Ayrı Bir Kış Lastiği Mi Yoksa Kışında İdare Edecek Bir A/t Lastik Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pierrecardin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 47,381
Ynt: Ayrı Bir Kış Lastiği Mi Yoksa Kışında İdare Edecek Bir A/t Lastik Mi?

Zaten aracın üzerindekiler conti M+S olduğuna göre bir müddet daha (en az bir yıl) bunlarla devam
Daha sonra BFG. Anladımki gerisi yalan.
Şu eski aracımdakileri bir alabilirsem benden kralı yok.

Etiketler

Arabamın üzerinde standart lastiklerim ve fotograflarım, varın siz karar verin :smiley:

Image

Image

Image

Image

Image

Duster'ın standart lastiklerle de performansı iyi ama bir yere kadar, sonrasında standart lastik diğer AT veya MT'ye göre arazide veya bozuk yollarda kolay aşınıyor erken bitiyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9pcHVrimpp8[/youtube]

ümiterkan' Alıntı:
Duster'ın standart lastiklerle de performansı iyi ama bir yere kadar, sonrasında standart lastik diğer AT veya MT'ye göre arazide veya bozuk yollarda kolay aşınıyor erken bitiyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9pcHVrimpp8[/youtube]
Aracı süren kişinin pilotajıda çok iyi.
gazı hiç kesmiyor ve direksiyonu yan tutup arabanın altını kanala oturtmadı hiç....

Arkadaşlar kış lastiklerinden Toyo GSi5, Yokohama Geolander I/T, Goodyear UG SUV için neler söyleyebilirsiniz?

pierrecardin' Alıntı:
Arkadaşlar kış lastiklerinden Toyo GSi5, Yokohama Geolander I/T, Goodyear UG SUV için neler söyleyebilirsiniz?
Lastikcimin tavsiyesi üzerine geçen kış Yokohama Geolander I/T aldım.Ava gittiğimde hem derin karda hem de çamurda denedim, harikaydılar. Auto modda iken 4 çekere ihtiyaç duymayıp hiç geçmedi.Bu kışda inşallah zinciri unutturacak.Tavsiye ederim.Herkese Dusterı ile hayırlı yolculuklar...

215/70/16 BFG ya da başka lastik takan arkadaşlar sanırım stepneyi değiştirmiyorlar. Acaba lastik patlasa (BFG biraz zor patlar ama) ne yaparlar. Stepne nin 215/65 olması bir sıkıntı yaratmaz mı?
Buna bağlı olarak 215/70/16 ebadındaki bir lastiğin stepne boşluğuna sığması mümkün mü acaba?

Boyle bir.durumda gecici olarak 2wd modunda kullanilmali.
Aksi takdirde hatali devir sinyali algilayan.beyin sanzimani ariza.moduna.alir. Stop edip tekrar calistirirsiniz. Daha.sonra.tekrar ariza moduna alir.
En iyisi lastik tamir edilip takilana kadar 2wd

Patlayan lastik önlerden biri ise sanırım onu da arkaya almak gerekir yanılıyor muyum?

4.2 landcruiser de kar işaretli AT lastik ile Allahuekber dağına, Erzurum Kaynak köyü ile Kaynak yayla arasındaki S virajlandan çıktım. Bir sıkıntı olmadı. Yalnız aşağıya inen bir greyder vardı. Akşam aşağıda bıraktığımız bir römorku almak için geri rönmeye başladım. İlk S virajın altı en az 500 metredir. Aracın lastiklerini asla kilitleyecek şekilde fren yapmadım, eğim iniş kontrolü ile inip virajı alırken baktım araç hızlanıyor ve uçuruma doğru gidiyoruz. Tahmin edebileceğiniz gibi bu yazıyı yazabildiğime göre aşağı uçmadık. Birkaç milim ile kurtardık. 4 tekerin dördüne de zincir takıp indik ve faaliyet boyunca da çıkarmadım.
İşte o günden beri, kış gelir kış lastiği takarım 4 adet zinciri de bagajdan eksik etmem.
Çanakkale için bu durum çok önemli olmayabilir. Çeyrek yüzyıl önce OK 144 lerle yaz kış ülkemin her yerine gittiğim zamanlar da olmuştur. Ama artık varken emniyeti ihmal etmemek lazım diye düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR