BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 804
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 141,339
Ynt: BEYAZ MARTI Adriyatik Yollarında

Teşekkürler Fatihcigim.
İlki başardık..darısı digerlerine diyelim.

fatih81_81' Alıntı:
Güzel ve birokadarda keyifli geçen bir gezi olmuş. İsmail abi ellerine saglık paylaşımlar için...
Devamını bekliyoruz...

Etiketler

Harun bey merhaba,
İnanın başlamak yapmanın yarısı imiş derler ya..Yeter ki kafamıza koyalım.Herkesin imkanları dahilinde yapabilecegi birşey.
İtalyada Venedikte çinli bir ögrenci ile kampingte karşılaştık....ama iyi biliyorum ana kuzusu daha çamaşır makinasını çalıştırmayı bilmiyor.Çünkü 1 saat makinayı kurcaladı..Geldi bizden çamaşır sermek için ip istedi. Çantasını takmış omuzuna dünyayı geziyor.Para da yok fazla yanında..Koymuş kafaya birkere.

aantalya' Alıntı:
sabırsızlıkla takipdeyiz ismail bey.. bu kadar kısa bir sürede aracınızı alıp yola hazırlayıp bu turu yapıp gelmiş olmanız gerçekden takdir edilecek bir durum

Cavid bey öyle olacak gibi.. ;D ;D ;D
Malum bizler Gezenbilir ailesi çook geniş bir aileyiz.Birgün biryerlerde mutlaka karşılaşıyoruz..karşılaşacagız degil mi ama. :D

gezmen' Alıntı:
İsmail Bey, offroad'çu komşularımızı da buraya taşıyacak gibi görünüyor... ;)

Fotoğrafçı, usta; onu biliyoruz artık, yazılar da güzel ve bilgilendirici.

İzliyoruz!.. :smiley:

Cavid Sezen

merakla ve hayranlıkla takip.
ismail bey görsller ve anlatım mükemmel.
tebrik ve teşekkür sayende bizde gitmiş gibi oluyoruz. ;)

mdr' Alıntı:
Karavanı ilk aldıgım günden itibaren beni tanıyan bütün arkadaşlar inceden de olsa takılıyorlardı.." 94 model araçla o kadar yola çıkmaya korkmuyor musunuz ? ..sıkıntı yaşarsınız..." diyerek moral seviyemizi sıfırın altına çekiyordu bu sözler.
Ama hepimizin de iyi bildigi birşey vardı ki.. bakımlı her araç her yere her zaman giderdi.

Daha ilk gezi düşüncesi fikri oluşunca inceden inceye plan dogrultusunda bakımlarını bizzat kendim başında bulunarak yaptırdım.Bakım diyince öyle ahım şahım bakım aklınıza gelmesin.Bütün sıvıların değişimi, alt takımının bütün vida,civatala hareketli,sabit aksamlarının bizzat elle kontrolü, bütün kayışların degişimi (triger ve 2 devridaim kayışı ) fren diskleri ve kampanaların sökülüp bakımı karavan aksesuarlarının çalışır kontrolü (son Taraklı festivalinde sagolsun bütün karavancı arkadaşların bu konuda yardımlarını unutamam ) eksiklerin tamamlanması ile geziye hazırdık..

muhteşem gezi, tebrikler.....

bu moral bozanlara inat, onlara ne oluyorsa artık! araca bakıp yorum yapan, kendi beceremiyecekleri işlere haset duyup kötüleyen insanlara kapak olsun bu geziler. ha 94 modelmiş ha 69 modelmiş.... geçen yıl eylülde 1969 model vw T2a camper aracımızla ingiltereye kadar uzanan çok keyifli yolculuk yaptık, araçla ilgili hiç bir sorunda yaşamadık. yol için gerekli ön hazırlık yapılsın yeterli. diğer taraftan da insanların ilk sorduğu "kaça para tuttu" mevzusu çok can sıkıcı. ihtiyaçlar kişiye göre değişiyor, ben 1 harcarım siz 3 harcarsınız. önemli olan zamanı yaratabilmek. komik ama bizim için önemli bir şey söylemek istiyorum; 3 kişilik yolculuğumuz için, 2 ay öncesinden biriktirdiğimiz bozuk paralar bizi italyaya bedava geçirmişti :D.

şimdiden yeni yolculuklara/rotalara küçük küçük hazırlıklara devam...

Beyaz Martı'ya sorunsuz ve keyifli yolculuklar diliyoruz. İlk çıkarken hep birtakım pürüzler oluyor. Sizin de sigorta ve X-ray noktalarında takılma olmuş ama neyse biraz gecikmeyle atlatmışınız. Bundan sonraki gümrük geçişlerinde hiç bir sorun olacağını sanmıyorum.

Dün Gezenbilir'de bir yavaşlık vardı bugün iyi. :smiley:

Paylaşımınızı ilgiyle izliyoruz.

İyi günler
Sy Dönmez
Türkiye ye hoş geldiniz.
Gezinizin güzel, sorunsuz geçtiğini umut ederek, detaylı açıklamalarınızı ve resimlerinizi merakla bekliyoruz.
Saygılar
Batuhan

İsmail abi gezin biraz tatsız başlamış ama herhalde gerisi mükemmel olmuş (devamını ve görselleri bekliyoruz) bizde bu aralar sizlerin yaptığı bu gezilerle avunmaya çalışıyoruz .bende geçtiğimiz hafta LT 28 mi sattım.şu an hiç bir yere gidemiyorum ve çok sıkıldım harıl harıl karavan arayışındayım .nice mutlu geziler dilerim.

mdr' Alıntı:
Karavanı ilk aldıgım günden itibaren beni tanıyan bütün arkadaşlar inceden de olsa takılıyorlardı.." 94 model araçla o kadar yola çıkmaya korkmuyor musunuz ? ..sıkıntı yaşarsınız..." diyerek moral seviyemizi sıfırın altına çekiyordu bu sözler.
Ama hepimizin de iyi bildigi birşey vardı ki.. bakımlı her araç her yere her zaman giderdi.

Daha ilk gezi düşüncesi fikri oluşunca inceden inceye plan dogrultusunda bakımlarını bizzat kendim başında bulunarak yaptırdım.Bakım diyince öyle ahım şahım bakım aklınıza gelmesin.Bütün sıvıların değişimi, alt takımının bütün vida,civatala hareketli,sabit aksamlarının bizzat elle kontrolü, bütün kayışların degişimi (triger ve 2 devridaim kayışı ) fren diskleri ve kampanaların sökülüp bakımı karavan aksesuarlarının çalışır kontrolü (son Taraklı festivalinde sagolsun bütün karavancı arkadaşların bu konuda yardımlarını unutamam ) eksiklerin tamamlanması ile geziye hazırdık..

İsmail Bey benim kravnaım da 94 model ve geçtiğimiz yıl İspanya Portekiz yaptık. İlk günlre tedirgindim ama anladım ki araç iyi bakılmış ve kontrolleri tamsa isterse 1900 model olsun farketmez. Ben karavanımı aldıktan sonra yılın çok önemli olmadığını anladım. Bütün önyargılarım gitti.

Yazının devamını merakla bekliyorum..

özgür

Enver bey merhaba,

dün ve bazı günler çektigimimiz sıkıntıları bundan daha güzel anlatan ifade olamazdı.Çok teşekkürler.
Paylaşım herşeydir prensibi ile devam edecegiz inşallah..Yapmayı düşündügünüz geziye faydalı olabilirsek ne mutlu bize..

enverdede' Alıntı:
öncelikle forum sayfasına resim yükleme sabrınız için teşekkürler.Paylaşımın en can sıkıcı yanı :mad: tam metni yazar ilgili görselleri ekler paylaş butonuna basıp bir sonrakilerin hazırlığına geçersiniz ki !Uyarı ??? yüklediğiniz bilmem kaç baytı geçti ....bütün heves kaçar heyecan yavaşlar.Bizlerin beğeni mesajı geliyorsa bile topiğinize o dahi engeller yüklemenizi.Ancak herşeye rağmen bilhassa bana eylül gibi yapmayı düşlediğim benzeri gezi için rehber olacak ve ilk paylaşımlarından güzel geçtiği anlaşılan gezi notlarınızı ilgiyle izleyeceğim .Hoşgeldiniz.

Tekrar hoşbulduk İsmail bey..
Mersin civarı bu aylarda yanıyordur sanırım..inşallah rüzgarı bol esen bir yerdesinizdir..Buradan tekrardan selamlar saygılar.

BİBS' Alıntı:
Adaşım tekrar Hoşgeldin,
Beyaz Martı nın Yol Hikayeleri 1 (Adriyatik)
Zevkle takip etmeye başladık ve merakla bekliyoruz, Mersin civarından Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR