Bisikletle çekilebilen Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Muammergult Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,329
Ynt: Bisikletle çekilebilen Karavan

acaba aynısı yapma imkanımız varmı ben o kişinin blog sayfasına yazıyı yolladım cevap bekliyorum
böyle bir tasarım bende istiyorum maliyet ve nasıl yapılcagına dair bilginiz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim
ben bu tür şeylere yeni başladım yani pek motordan yada bu tür karavanlardan anlamıyorum ama dogaya zarar vermemekte benim istedigim türden
bisiklet yada elektrik motoru ile cekilen aynı bu reklamda kullanan arkadaş gibi olması dilegimle mesajlarınızı bekliyorum :D

Etiketler

Bu tip karavanlar atv ile çok güzel olur bence :smiley: Trafiğe çıkabilen en az 500 cc olan atv acayip olur. Yazarken İmrendim cidden :D :D

çok heyecanlı bir konu,bir solukta tümünü okudum,genç arkadaşlarımızın başardıkları,hayalleri ve heyecanları çok hoş,bisikletle çekilen karavanın olduğu reklamı izleyince bu hayalle yanıp tutuşacak binlerce genç oluşacağını tahmin etmiştim,okudukça keşke zengin bir işadamı olup bu hayallerle yanıp tutuşan gençlerin hayallerini gerçekleştirebilsem dedim kendi kendime,reklam çok güzeldi,ama malesef hayal,çekme karavanım vardı daha önce arabayla bile zor çektim,bisikletle ne kadar küçük olursa olsun çekme karavan çekmek gerçekten hayal bunu bilin,umarım herkes hayaline kavuşur sevgiler

Slm abilerim ablalarim size bi konuda danisacagim 19 yasindayim ve 100cc bi motorum var.simdi burada karavan konusu altinda ne alaka diyeceksiniz sole izah edeyim ben motorumun arkasina kucuk ufak tefek basini sokablecek kadar bir karavan yapmayi dusunuyorum elim boyle islere yatkindir ama bazi motorun cekme priblemini olacagini sanmiyorm karavan max50 kg olur tahminen ama simdi bilemiyorumda sizin gibi tecrubeli insanlarin yardimini bekliyorum.birde arastirdim ama bu karavanlarin duvarlarini hangi maddeden yapacagim karar veremedim.uzun oldu braz hepinizden ozur diliyorum tekrardan yardimlarinizi bekliyorm

Ynt: Bisikletle Çekilebilen Karavan

fethattemur' Alıntı:
Slm abilerim ablalarim size bi konuda danisacagim 19 yasindayim ve 100cc bi motorum var.simdi burada karavan konusu altinda ne alaka diyeceksiniz sole izah edeyim ben motorumun arkasina kucuk ufak tefek basini sokablecek kadar bir karavan yapmayi dusunuyorum elim boyle islere yatkindir ama bazi motorun cekme priblemini olacagini sanmiyorm karavan max50 kg olur tahminen ama simdi bilemiyorumda sizin gibi tecrubeli insanlarin yardimini bekliyorum.birde arastirdim ama bu karavanlarin duvarlarini hangi maddeden yapacagim karar veremedim.uzun oldu braz hepinizden ozur diliyorum tekrardan yardimlarinizi bekliyorm

İçine giricem diyorsanız 50 kiloyu geçer malesef 100~150kg gibi,karavanın yükseklik iki metre motorsiklet için fazla olur,en fazla 120 cm yapmanız gerekir
20*20*1mm profilden yapabilirsiniz,30*30 ahşapta olur,İçini 2 yada 3 mm kontraplak dışınıda 0.50 gofrajlı alüminyum yapabilirsiniz ,ara izolasyon olarak 20 yada 30 mm sıtrafor (hangi malzemeden imal ediyorsanız o kalınlık,bunun amacı yalıtımdan ziyade en dışa kullanacağınız alüminyuma destek olması) İsterseniz içine kontraplak kullanmasanızda olur sıtraforları güzel şekilde kesip yapıştırırsanız duvar kağıdıda işinizi görür (amaç ağarlığı minimuma indirmek

Sizin motorunuza göre ölçü ancak en 100*boy 200*yükseklik 120~130cm cm olur bence :smiley:,
Daha büyüğü motoru zorlar,rüzgarlı havalardada ağırlık yönündende tehlikeli olur
Motorumun arkasında ara sıra bir römork çektiğim için iyi biliyorum

P25 02 13 135701800x600

Ynt: Bisikletle Çekilebilen Karavan

Abi bende bu forumda yeniyim ve belkide en küçüğünüzüm henüz 15 yaşındayım. Bireysel Karavan yolculuklarını çok seviyorum babamla beraber bisiklete bağlanan karavan yapacaz ama nasıl yapacağımızı bilmiyoruz lütfen yardım edermisiniz lütfennn. :'(

Merhaba tekrardan :smiley: 3 yıl olmuş yine. :D
3 yılda bi gelip yazıyorum gibi oluyor ama şuan öğrenciliklerim bitti ve hata evlendim bile. Yaşımda 25 oldu..

Bisikletle çekilebilecek karavan tasarımı hayallerimi şimdilik askıya aldım onun yerine
4 tekerli Motor, Araba gibi Motor gibi şeylerle ilgileniyorum :smiley:

Üstü kapalı olacak ve gidecek bişey arıyorum yardımcı olurmusunuz :smiley:

Bisiklet karavanı merak eden kendine göre yapabilir fakat trafikte yasal sıkıntı çıkar mı ?

Trafik polisi ceza yazar mı ?

Bu işin yasal zorunluluğu var mıdır ?

Merhaba dostlar yine ben :D bu sefer 4 yıl sonra geldim bu sefer ara baya acıldı
18 yasında yazmıstım bu siteye. suan 28 yasındayım evliyim ve 1 tane kızım var :smiley:
Suan hayatımızı onun uzerine kurdugumuz için hem bisikletle cekilebilen karavandan hemde dogada motokaravanla gezme hayallerimizi emeklilige ertelemeye kadar verdim :smiley:
Kızım ve eşim ne isterlerse suan oyle hayatımızı idame ettiriyoruz.
bundan mutsuz muyum hayır tabikide, karavanda yasanılan bi hayat istiyordum eskiden hiç yasamadım onu yasasam ondan mutlu olurmuyum onuda bilmiyorum :smiley: ve sanırım bunu hiçbir zaman ogrenemeyecegim

Merhaba dostlar yine ben :D bu sefer 5 yıl sonra geldim. 18 yasında yazmıstım bu siteye ilk olarak suan 34 yasıma giricem neredeyse. Kızım 6 yasına geldi. 2019da yazdıgımda karavan hayalimi emeklilige ertelemiştim ama tekrar gun yuzune geldi.

Gerek tatillerin otellerin asırı pahalı olması gerek hayatı yasamadan yaslanıyor olmamızdan dolayı karavan hayalimizi eşim ve kızımla birlikte tekrar gundeme aldık. lakin kızımın okul masrafları ve evimizin kredisi nedeniyle karavan alamıyoruz ama internette gordugum bi video ile mini bi karavan planladık.

Fiat Fiorino Aracımızı karavan yapıcaz :D

Tatil yerlerinde farkettikki biz sadece otele uyumaya gidiyoruz, onu arac içerisinde halledersek 3-4 gunluk tatillerde aracla gitmek daha mantıklı olur gibi geldi. Fiorino arka koltuklar vida vs gerektirmeden cok kolay cıkıyormus. 170x105 cm lik bi arka alan oluyor. oraya bi camping box yaptırıp uzerine yatak koyarak mini bi karavan yapmayı planlıyorum. aracın net olculerini aldıktan sonra fiorino karavan sureci için ayrı bi post acabilirim .

şimdilik haberler bunlar :D

18 yasından 34 yasına uzanan bi hayal gercek olcak inş

İnşallah rahat yatarsınız. Benim araçtaki yatağın boyu 180cm, 1,76 boyumla ayaklarım kapıya değiyor. Tam olarak rahat yatamıyorum. Birazcık ayaklarımı toplamam veya yatağa çapraz yatmam gerekiyor. Bunlar rahatlığı düşürse de araçta yatılmasına engel teşkil etmiyor. Ön koltukları öne çekerek kurtarıyorsa o zaman bence bunu deneyin. Arabayı değişmektense.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

SON KONULAR

Geri