Bir Land Rover (Yeniden) Doğuyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan discovery-V8 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 706
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 196,412
Ynt: Bir Land Rover (Yeniden) Doğuyor

discovery-V8' Alıntı:
Engincim creepy crawler özellikle kaya için dizayn edilmiş ama çamur tahliyeside müthiş, çok dayanıklı bir lastik, asfalttada AT den daha iyi yol tutuyor diyebilirim , hafif bir yol gürültüsü (mudzillayla , silverstone ile falan kıyaslanamayacak kadar az) ve küçük göbek büyük çap sebebyle oluşan bir balans yapma zorluğu dışında hiçbiryerde silverstonedan geri kalacağını düşünmüyorum. Lastiğin geneli büyük olduğundan dişler çok belli değil ama silverstonedan daha derin yan dişlere sahip, işin güzel yanı asfaltta bu yan dişler yerle çok az temas ettiğinden aşınmıyor ve gürültü yapmıyor.

ortadaki baklava dişler düz yolda çalışıyor, lastik gömülmeye başlayınca yanlardaki asimetrik dişler devreye girip tutunmayı sağlıyor. Özellikle asfalttada performansını çok beğendiğim için tüm araçlara aynı lastikten aldık. ;)

Kocapatiler2

Bu yorumuna 37x12.50x15 4 tane aldım benim cj ye.. silverstone dan sonra kötü olursa başının etini yerim ;D

Etiketler

jeep' Alıntı:
Bu yorumuna 37x12.50x15 4 tane aldım benim cj ye.. silverstone dan sonra kötü olursa başının etini yerim ;D

Kesinlikle yolda silverstondan daha iyi Göktuğ, kendin göreceksin zaten, hayırlı uğurlu olsun, Discoyada sendeki ebattan alacaktım ama eni 12,50 değil ellerinde 14,50 vardı, eni çok geniş geldi o ebatta jantım olmadığı için vazgeçmiştim.

discovery-V8' Alıntı:
Kesinlikle yolda silverstondan daha iyi Göktuğ, kendin göreceksin zaten, hayırlı uğurlu olsun, Discoyada sendeki ebattan alacaktım ama eni 12,50 değil ellerinde 14,50 vardı, eni çok geniş geldi o ebatta jantım olmadığı için vazgeçmiştim.

bugün sordum 12.50 vardı. 14.50 için 12" jant uygun olacaktı. onuda bulmak biraz zor. yarın gelecek.

Sevgili Göktuğ ben 35 '' SilverStone MT 117 exterme lastikleri yeni aldım ve bu hafta sonu da deneme fırsatım oldu ; bu lastik çok agresif ve çamurda muthiş başarılı ancak rot ve balans ayarı kalmıyor ve bu lastikle maxsimum hız 60 km/h geçmiyor,

Sonuç olarak bu lastikle maxsimum menzil 50 km dir, sonuçta benim için uygun Defender i hafta sonu kullanıyorum ve doğrudan araziye dalıyorum .

madem sürat yapmaya imkan ve niyet yok petlasın römrok lastikleri var ve bence harika ımt 08 ve ımt 18 ebatları 15'' 16'' ve 17'' janta uygun
http://www.petlas.com.tr/page.php?ID=39

Imt08 u

Imt18 k

bahcivankurt' Alıntı:
madem sürat yapmaya imkan ve niyet yok petlasın römrok lastikleri var ve bence harika ımt 08 ve ımt 18

panzer lastiklerine baktınıznı özay bey onlar nasıl

MKG' Alıntı:
Sevgili Göktuğ ben 35 '' SilverStone MT 117 exterme lastikleri yeni aldım ve bu hafta sonu da deneme fırsatım oldu ; bu lastik çok agresif ve çamurda muthiş başarılı ancak rot ve balans ayarı kalmıyor ve bu lastikle maxsimum hız 60 km/h geçmiyor,

Sonuç olarak bu lastikle maxsimum menzil 50 km dir, sonuçta benim için uygun Defender i hafta sonu kullanıyorum ve doğrudan araziye dalıyorum .

Mustafa abi zaten Göktuğda 35 inch mt117 vardı, Göktuğ 37 ye geçmek istiyor, Silverstonun o ebatta lastiği yok, hatta başka hiç bir markanında yok yanılmıyorsam (Türkiyede).

bahcivankurt' Alıntı:
madem sürat yapmaya imkan ve niyet yok petlasın römrok lastikleri var ve bence harika ımt 08 ve ımt 18 ebatları 15'' 16'' ve 17'' janta uygun

Kullanan arkadaşlar var, Antalyada bir ağabeyimiz toyota hilux a takmış oldukçada başarılı ama ebat meselesi sıkıntılı bizim aradığımız ebatlarda yok.

yavuz-çelikel' Alıntı:
panzer lastiklerine baktınıznı özay bey onlar nasıl

Yavuz 1 parzer lastiğine 1 takım kaliteli lastik alınabiliyor okadar söyliyeyim ;D ;D Fiyatları uçuk. ebatlarda inanılmaz büyük ancak unimog a takılabilir. ;)

discovery-V8' Alıntı:
Yavuz 1 parzer lastiğine 1 takım kaliteli lastik alınabiliyor okadar söyliyeyim ;D ;D Fiyatları uçuk. ebatlarda inanılmaz büyük ancak unimog a takılabilir. ;)

sen öyle diyorsan gerçekten büyüktür ;D

yavuz bey panzer lastiklerini zaten daha önceden görmüştüm.bu yazdığım lastikleri geçen hafta tarım fuarında balıkesirde gördüm çok hoşuma gitti ve biran için benim t5 ebile alasım geldi.olmaz ama insan hayal ediyor işte.4X4 olmayınca sadece hayal ediyoruz şimdilik ama imkanım olursa farklı bişeyler deneyeceğim.hurda bir cj veya ruhsatsız bir 4X4 yapıcam kendime sadece hobi amaçlı kullanmak için

yavuz bey (v8)38'' derken jant çapını mı soruyorsunuz yoksa lastik dış çapını mı?petlasın sitesinde var aradığınız herşey(bu arada ne petlasın bayisiyim nede herhangibir menfaatim var)bir yanlışlık olmasın sonra ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR