Bolu Off Road Oyunları 2006

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan reha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,522
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler

Ynt: Bolu Off Road Oyunları

İstanbuldan 2 , Bursa dan ben ve Kocaelinden Berk olmak üzere 4 niva gideceğiz...
Ayrıca Bursadaki BASK grubundan da ona yakın CJ5 ve Vitaranında gideceğini duydum.

Arkadaşlar,
bir memur çocuğu olarak beni mazur görün :-X ama bu cihaz ile yakıt ( benzin, dizel bilemedim artık ) tüketiminiz birz artacaktır.. hele hele sizin Unimog'larin etcik ağır olduğu düşünülür ise.. bence araçları olay mahaline helikopter ile yollamanız bile daha ekonomik olacaktır.. selamlar, reha

Nadir amcan geyik yapıyor ;D
NOS, turbo charger gibi bir mekanizma değildir, uzun süreli kullanılamaz
NOS, çok soğuk olan sıvı nitrojenin silindirler içine gönderimi ile çalışır, bu gönderim bir atım diye tabir edilir ve atım sonucu motor, aynı sıcaklıkta kalma eğilimiyle çok daha yüksek devirlere çıkar ve performans kısa süreliğine artar, bu süre 15-20 sn. dir. Yani 3 saatlik Bolu yolunu NOS ile kısaltamazsın!!! buna ne nitrojen tüpü dayanır ne de motor ;D ayrıca NOS düşük devirli dizel motorlara hiç uygun değildir.

unimog-cu in mystery' Alıntı:
Nadir amca arkamda olduğun için teşekkürler... :smiley:

evet Mert abi haklı.nitrooksit sisteminin olayı,sadece pistonlara giden yakıt miktarını arttırarak motor devrini yükseltmektir.ve de kesinlikle arazi araçlarında hüsrana neden olur.motorun verdiği gücü aktarma sisteminin taşıyamaması nedeniyle; aks kesmek,şaft kırılması,defransiyelin dişlileri dağıtması türünden aktiviteleri tanıyabilirsiniz arazi aracınıza nos taktırarak :smiley:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri