Bisiklet Tavsiyesi; Hangi Marka ve Model?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phobios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,600

Sizce En İyisi Hangisi?

• Bianchi

Kullanılan: 16 21.9%
  • Trek

Kullanılan: 25 34.2%
  • Kron

Kullanılan: 8 11.0%
  • Sedona

Kullanılan: 10 13.7%
  • Giant

Kullanılan: 14 19.2%

• Kullanılan toplam oy
    73
Ynt: Bisiklet Tavsiyesi; Hangi Marka ve Model?

HaliliOzturk' Alıntı:
Gümrük Kanunu'nda ilgili maddede kabaca şöyle deniyor "Birey tek başına spor yapabileceği motorsuz bir aleti yanında getirebilir".
Bu nedenle bir adet bisikleti yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Gümrük vs ödemenize gerek yok, herhangi bir vergisi de yok... Sadece bagaj büyük boy olduğu için bir ücret talep ediyor havayolu şirketi. Örneğin 2005 yılında THY benden Frankfurt - İstanbul arası için 20 Dolar karşılığı 17 Euro tahsil etmişti.

Bisikletin tümü için mi 17 Avro istendi yoksa kilosu mu 17 Avro tutacak şekilde oldu?

Kilo üzerinden hesaplanıyor diye duydum da..

Etiketler

Kilosu 20$ olur mu yahu :smiley: Aman... Her ne kadar bisikletlerimiz hafif olsa da, batarız :D
Avrupa'da bisiklet artık bir ulaşım aracı olarak kabul edildiği için şöyle bir uygulama var;
Büyük boyutlu bagajların kilosu 10 € gibi bir fiyatı var ancak bisiklet kişisel bir eşya sayılıyor, bu nedenle de özel bir tarife ile taşınıyor. Bu da THY'de 20$'dı. Üstelik bisikletin ağırlığı, özel bir bagaj statüsünde taşındığı için sizin toplam yük taşıma hakkınızdan da düşülmüyor :smiley:. 21 kg. bavul + 15 kg bisikletle geldim (koliden dolayı 15 kg :smiley:). Tecrübe ile sabittir ;).

Öyleyse sorun yok.. Uçakla bir yere gidecek olursam bisikleti yanıma almak gayet avantajlı olacaktır. Özellikle gidilecek yerde toplu taşıma ücretlerinden kurtulunmuş olunur.

Bu arada düşünüyorum da bisikletlere küçükte olsa plaka takılsa :smiley: Yurt dışına veya uzak bir şehre filan götürdüğümüzde bisikletin memleketinin aslında neresi olduğu belli olsa :smiley:

phobios' Alıntı:
Peki bu KRON'u alıyor muyuz şimdi? ;)

Aldınız mı velespit?
Havalar artık fazlasıyla uygunlaştı iki tekere...
Merak ettiğimden sorayım dedim alıp almadığınızı...

Henuz almadık. Yavaş yavaş spor salonlarında kondisyonumuzu yukseltmekle meşguluz, Mayıs'ta doğum gunu hediyesi alırım kendime gibi geliyor ;D ;D ;D

ben geçen sen almıştım kron..xoxes idi sanıyorum xaos kadranı kullandık sirkeciden aldım..istediğiniz şekilde toplatabiliyorsunuz..400 milyona gelmişti..daha büyük göbek vs.gibi donanımlar ekletmiştim..pek kullanma fırsatım olmadı ama güzel bir marka tavsiye ederim..

Bir dostum yeni amortisör aldıydı. Ondan çıkanı benim fakire taktık. Güzel oldu. :D
Sağa sola haber saldık.
Temiz çıkma deore lx yada xt aranırım vites fren ayna kol vb full.
Bulursam güzel olacak.
Ben burada sezonu açtım zaten.Deniz kenarında oldukça keyifli oluyor... ;D
Herkese keyifli pedallar...
;)

Mevzu tamamdır, ben almadan doğum günü hediyesi almış sevdiceğim bana ;D ;D ee ne zaman basıyoruz pedala ? ;D ;D ;D ;D

Sevdiceğin kron mu almış... ;)

Yahu ne zaman basıyoruz pedala diye sorulur mu...

Ne zaman duruyoruz diye sorsan amenna... ;D

Havalar nefis... Tam binilecek günler... Kaçırma derim bu iklimi...

geotech almış. tabi hemen ikizini de aldık kendisine, bisiklet dediğin tek başına yaşamaz, muhabbet kuşu misali ;D ;D

tabi yaş 32 kilo da 95 olunca, tatlısu bisikletçisi olarak takılıyoruz başlangıçta, sahil yolları falan. ;D

" Bisiklet almak istiyorum" mu dediniz ?

O zaman ;

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=7723.0

selam.Bence corratec marka bisikletleri bi inceleyin.2007 modelleri piyasaya göre ucuz ve çok kaliteli.www.deltabisiklet.com

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR