Başlangıç Motosikleti Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SUVARİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 96
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,678
Kurye motoru olmamasına dikkat etmelisin..

Motoru bakmaya Bir bilenle gidebilme ihtimaliniz varsa çok iyi olur.. yada 3üne 5ine bakmadan tanıdık bildik bir motor almanız daha çok menfaatinizedir..

Tüm bu imkanlar yok ise kendinize güveneceksiniz.. Genelde kilometre yapmış motorlar kendilerini belli eder boyaları çizik ve soluk olur, eksoz kısımları yıpranmış olur..
eksozu elinizle kapatarak yüksek devirde gaz verin sıkışma sonucu yağ atan yerleri olup olmadığını kontrol edin..

son olarak Allah'ım sen utandırma diyin :smiley:

Aklıma gelenler bunlar..
inşallah en kısa sürede gönlünüzdeki Tay'a kavuşursunuz..

Etiketler
bursa'da yasayan arkadaslara da bi sorum olacak. bursa'da 2. el moto nerde satılır? bir 2. el pazarı ya da galerisi var mı? varsa tavsiye edebileceğiniz var mı?

comrade' Alıntı:
bursa'da yasayan arkadaslara da bi sorum olacak. bursa'da 2. el moto nerde satılır? bir 2. el pazarı ya da galerisi var mı? varsa tavsiye edebileceğiniz var mı?

bursa'da motorsiklet pazarı benim bildiğim kadarıyla maalesef yok...
başlangıç motoru için herkesinde söyleyeceği CBF150, YBR125 iyi makinelerdir...
ben farklı birkaç tavsiyede de bulunabilirim...
Honda XL200 (temizini bulmak imkansıza yakın ama bulursan hiç düşünme)
Derbi Terra 125 - benimde 2. motor olarak kullandığım makine, sahibinden.com'da birkaç ilan görmüştüm geçenlerde...
eğer bütçene uyarsa kim ne derse desin ben Derbi Terra derim, muhteşem bir makine...
görüntü olarak zaten sana tavsiye edilecek başka hiçbir başlangıç motoruyla mukayese bile kabul etmez...

Terra 1254

ikisi de güzel motorlar fakat xl200'ün 2. eli 4-5 bin tl civarı ve bu bütçemi aşar şimdilik, derby terra 125'in ise 2. elini bulamadım fakat sıfırından tahminle ikinci eli 5-6bin lirayı bulur.

Teşekkürler

mrtvural' Alıntı:
Güzel makinaya benziyor... Uzun yolu nasıl acaba ???

15 bg güç üretiyor, titreşim neredeyse yok...
kişiden kişiye değişir tabi ama bana göre uzun yolda gayet başarılı 125cc olduğunu gözönünde bulundurursak...
kişiden kişiye değişir deyişimdeki kasıt bana yetiyor, ben bugüne kadar motorsiklet üzerinde 150km.'yi hiç görmedim...
altımdaki makinelerin gitmediğinden değil, gaz kolunun benim elimde olmasından kaynaklı...

bende başlangıç motoru olarak 2009 ybr 125 aldım. çok memnunum. galiba uzun sürede kullanacağım :smiley: ekonomik. ısınıma sorunu var biraz.

bende şiddetle Ybr 125'i tavsiye ederim.geçtiğimiz hafta batı karadenizi turladım, 900 km.boyunca tık bile demedi.sorunsuz, ekonomik ve her yolda gidebilen dengeli bir makine.100 km.de 2,7 lt.benzin harcadı tur boyunca.alırsan pişman olmayacağına eminim.

Merhabalar.

Kent dışı ve uzun seyahatlarimde kullanmakta olduğum TA var ve çok memnunum.

Eşimin ilk makinesi olsun, güvenli başlangıç yapsın diye YBR 125 aldık. Almaz olaydık, elime yapıştı. O nasıl keyifli sürüş, nasıl ekonomi (2 Lt/100 km desem, yedek parçayı sormayın zaten), nasıl kolaylık. Bu gidişle TA örümcek bağlayacak...

Kesinlikle hem başlangıç hem de 2. motosiklet olarak her kese tavsiye ederim. Sağlamlığı da cabası. 180.000 km yi geçmiş kullanıcılar ile tanıştım, gerisini anlayın artık.

HPIM2276.jpg

Sevgiler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR