede bizzat şahit Oldum. Bence bir ürün alırken tek kriteriniz fiyat olmasın, ürün aldığınız firmayıda değerlendirinki ilerde böyle sorunlarla karşılaşmayın. Saygılarımla iyi günler dilerim hepinize.

Ynt: Boreal Atlas ayakkabı - Ürün değerlendirmesi

yasarergun' Alıntı:
Yankı Bey aramıza Hoşgeldiniz

Ofroad bölümündeki arkadaşlar araçlarını çamur ağırlıklı zeminlerde kullanıyorlar tamam batak çamur varsa çizme taşınıyor ancak hem arazide iyi hem su geçirmeyen hem de kalın tabanlı olmayıp gazı freni hissedecek hafif yüksek bileklikli bir ayakkabı desek ne dersiniz ?
YAHU AGZINIZA SAGLIK İŞTE BENİM DE SORUM BU

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR