Askerlik Hakkında Deneyim Ve Tecrübelerinize Ihtiyacım Var.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suat20 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,953
Ynt: Askerlik Hakkında Deneyim Ve Tecrübelerinize Ihtiyacım Var.

tyt.fan' Alıntı:
postal alırken ayak numarandan bir numara büyük al,duş ta sabunun yere düşerse almak için eğilme
dus muhabbetine bayildim ya :smiley:)) bir spor ile ugrasiyosan resmi olarak o belgeleri yaninda gotur.ben kazakistan milli takiminda prof kayak yapiyordun.kayseri erciyes daginda kayak ogretmeni olarak yolladilar mesela :smiley: askerlik bitti 2 hafta daha kaldim ustune para bile verdim :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler

Abi Bilecik için tavsiyelerin var mı ? :smiley::smiley:
Sabun muhabbetini çok duyuyorum ya, sıvı sabun alabiliyo muyuz diye sormak istedim, ama vazgeçiyorum şu an...
En iyisi düşen sabunu hibe etmek olcak. tenasul uvzumun sağlığı açısından.. :smiley::smiley::smiley::smiley::smiley:
Keşke nargile içiciliğinden başka bi spor yapabiliyo olsaydım, gerçi halı saha sahibinden her hafta bir fiil maçlara geliyo diye imzalı kağıt alabilirim. :smiley::smiley::smiley:

ahahahaha :smiley: :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

sporu seve seve öğretiyolar.sabah 40 45 dakika öğleden sonra savaş beden eğitimi.hergün 2 km sabah haftada birgün 5 km istemesende sporcu oluyosun.el bombası atma pentatlon süngüleşme yakın dövüş .
ben acemi birliğine 95 kilo gidip 65 70 kilo gibi geldim.
herşey aynı kokuyor yemekte ilk günler yemek yiyemiyorsun.hele birde sıraya girme nezaket kuralları filan gibi alışkanlıkların varsa sen elini ekmeğe uzatana kadar masada ekmek kalmıyor mesela.
ama ben askerlik yapabildiysem herkes yapar.30 yaşıma kadar kaçtım bedelli çıkar belki diye.sonunda aöf filanda kurtaramadı gittim.bana göre şoförlük komutan şoförlüğü habercilik özenilecek bişey değil.komutan yatmadan yatamazsın.komutanın nöbetçiyse uyuyamazsın.araç mesuliyettir.sürekli elin üzerinde olacak.bozuldumu yandın.zimmet berbat bişey .denetlemede senden araklanan bişey olursa cebinden alır yerine koyarsın.en güzeli mesleksiz düz adam olmak.sabah sporunu yap .nöbetin varsa tut.kalan zamanda araziye ayak uydur.mesuliyetin varsa arazi olamazsın.sürekli ayak altındasındır.şafak saymaya vaktin olmaz belki ama hayatında duymadığın ambalajı açılmamış küüfürleri duyarsın.saçın yüzde yirmibeş azalır.sürekli traş olmaktan cildin manda derisi gibi sertleşir.
ben santralciydim.yediğim küfürün ki 30 yaşındaydım bazı subaylardan daha yaşlıydım .haddi hesabı yok.hayatta hiç bir baltaya sap olamamış adamlar uzman erbaş yada astsubay olmuşlardır.kompleks duyacakları bir özelliğin varsa yandın.sürekli ezmeye çalışır ezikler.ve hala devam ediyormu bilmiyorum yeniçeri ocağından kalma devrecilik.aslında Türk ordusunu ayakta tutan astsubay ve subayın işini yapmadan maaş almasını sağlayan düzendir.ama insanın insanlıktan çıktığı durumdur.en alt devreyken yemin edersin.kadro birliğine gittinde arkadaşlarınla toplanır söz verirsin bana yapılanı ben yapmıyacam diye.sen en üst devre olduğunda içindeki maganda fışkırır.ve sana yapılanı sende alt devrelerine yaparsın.
askerlikte mantık aranmaz diye mantıksız bir kelam var.tamamen oradaki hertürlü suistimal kayırmacılık toprakçılık tertipçilik gibi ucubeliğin üstünü örtmek için uydurulmuş bir yalan.

Abi açıksözlülüğünün için minnettarım, işin olcağı bu zaten :smiley:
Bakalım artık, genelde şanslıyım diyorum ama orda şans işe yaramıyo sanırım:smiley::smiley:

tyt.fan' Alıntı:
sporu seve seve öğretiyolar.sabah 40 45 dakika öğleden sonra savaş beden eğitimi.hergün 2 km sabah haftada birgün 5 km istemesende sporcu oluyosun.el bombası atma pentatlon süngüleşme yakın dövüş .
ben acemi birliğine 95 kilo gidip 65 70 kilo gibi geldim.
herşey aynı kokuyor yemekte ilk günler yemek yiyemiyorsun.hele birde sıraya girme nezaket kuralları filan gibi alışkanlıkların varsa sen elini ekmeğe uzatana kadar masada ekmek kalmıyor mesela.
ama ben askerlik yapabildiysem herkes yapar.30 yaşıma kadar kaçtım bedelli çıkar belki diye.sonunda aöf filanda kurtaramadı gittim.bana göre şoförlük komutan şoförlüğü habercilik özenilecek bişey değil.komutan yatmadan yatamazsın.komutanın nöbetçiyse uyuyamazsın.araç mesuliyettir.sürekli elin üzerinde olacak.bozuldumu yandın.zimmet berbat bişey .denetlemede senden araklanan bişey olursa cebinden alır yerine koyarsın.en güzeli mesleksiz düz adam olmak.sabah sporunu yap .nöbetin varsa tut.kalan zamanda araziye ayak uydur.mesuliyetin varsa arazi olamazsın.sürekli ayak altındasındır.şafak saymaya vaktin olmaz belki ama hayatında duymadığın ambalajı açılmamış küüfürleri duyarsın.saçın yüzde yirmibeş azalır.sürekli traş olmaktan cildin manda derisi gibi sertleşir.
ben santralciydim.yediğim küfürün ki 30 yaşındaydım bazı subaylardan daha yaşlıydım .haddi hesabı yok.hayatta hiç bir baltaya sap olamamış adamlar uzman erbaş yada astsubay olmuşlardır.kompleks duyacakları bir özelliğin varsa yandın.sürekli ezmeye çalışır ezikler.ve hala devam ediyormu bilmiyorum yeniçeri ocağından kalma devrecilik.aslında Türk ordusunu ayakta tutan astsubay ve subayın işini yapmadan maaş almasını sağlayan düzendir.ama insanın insanlıktan çıktığı durumdur.en alt devreyken yemin edersin.kadro birliğine gittinde arkadaşlarınla toplanır söz verirsin bana yapılanı ben yapmıyacam diye.sen en üst devre olduğunda içindeki maganda fışkırır.ve sana yapılanı sende alt devrelerine yaparsın.
askerlikte mantık aranmaz diye mantıksız bir kelam var.tamamen oradaki hertürlü suistimal kayırmacılık toprakçılık tertipçilik gibi ucubeliğin üstünü örtmek için uydurulmuş bir yalan.

Kardeşim ben bu arkadaşımıza kesinlikle katılmıyorum. askerlik yapmak vatan için silah altına girmek onurdur. asker ocağı peygamber ocağıdır cennet kapısıdır. Bir erkek ne zaman adam olur biliyormusun kardeşim babası öldüğünde ve askere gittiğinde. Kaçarak özgür olunmaz kardeşim... Askerlik hiçte öyle anlatıldığı gibi değildir kardeşim ne masandan ekmeğini alırlar ne banyoda erkekliğini.... (hiç bir baltaya sap olamamış adamlar uzman erbaş yada astsubay) heleki bu lafı asla ve asla sen sen ol kullanma kardeşim bu ülke için o hiç bir baltaya sap olamamış denilen adamlar kanlarını döktüler kemiklerini sakın ama sakın sızlatma. Erinden erbaşına erbaşından astsubayına subayına generaline kadar hepsi şerefli insanlardır. Ben bir uzmancavuş şehidinin kardeşi olarak o baltaya sap olamamış lafını tamamen o arkadaşa iade ediyorum....O arkadaş ülkesinde rahat rahat 30 yaşına kadar kaçsın diye benim abim 26 yaşın uzmancavuş kurşun tabutla toprağa girdi ve şimdi kemikleri sızlıyordur.

osmanlı döneminde kurtuluş savaşında peygamber ocağı imiş.günümüzde tanrımıza hamdolsun diye yemek duası yapılan bin kişilik taburdan bir kişi Aallahımıza derse yemek yenemeyen bir ocak.dayak hakaret aşağılama angarya tavan yapıyor.Allah sadece süngüleşmede hatırlanıyor.sizin kardeşiniz idealleri uğruna orduya katılmış olabilir.sınavlarda hiç bir yeri tutturamayanların yada meslek sahibi olamayanların tercihi astsubay ve uzman erbaş kadroları.çok nezih mesleğinin zirvesinde muhabere radar hava vesaire meslek erbabı astsubaylar var.ama kara sınıfında takım komutanlığı yapanların önemli bir kısmı sivil hayatta kesinlikle bir baltaya sap olamazlar.generallerle ilgili anılarımıda kuvvet komutanı değil tabiki tugay seviyesinde size özelden naklederim.kara sınıfı ile ilgili bu düşüncelerim.tatbikatın başlangıcında telsiz çevrimine katılmak için telsizini açmaya çalışan binbaşının 2 saat süren intikalın sonunda çevrime katılamadığını gördüm 2 yıl üstüste toros tatbikatında.bu aşağılama küfür dayak horlama itme kakmanın olduğu ortama on oğlum olsa bir tanesini göndermem.şimdi yeni yasalar dahilinde asker ilk çarşı ziyaretinde bir internet cafeden şikayetçi olup hak arayabiliyor.ama hala en yüksek firar ve intihar oranına sahip ordulardan biri ülkemiz ordusu.sanırım peygamber ocağı olduğundan değil bu istatistik sonuç

Bir baltaya sap olamayanlar lafından dolayı seni kınıyorum. Ben bu ülkenin türk silahlı kuvvetlerinin şerefli bir astsubay üyesiyim. Bu mesleğe 14 yaşımda girdim ve severek istiyerek. Silahlı kuvvetler sayesinde konservatuar düzeyinde bir eğitim aldım. Üniversiteler ve uluslararası festivallerde sayısız konserler verdim yurtdışında birçok müzikfestivaline katıldım. En ucra karakola kadar gidip mehmetçiklerimize moral geceleri düzenledik. Hiçbir zaman bu meslekten utanmadım. Bir baltaya sap olamadığım için değil sevdiğim için bu işi yapıyorum. Yemekhanelerde allahımıza hamdolsunda deniyor tanrımıza hamdolsunda ve askere tekbir tokat dahi vurulmuyor. Onlar bize anaların emaneti. Vuran yokmudur belki hala vardır ama onlar da cezalarını çekiyorlar. Bir çoğunuzun haritada yerini dahi bilmediği yerler de o birbaltaya sap olamamış dediğin insanlar canlarını verdi.

tyt.fan' Alıntı:
osmanlı döneminde kurtuluş savaşında peygamber ocağı imiş.günümüzde tanrımıza hamdolsun diye yemek duası yapılan bin kişilik taburdan bir kişi Aallahımıza derse yemek yenemeyen bir ocak.dayak hakaret aşağılama angarya tavan yapıyor.Allah sadece süngüleşmede hatırlanıyor.sizin kardeşiniz idealleri uğruna orduya katılmış olabilir.sınavlarda hiç bir yeri tutturamayanların yada meslek sahibi olamayanların tercihi astsubay ve uzman erbaş kadroları.çok nezih mesleğinin zirvesinde muhabere radar hava vesaire meslek erbabı astsubaylar var.ama kara sınıfında takım komutanlığı yapanların önemli bir kısmı sivil hayatta kesinlikle bir baltaya sap olamazlar.generallerle ilgili anılarımıda kuvvet komutanı değil tabiki tugay seviyesinde size özelden naklederim.kara sınıfı ile ilgili bu düşüncelerim.tatbikatın başlangıcında telsiz çevrimine katılmak için telsizini açmaya çalışan binbaşının 2 saat süren intikalın sonunda çevrime katılamadığını gördüm 2 yıl üstüste toros tatbikatında.bu aşağılama küfür dayak horlama itme kakmanın olduğu ortama on oğlum olsa bir tanesini göndermem.şimdi yeni yasalar dahilinde asker ilk çarşı ziyaretinde bir internet cafeden şikayetçi olup hak arayabiliyor.ama hala en yüksek firar ve intihar oranına sahip ordulardan biri ülkemiz ordusu.sanırım peygamber ocağı olduğundan değil bu istatistik sonuç

Murat bey... Siz Askerlik yaptığınıza eminmisiniz? çünkü bu anlattıklarınız tamamen şehir efsanesidir kulaktan dolma bilgilerdir. Askerde sopa yokmu var ama adam olmayana sopa var sen görevini adam gibi yaparsan kimse sana ne küfreder ne sopa atar. bunun için siz kabahati ilk kendinizde veyatta o sopa yiyen arkadaşlarınızda arayın. 20 yaşındaki 3000 kişiyi otorite kurmadan baskı yapmadan bana söylermisiniz nasıl idare edebilirsiniz? Bugünde ve geçmişte astsubay sınavlarıda uzmancavuş sınavlarıda hala üniversite sınavı gibi yapılıyor o bir baltaya sap olamamış adam dediğiniz kişiler sizin üniversite sınavında girdiğiniz soruları cevaplayarak bu okullara kayıt olabiliyorlar. Siz hangi okuldan mezunsunuz? O telsizi açamayan binbaşı dediğiniz adam size o telsizin içeriğindeki kullanılan ham maddeye kadar anlatabilecek kapasite sahip bir insandır. siz on oğlunuz olsada göndermeyin benim bir tane oğlum var gidecek değil bir tane on tanede oğlum olsa onuda gidecek askere. Vatan sevgisi bayrak sevgisini sanırım siz iyi kavrayamamışsınız? Murat bey Bu ülkede T.C. kalktı Andımız kalktı hiç hayatınızda dicleden öteye geçtinizmi bilmiyorum ama diclenin ötesi gitti karakollar boşaltıldı BAYRAĞIN indi BAYRAĞIN sizin hala içiniz sızlamıyorsa yüreğiniz sızlamıyorsa varın siz oğullarınızı dizinizin dibinden ayırmayın bu ülkenin askere gidecek ve gerekirse ölecek evlatları var. Vatan sevginizi bayrak sevginizi herşeyi geçiyorum. Bari burada o astsubaylardan, uzman cavuşlardan özür dileyecek kadar cesur olun....

keremcimen' Alıntı:
Bir baltaya sap olamayanlar lafından dolayı seni kınıyorum. Ben bu ülkenin türk silahlı kuvvetlerinin şerefli bir astsubay üyesiyim. Bu mesleğe 14 yaşımda girdim ve severek istiyerek. Silahlı kuvvetler sayesinde konservatuar düzeyinde bir eğitim aldım. Üniversiteler ve uluslararası festivallerde sayısız konserler verdim yurtdışında birçok müzikfestivaline katıldım. En ucra karakola kadar gidip mehmetçiklerimize moral geceleri düzenledik. Hiçbir zaman bu meslekten utanmadım. Bir baltaya sap olamadığım için değil sevdiğim için bu işi yapıyorum. Yemekhanelerde allahımıza hamdolsunda deniyor tanrımıza hamdolsunda ve askere tekbir tokat dahi vurulmuyor. Onlar bize anaların emaneti. Vuran yokmudur belki hala vardır ama onlar da cezalarını çekiyorlar. Bir çoğunuzun haritada yerini dahi bilmediği yerler de o birbaltaya sap olamamış dediğin insanlar canlarını verdi.

Murat bey... Siz hiç konservatuarın önünden geçtinizmi? bakın astsubayımız o okulu bitirmiş...! Helal olsun komutanım yüreğinize sağlık...

önünden geçmek neyin ölçüsü.
bando mızıka değil benim bahsettiğim mevzu.kara sınıfı piyade gözlemlerim.ısrarlada söylüyorum .basit bir gözlem okul puanlarına bakın hangi yüzdelik dilim astsubay sınıf okulları.tezkere bırakmak şeklinde lise mezunu iyi koşan iyi atış yapan ların bir sınavla alındığı bir sistem uzmanlıkta.teknik astsubaylara sıhhıyelere meslek okuyarak kıta görevine girenlere eleştirim yok.ben 81 mm havan eğitimi aldım.abd ordusu için hazırlanmış 1950 60 model eğitim föyleri ile bilenler bilmeyenlere anlatsın yöntemiyle nuh nebiden kalma mevzi düzeltme levhalarıyla atış yapıyorduk.şimdi milan tov vesaire bilgisayar destekli atış sınıfları var.
bana neden 800 bin asker kaçağı bakaya var neden askerde intiharda firarda dünya sııralamasında başlarda olduğumuzu izah edin madem bu kadar iyi biliyorsunuz mevzuyu.
genç bir arkadaş askerlikle ilgili bilgi paylaşımı istemiş ben kendi fikrimi yazdım.uzatmayalım.arkadaşımızın istediği beklediği bigiler aksın.biz ayrı bir konu başlığında çok istiyorsanız bunları tartışalım.bana neden erbaş gazinosu astsubay gazinosu subay gazinosu yada misafirhanesi ayrımı var bu kutsal peygamber ocağında yada iki aynı rütbede iki subaydan bir yıl sonra mezun olanın "abi"sine komutanım diye hitap etmek zorunda olduğu gibi ayrımcılıkların izahını yaparsınız derin bilginizle

Bende birşeyler söyleyecem ama, raporluyum:(
Belden aşağı inmeden , birbirinize hakaret etmeden demokratik bir şekilde tartışırsanız , sanırım fikirlerinizden çok kişi yararlanacak....

tyt.fan' Alıntı:
önünden geçmek neyin ölçüsü.
bando mızıka değil benim bahsettiğim mevzu.kara sınıfı piyade gözlemlerim.ısrarlada söylüyorum .basit bir gözlem okul puanlarına bakın hangi yüzdelik dilim astsubay sınıf okulları.tezkere bırakmak şeklinde lise mezunu iyi koşan iyi atış yapan ların bir sınavla alındığı bir sistem uzmanlıkta.teknik astsubaylara sıhhıyelere meslek okuyarak kıta görevine girenlere eleştirim yok.ben 81 mm havan eğitimi aldım.abd ordusu için hazırlanmış 1950 60 model eğitim föyleri ile bilenler bilmeyenlere anlatsın yöntemiyle nuh nebiden kalma mevzi düzeltme levhalarıyla atış yapıyorduk.şimdi milan tov vesaire bilgisayar destekli atış sınıfları var.
bana neden 800 bin asker kaçağı bakaya var neden askerde intiharda firarda dünya sıralamasında başlarda olduğumuzu izah edin madem bu kadar iyi biliyorsunuz mevzuyu.
genç bir arkadaş askerlikle ilgili bilgi paylaşımı istemiş ben kendi fikrimi yazdım.uzatmayalım.arkadaşımızın istediği beklediği bigiler aksın.biz ayrı bir konu başlığında çok istiyorsanız bunları tartışalım.bana neden erbaş gazinosu astsubay gazinosu subay gazinosu yada misafirhanesi ayrımı var bu kutsal peygamber ocağında yada iki aynı rütbede iki subaydan bir yıl sonra mezun olanın "abi"sine komutanım diye hitap etmek zorunda olduğu gibi ayrımcılıkların izahını yaparsınız derin bilginizle

Hayy hayy dilim döndükçe açıklayım.. Sizin ilk arabanız nedir? ne alaka dersen söyle gireyim mevzuya. İnsanların ilk arabaları eskidir hani derler ya biraz direksiyonunu düzeltsin sonra daha iyisini alırız diye. işte olay budur siz ilk atşınızı 50-60 model havalarla yapıyorsunuz işinizi öğrenmek için.. Siz hiç savaş sırasında kullanılacak cephaneye veyatta depolara girdiniz mi? merak etmeyin Allah muhafaza bir savaş esnasında sizin kullanımınıza verilecek son model havanlar toplar tüfekler var.
Demekki 800 bin vatan haini var bununda göstergesi budur. Askerde intiharda neden başlardayız bunuda almış oldukları dini eğitime bakmak lazım elhamdüllah hepimiz müslümanız hangi müslüman inancı yerinde olan müslüman intihar eder sizde bana bunu açıklayın?
Neden erbaş gazinosu astsubay gazinosu subay gazinosu yada misafirhanesi ayrımı var? bu sizin sorunuz bende şu şekilde açıklayım erbaş gazinosuna bir subayın girdiğini düşünsenize oradaki erbaşların hepsi oturdukları yerden jilet gibi ayağa kalkacaklar. Askerin rahat edeceği tek yerdir gazino onun için yasaklanmıştır. Askerlik bir disiplin işidir disiplinide ancak üstlerine nasıl hitap etmen gerekiyorsa öyle etmen gerekir. Dışarıda kimse buna karışmaz. Mesela şöyle düşünelim bir şirkette çalışıyorsunuz şirketin müdürü abiniz çok önem veridiğiniz bir müşteriniz sizi ziyarete geliyor ama gelen müşterinin dikkat ettiği en önemli noktada kurumsallık. siz Abinize abi diyemi hitab edersiniz yoksa müdür bey diyemi?

bulent kocoglu' Alıntı:
Bende birşeyler söyleyecem ama, raporluyum:(
Belden aşağı inmeden , birbirinize hakaret etmeden demokratik bir şekilde tartışırsanız , sanırım fikirlerinizden çok kişi yararlanacak....

hakaret yok abi sadece Murat beyin söylediği şeyin hoş olmadığını ve özür dilemesi gerektiğini söylüyoruz o kadar. Yoksa murat bey astsubay ve uzmancavuşlara ettiği hakaretin dışında kimse kimseye hakaret etmiyor.

Ne olusa olsun insanların hertürlü meslek gruplarına saygı göstermesi gerek. Dışarıda çöpleri toplayan belediye işçisinden tutunda doktoruna avukatına öğretmenine kadar her meslek kutsaldır yeterki insan şerefinle para kazansın. Murat bey insanlar bağzen yanlış cümleler kurabilir yada kurdukları cümleler yanlış yerlere gidebilir ama özür dilemek bir erdemdir. Sizinde bence kurduğunuz cümleden dolayı özürdilemeniz gerekir.siz askerlik mesleğini sevmeyebilirsiniz veya sistemi size saçma gelebilir subay, assubay, uzmançavuşlardan hoşlanmayabilirsiniz gecmişte birkaçınla problem yaşamış olabilirsiniz ama bunu genelleyerek hoş olmayan cümleler kurmamalısınız.

askerlik bir vakitler kutsal bir görevmiş.bir istiklal savaşı gazisinin torunuyum.askerlere askerliğe özel bir kinim yok.bu arkadaşımız da gidecek.yollandığı birlik tmk da kendine verilen görev sonucunda bir fikirle dönüp gelecek.ben kıbrısta bir mekanize piyade birlikte 15 ay bir tugayda şahit olduklarımdan oluşan fikirlerimi yazdım.halada ısrarcıyım.
elbette bir fırkateynle denizlerde görev yapan sınıflar hakkında konuşamam,elbette jetleri indirip kaldıran hava sınıfı hakkında konuşamam.
ülkemizin en büyük sorunu işsizlik.askerlik görevini yapan yüzbinlerce genç bu işsiz ordusuna dahil edilmez.tezkere bekleyen askerliğini iyi yapmış sporcu atışı disiplini iyi erata komutanları tezkere bırakmayı teklif eder.döndüğünde yaşayacağı kaosu düşünen sivilde hemen iş bulabilecek mesleği olmayan gençlere genelde cazip gelir bu teklif.
geçtiğimiz yıl profesyonel er erbaşlık için kadro açıldı.yüzbinlerce başvuru bekleniyordu.onbini bulmadı gördüğümüz kadarıyla.
ordu erbaş ihtiyacını tezkere bırakanlardan sözleşmeli kadroyla görüyor.bunlardan bazılarını sınavla muvazzaf kadrolarına katıyor.hiçbir psikolojik eğitim yok.memleketin dört bir yanından gelmiş her sınıf her eğitim grubundan gençlere aynı davranılıyor.edok sadece sağa dön sola dön iyi atış yap iyi koşa bakıyor.moralden anlaşılanda hafta sonları zoraki gazino ortamları.
intiharı inanca bağlayan bana konservatuvar önünden geçtinmi filan gibi saçma sorular tevdi eden bey efendi.bakmakla adam olunsa kediler kasap olurdu derler.hergün binlerce insan kadıköy haldun taner sahnesi civarından geçer.muradınız olsa ülkemiz sanatçı deryası olurdu.mühimmat deposu demişsiniz.o depoyu gördük.eğitimsiz erbaşlar eğitimsiz gençleri doldurdular o mühimmat deposuna .gençler telef oldu.TSK nın eleştirilecek yanı çok çok fazla.ama peygamber ocağı vs kutsandığından,eleştiren hain diye sıfatlandırıldığından insanlar genelde susar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,266
Kaydolan Son Üyemiz
tomas1984.cat@gmail.

SON KONULAR

Geri