Benim Karavanım; Ford Transit Alkovan - Sami Ünlü (züğürt gezençi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan züğürt gezençi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,645
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler
Ynt: Benim Karavanım; Ford Transit Alkovan - Sami Ünlü (züğürt gezençi)

Sami bey, tebrik ediyorum ve keyifli geziler diliyorum. Önemli olan yolda olmak ;)

Sami Bey, olanaklar ile hayaller dengesi için, bu çözüm, iyi bir örnek; kutlarım..

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Sami Bey, olanaklar ile hayaller dengesi için, bu çözüm, iyi bir örnek; kutlarım..

Cavid Sezen

Cavit Bey cümle kurmama olanak sağlamamış herşeyi kısaca özetlemiş.

Tebrikler Sami Bey.
Sağlık ve mutluluk içinde kilometreler almanız dileğimle.

Sami bey çok güzel olmuş karavanınız güle güle binin Allah kazasız belasız gezmeyi nasip etsin :smiley:

Sami Bey karavanınız çok güzel. Güle güle kullanın.

Sami Bey karavanınız hayırlı olsun. Kazasız belasız gezilerde kullanmanız dileğiyle...

"İki gönül bir olursa samanlık seyran olur","Bu karavanda 68 ruhu var" cümleleri aslında herşeyi anlatmış. Biz eskiler (43 yaşındayım ve artık kendimi eskilerden sayıyorum. 68 Kuşağı olamasak da o yıllarda yaşıyorduk ve 12 Eylül öncesi çocuğuyuz) bir şeyleri yoktan var edebilecek şekilde yetiştirildik. Bu nedenle evde hiç bir şeyi atamamak gibi bir sıkıntım var. Eşim evimiz "çöp ev" olacak diye endişe ediyor.
Karavanını amacına uygun olarak alıp kullananlar mutlu-mesut tadını çıkarıyorlar. Allah nazardan saklasın, hep iyi günlerde kullanırsınız inşallah...

Sami Bey, konuyu dağıtacağım için özür dilerim.

drares' Alıntı:
Biz eskiler (43 yaşındayım ve artık kendimi eskilerden sayıyorum. 68 Kuşağı olamasak da o yıllarda yaşıyorduk ve 12 Eylül öncesi çocuğuyuz)

Ne mutlu size ki "12 Eylül", sizin hamurunuzu karamamış.. Dün okudum sanıyorum, nüfusumuzun yarısı 12 Eylül Darbesi sonrası dünyaya gelmiş. 12 Eylülde bir şekilde çocuk yaşta olanları da sayarsak, nüfusun yaklaşık 2/3'si 12 Eylül ürünü. Neyi, nasıl yitirdiğimizi bundan daha iyi ne anlatabilir ki? 71 ve 80'de "ülkemin vicdanı"nı biçenler, şimdi güya dövünüyorlar... sanki bu fotoğraf, onların ürünü değilmiş gibi..

Cavid Sezen

Sami bey sizin ve ailenizin hayallerini süsleyen motokaravanınız sizi daha mutlu bir şekilde hayata bağladığı kesin.Hayatta atılan önemli adımlar ve aşılan riskler çok fazla tat verir.Size sağlıklı ve mutluluk dolu geziler diliyorum.ALLAH gönlünüze göre versin.SEVGİ ve SAYGILAR.

mayıstosböce' Alıntı:
Beğenemedin mi Cem 68 ruhu var onda :smiley: en azından Ruhu olan bir model.Sürekli gezin, gezdikçe de mutluluğunuzda artsın.Haritanızda çok güzel durmuş orda.
Beğenmemek mümkün mü? O sebepten değil. Bu kasa ford kamyonetler çocukluğumda vardı. Sanıyorum 90'lara kadar da üretildi. Yani gençliğimde de vardı. Şimdi öğreniyorum ki ben doğmadan önce de varmış. Süleyman Demirel'in siyasi kariyerine yakın bir süreç :D Şu an otomotiv sektöründe model yenilemeden 20-25 yıl aynı teknolojinin gazlanması durumunu aklınız alabiliyor mu? Ne günlermiş.. O dönemde sanayici olanların bugün ülke satın alabilecek ölçüde servet sahibi olmaları gerekir. İktidar sahibi olmalarına şaşırmamalı.

Övgü ve iyi dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Bu arada karavanımı 2006 Mayıs ayında aldım.4 yıldır yaz aylarında geziyoruz. İnsel Hocam karavancı kuşumuz vardı.Nallıhan'dan ayrılmadan bir gün önce bahçede evin duvarında asılı durankafesi bir sokak kedisi tarafından düşürüldü.Muhabbet kuşumuzda yere düşünce dağılan kafesten özgürlüğe uçup gitti. Şimdi yavru bir muhabbet kuşu aldım,onu karavana alıştırıyorum.

Ist sonras 249

Sami Bey,
Karavanınız çok güzel olmuş. Elinize sağlık. Karavana yeniden hayat verdiğiniz için ayrıca tebrik ediyorum. Güzel geziler diliyorum.

Sami bey,karavanınız hayırlı olsun.Tabiki böylede yapabiliriz, biz herşeyi hazır olsun istiyoruz.Siz ne güzel eski alıp yenilemişsiniz(gerçi beceri işi)İyi gezmeler,darısı başımıza.

Sami bey gerçektende büyük bir cesaret etmişsiniz vede iyi bir uğraşı vererek aracınızı güzelleştirmişsiniz şahsen ben yıllar öncesinde bu araçları yapan (hatta almanyadan bile müşterilerimiz vardı yazın istanbula gelen) çok eski bir kaporta ustası olarak sizin cesaretinizi gösteremezdim emeklerinize sağlık , belkide yılların verdiği bir bıkkınlık tır benimki , sizin başarınızı tebrik etmek için yazmak istedim. heleki iyi bir eş uyumu olayı tamamen olumlu olarak bitiriyor zaten s.n eşinizide tebrik ederken ocak üstü dantelli işlemelere dikkatinizi çekmek isterdim biliyorsunuz onlar neticede ham maddesi kimyevi şeylerdir bu sebeble ateşe bu kadar yakın olması herhangi bir olumsuzluğa sebeb olmasın diye aklıma geldi tabi ben buradan yakın görüyorum siz daha iyisini bilirsiniz .
bir an istanbulda o yıllarda hem onardığımız hemde yolculuk yaptığımız yıllar geldi aklıma ne günlerdi hey gidi hey. sanırım biraz kaliteli olduğundandır , bakırköy hattında epeyce vardı.
[attachment=1]

sami beyin karavanı eğer 68 ise muhtemelen yukarıdaki resimdeki gibiydi ama sonradan şekli değiştirildi , ayrıca fena olmamış hatta 1987 model doğan tamponu da ayrı bir hava vermiş.

BR ZAMAN OLURK HATIRLANIR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri