Bisikletle Türkiye - İran - Pakistan - Hindistan Yollarında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Soner Sarıhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,782
Ynt: Bisikletle Türkiye - İran - Pakistan - Hindistan Yollarında

Soner bey bu imrendirici serüveni ve güzel resimleri paylaştığınız için çok teşekkürler,gerçekten kendimi bir an orada hissettim.Sizi ve eşinizi böyle güzel ve zorlu bir geziyi yüz akıyla tamamladığınız için tebrik ederim.

Etiketler

İnsanın hayallerinde bile sınırları zorlayan bir etkinlik yapmışsınız. Detaylı anlatımınız ve fotoğraflarınız için teşekkürler...

Soner bey selamlar, diğer forumdan tanışıyoruz zaten, bence girilmemesi gereken bir riske girip bu yolculuğu gerçekleştirmişsiniz. Avrupa turundan sonra bunu daha iyi anladığınıza eminim. Bangladeşi gidip görmüş biri olarak, gitmeden önce yeterli araştırmayı yapmadığınızı varsayıyorum. Ölmeden döndüğünüz için dua etmelisiniz :smiley:

Öncelikle değerli görüşlerini paylaşan tüm forum üyelerine teşekkür etmek istiyorum.

TheNightHawk' Alıntı:
Soner bey selamlar, diğer forumdan tanışıyoruz zaten, bence girilmemesi gereken bir riske girip bu yolculuğu gerçekleştirmişsiniz. Avrupa turundan sonra bunu daha iyi anladığınıza eminim. Bangladeşi gidip görmüş biri olarak, gitmeden önce yeterli araştırmayı yapmadığınızı varsayıyorum. Ölmeden döndüğünüz için dua etmelisiniz :smiley:

Merhaba , madem tanışıyoruz bakış açımızı biliyorsunuz o halde ?
Güvenli ülkemizde !!! ( alt katınızda tüp patlamazsa, sinirli komşu av tüfeği ile vurmazsa, fener şampiyon olduğunda balkonda değilseniz, izmir de suda bulunan arsenikden zehirlenmezseniz, herhangi bir şekilde hiç trafiğe çıkmıyorsanız , çete savaşının ortasında kalmaz, pkk bombasına rastgelmezseniz, hele deprem tehlikesinden yırtabilirseniz vs vs. ) kalıp paslanmaktansa hayallerim uğruna yolda ölmeye razıyım.

Dua edip etmeyeceğime gelince.
Sizin bakış açınıza sahip olmadığım için dua etmeyi düşünebilirim belki.

Türkiye den neden çok sayıda kaşif ( yani özgür, korkusuz, cesaretli, bilinmeyene yelken açarak , insanlık için faydalı olan , kahvede kağıt oynarken evde futbol - magazin izlerken ömrü geçip gitmeyen kimse :smiley: ) çıkmadığının satır arası okumalarını yazdıklarınızdan çıkartmak mümkün.
Gitiitğim ülkeler hakkında o ülkede yaşayan ortalama bir vatandaştan daha fazla bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim. gitmeden önce 12 adet aşı olan, yanında 18 ayrı ilaç , 103 maddeden oluşan bir malzeme listesi ve toplamda 58 kg kadar yük taşıyan, her gün ve akşam sıtma ilacı yutan bize yeteri kadar "yeteri kadar araştırma yapmadığınızı varsayıyorum" demek için biraz daha düşünmeniz gerekli sanıyorum.

Ha şuraya gelelim , arkamda bomba patladı evet doğru. Ancak aynı olay taksim meydanında da yine bir kaç sn ve yine 30 - 40 metre farkla başıma gelmişti. Yani bir hakkım daha var :smiley:

Soner Sarıhan' Alıntı:
Öncelikle değerli görüşlerini paylaşan tüm forum üyelerine teşekkür etmek istiyorum.

Merhaba , madem tanışıyoruz bakış açımızı biliyorsunuz o halde ?
Güvenli ülkemizde !!! ( alt katınızda tüp patlamazsa, sinirli komşu av tüfeği ile vurmazsa, fener şampiyon olduğunda balkonda değilseniz, izmir de suda bulunan arsenikden zehirlenmezseniz, herhangi bir şekilde hiç trafiğe çıkmıyorsanız , çete savaşının ortasında kalmaz, pkk bombasına rastgelmezseniz, hele deprem tehlikesinden yırtabilirseniz vs vs. ) kalıp paslanmaktansa hayallerim uğruna yolda ölmeye razıyım.

Dua edip etmeyeceğime gelince.
Sizin bakış açınıza sahip olmadığım için dua etmeyi düşünebilirim belki.

Türkiye den neden çok sayıda kaşif ( yani özgür, korkusuz, cesaretli, bilinmeyene yelken açarak , insanlık için faydalı olan , kahvede kağıt oynarken evde futbol - magazin izlerken ömrü geçip gitmeyen kimse :smiley: ) çıkmadığının satır arası okumalarını yazdıklarınızdan çıkartmak mümkün.
Gitiitğim ülkeler hakkında o ülkede yaşayan ortalama bir vatandaştan daha fazla bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim. gitmeden önce 12 adet aşı olan, yanında 18 ayrı ilaç , 103 maddeden oluşan bir malzeme listesi ve toplamda 58 kg kadar yük taşıyan, her gün ve akşam sıtma ilacı yutan bize yeteri kadar "yeteri kadar araştırma yapmadığınızı varsayıyorum" demek için biraz daha düşünmeniz gerekli sanıyorum.

Ha şuraya gelelim , arkamda bomba patladı evet doğru. Ancak aynı olay taksim meydanında da yine bir kaç sn ve yine 30 - 40 metre farkla başıma gelmişti. Yani bir hakkım daha var :smiley:

Soner bey, içtenlikle cesaretinize gıpta ettiğimi ve sizin bu başarınıza çok sevindiğimi bilmenizi isterim. Sakın kötü niyetle birşey yazdığımı sanmayın. Tabii olarak böyle bir işe girişmeden önce çok büyük hazırlık ve araştırma yapmışsnızdır. Benim anlatmak istediğim daha risksiz gidilecek görülecek yerler varken hayatınızı tehlikeye atmanız. Tabii ki ben sizin içinizi bilemem, kendimize göre başarmak istediğimiz , yaşamak istediğimiz şeyler çok farklı olabilir. O varsayım kelimesine gelince , mutlaka böyle hazırlık yaptığınızı biliyorum, resimlerde de mevcut, kendimce latife etmeye çalıştım. Herşeyi bir yana koyarsak, bu kadar riski bilerek göze almak benim ve birçoğumuzun göze alamayacağı bir risk. Bu konuda sizi anlayabilecek bakış açısına sahip değilim o yüzden beni mazur görün. Size kazasız, ömür boyu mutluluklar, böyle inanılmaz maceralar dilerim. Ben iki çocuk sahibi olduğumdan geride bıraktıklarımı da düşünmem gerekeceğimden böyle bir macerayı aklımın ucundan bile geçiremem. Umuyorum beni anlamışsınızdır. Kimseyi üzmek istemem. Ama dediğiniz gibi yarın başımıza ne geleceğini bilemeyiz. Sağlıcakla kalın. Sağlıkla kalın.

TheNightHawk' Alıntı:
Soner bey, içtenlikle cesaretinize gıpta ettiğimi ve sizin bu başarınıza çok sevindiğimi bilmenizi isterim. Sakın kötü niyetle birşey yazdığımı sanmayın. Tabii olarak böyle bir işe girişmeden önce çok büyük hazırlık ve araştırma yapmışsnızdır. Benim anlatmak istediğim daha risksiz gidilecek görülecek yerler varken hayatınızı tehlikeye atmanız. Tabii ki ben sizin içinizi bilemem, kendimize göre başarmak istediğimiz , yaşamak istediğimiz şeyler çok farklı olabilir. O varsayım kelimesine gelince , mutlaka böyle hazırlık yaptığınızı biliyorum, resimlerde de mevcut, kendimce latife etmeye çalıştım. Herşeyi bir yana koyarsak, bu kadar riski bilerek göze almak benim ve birçoğumuzun göze alamayacağı bir risk. Bu konuda sizi anlayabilecek bakış açısına sahip değilim o yüzden beni mazur görün. Size kazasız, ömür boyu mutluluklar, böyle inanılmaz maceralar dilerim. Ben iki çocuk sahibi olduğumdan geride bıraktıklarımı da düşünmem gerekeceğimden böyle bir macerayı aklımın ucundan bile geçiremem. Umuyorum beni anlamışsınızdır. Kimseyi üzmek istemem. Ama dediğiniz gibi yarın başımıza ne geleceğini bilemeyiz. Sağlıcakla kalın. Sağlıkla kalın.

Merhaba tekrar.
Yazarken bazen kastettiğimizi tam anlatamıyoruz. Mimik ve jestler ile ses tonunun olmadığı msn ve forum ortamlarında benim için çok sıkıntı yaratan bir durum bu.
Biz yola çıkmadan önce sizin yazdığınız ( benim genelleme yaparak yanlış anladığım . Bu yanlış anlaşılma için özür dilerim ) tarz o kadar çok tepki aldım ki . Bir dönemden sonra gerçek dostlarımı ve sözde arkadaşlarımı ayırmak için bir yöntem haline bile geldi benim için bu cümleler. Yani, bizim bu yola çıkacağımızı ve artık geri dönüşün olmadığını ve bizim aslında ne kadar iyi hazırlandığımızı gören gerçek arkadaşlarımız bize , kaçırılacaksınız ! , çölden nasıl geçeceksiniz ! iranda şeriat var ! taliban tehlikesi vs vs demediler.
Sözde arkadaşlarımız ise ( bunlardan bazıları ile artık mesafeli davranıyorum ) güya şaka ile karışık sürekli bu yukardaki durumlardan bahsettiler, geyik muhabbeti yaptılar. yani olumlu bir çaba içinde olmadılar.
Bizde bu duruma çok üzüldük elbette ama bu kişileri yaşamımızdan çıkardık. Bizi alttan çektiklerini düşündük , hala da düşünüyoruz.
İşte ben yazdıklarınızı okuyunca bu çok sinirlendiğim durum yeniden aklıma geldi. Bende tatlı sert bir cevap yazdım.

" Allahın delilerine bak , ne işleri var bisikletle 2 ay yollarda" diyenler için bu tatlı sert yazıyı burada korumak istiyorum.
Yoksa sizin ayrıntılı cevabınızı okuduğumda aklıma ilk gelen size yazdığım ilk cevabı silmek idi.

Selamlar . Teşekkürler

Özür dilemenizi gerektirecek bir durum yok, ben daha önceden yazıştığımız için kendimce latife etmeye çalışmıştım. Tabi yazı kısa ve pat diye düşünce yanlış anlaşılma kaçınılmaz oldu. Umarım beni de arkadaşlarınız arasında görürsünüz. Avrupa turuna çıkıpta turun elde olmadan yarıda kalmasına mesela çok üzüldüm. İnanıyorum hangisinden keyif aldınız desem Avrupa gezisinden dersiniz, ama hangisinden birşeyler öğrendiniz desem vereceğiniz cevabı tahmin etmek hiç de zor olmaz ... Bazı yolculuklar insanın farkına varamadığı şeylerin değerini daha iyi anlamasına yardımcı oluyor. Bazıları da kaybettiklerimizin farkına varmamızı sağlıyor. Siz hep kazanan tarafta olun. Diliyorum hayatta hep başarmak istediklerinizi başarın. Sevgilerle.

Murat.

soner bey merhaba ben cok kıskandım sızı ben sımdı 2013 ekımde veya kasımda bu ıse kalkısıcagım ama sızın gıbı dınamık bır vucudum olmadıgı ıcın tren ve karayollarını tercıh etmek ıstıyorum nolurrrrrrrr bır allahın kulu uc bes soruma cevap versın
1:smiley: aynı bu guzergahı kullanrak tac mahala gezı arkadası bu tarıhlerde nerden bulurum gezı arkdası sart bana bukadar yol tekbasına cekılmez !!! (tren ve otobusle ulasım ıstıyorum ben!!)
2:smiley:vize konusundakartırlarmı ıng duzeyım orta sevıyede ılk defa yurt dısına cıkcagım ıcın bu yol bana bıraz korkutucu gelıyor tek basıma amma bende bu sekılde resımlerlerle olumsuzlestırmek ıstıyorum ama daha bı yol arkdasım bıle yok
3:smiley: vize işlermleri harıc ayırdıgım butce 3 bın tl yetermı yetmezmı dıye korkudan kafayı sıyırcak durumdayım
4:smiley: bu vızelerı ben tek basıma mı alırsam daha hesaplı olur butce olarak yoksa bı sırkete vereyım benım adıma onlar mı alsın ?
bursanın mudanya ılcesınde oturdugumu baz alırsak gıt gel yol parası vıze harcları hem hındıstan hemde pakıstandan vıze alabılcekmıyım oda mechul !!!
5:( nolurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ama nolur bırı bana ulassın bıraz yardımcı olsun
0534 788 76 67 !! adım barbaros bu nodan veya bu sıtede ozel mesaj olarak ulasabılırsınız arkdaslar 24 saat telefonum acık yeterkı yardım edın help !!!!

Hocam süpersin keşke ülkemizde bisiklet kullanımı yaygın hale gelsede işe okula giderken bisiklet kullanımı yaygınlaşsa. 30 yaşına gelmiş hala bisiklet sürüyor mantığını bırakmamız lazım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR