Askerlik Hakkında Deneyim Ve Tecrübelerinize Ihtiyacım Var.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suat20 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,722

suat20

Yeni Üye
Yer
Denizli
Herkese merhaba öncelikle. 4 Ağustos'ta Bilecik 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı'na teslim olucam.
Babam askeriyeyi aramış, şoför eğitim Taburu demişler, acemiliğe gitmeden bunu öğrenmek mümkün mü ?
En çok istediğim şey şoförlüktü zaten, inşallah doğrudur :smiley:
Askerlik hakkında bilgim yok, anlatmak istediklerinizi dinlemek istiyorum.
Herkese iyi günler, keyifli forumlar. :smiley:

Etiketler
Ynt: Askerlik Hakkında Deneyim Ve Tecrübelerinize Ihtiyacım Var.

ben kendim de hep suna inandim cevremde ne kadar tanidiklarimda hep aynisini soyledi,Allah kimseye kaldiramicagi yuku vermez hic merak etmeyin ilk geceyi atlattiktan sonra hic bi sikinti olmicak bu yorumumu unutma dogru diceksin 6-7 ay gectikten sonra

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim abi, dediğin doğru zaten, Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermezmiş.

hic merak etme endiselenme aslan gibi gider gelirsin kimler askerlik yapiyo agzini acmiyo.hergun catismaya giren can koltukta gidenler var.gidicegin yer guzel ayrica hic bi eksiginde yok baskalarindan denizlide buyuk sehirde yasiyosun orda bakarlar zaten gozunden tanirlar adami sende akilli zeki adamsan direk ayirirlar seni elin yuzunde duzgunse bakarsin ustsubat soforu yaparlar.

Valla kardeş ben gittiğimde kuzu gibi bekliyoduk bere acaba diye ama şimdi acemi birliği usta birliği kafadan açıklanıyo (kısa dönemlerde ) uzun hakkında fikrim yok ama aynıdır oda
Birde benim askerlik bittiyse herkesinki biter bilmiyorum izledin mi nefes filmi vardı ahada öyle yerleri gezdim durdum ısparta acemi birliği dağ komandodan sonrası film gibiydi şerit gibi aktı geçti ama bakıyorum cidden benim için güzeldi eğlenceliydi sürekli bitermi bitermi diye düşünürsen bitmez ama ben gibi koyver gitsin yaparsan ulan ne ara bitti dersin :smiley: bide sakın ama sakın üst devrenle ne samimi ol nede ters düş ciddi ciddi çayda dem askerde kıdem her dönemde geçerli bir laf

Ve oğuzhanada katılıyorum üstlere karşı girişken atik ol akıllı cevap ver direk posta ol ne nöbet ne iştima ;) heleki garajdaysan misss bizim devreden bi arkadaş yatmaktan kilo almıştı :smiley:

Her şeyin hayırlısı. Şimdiden hayırlı tezkereler olsun. Ben yarbay postasıydım Diyarbakır'da. Hiç unutmayacağım kadar güzel günler de geçirdim, binmediğim uçak kazasında tezkereye giden arkadaşlarımı da kaybettim.
11 Eylülde de, Emn.Müd. Gaffar Okkan ın şehit edildiği zamanda oradaydım. Diyeceğim o ki. Hayat boyu unutmayacağın bir zaman yaşayacaksın. İnşallah güzel anılarla geri dönersin. Hayırlı tezkereler olsun.
Derya

ÖÖÖÖFFFFF

Çıldıracam valla

Tam raporlu dönemime denk geldi.

Yoksam neler yazardım neler....

Herkese teşekkür ediyorum, aslında rahat ederim diye düşünüyorum, askerlik muhabbetini her yerde yapıyorum. Herkes bıktı zaten çevremdeki :smiley:
Çoğunlukla da oturup kalkmayı biliyon, tipin düzgün rahat edersin diyolar.
Dediğiniz gibi bazı şeyler kaçınılmazsa zevk almaya bakıcam. Akışına bırakıcam zamanı.
Bi de şoförlüğü çok istiyodum, istiyorum da hala. Versinler arabayı sabah akşam sıkılmam.
Abilerim yazarsanız çok memnun olurum, okumak bile rahatlatıyo askerlikte ilgili bi şeyleri :smiley:

Kisa donemsen soforlugu unut . Kafayada takma olaylara karisma delikanli gibi hak yemeden isini yap supurmekse supurmek wc temizligi yapilacaksa yap isine bak .oyle abartili dusunme bol bol kitap oku kutuphane illaki vardir ben 5 ayda 20 kitap okumustum rdm lere cok ugrasma . Hirzisi yakalacam diye ugrasma . Ortada esyani birakma . Ve sunu illaki yap ustlerle cok muhattap olma onlar adam sarrafi olmuslar zaten adami sip diye tanirlar . Yazici cizici cavus olacam diyede kasma nobet tut gel yat ... ve mantik arama . Aramaki zevk alasin kufur etmeyi öğren her cumlenin sonuna illaki ek getireceksin yoksa olmaz . Sigara kullaniosan paketi cok cikarma ;-)

ibrahim IPEK

Abi samimiyetin için teşekkür ederim, uzun dönem gidiyorum.
Okulu bitiremiceğimi anlayınca, iş hayatında engel olmasın diye askerliği aradan çıkarıyorum.
Sigaram falan yok zaten. Bende onu araştırdım, kütüphane hepsinde oluyomuş. :smiley:
Küfür dağarcığım belli kalıplar üzerine de olsa, gelişmeye açığım :smiley:

Ordayken bi bitsinde kırtulayim ama bittikten sonrada soylede olmustu böylede olmustu vaybe ne gunlerdi diye agzindan dusurmedigin yerdir askeriye

Senin ozeline gelirsek eger bir makam soforlugu tecruben varsa tavsiye mektubu vs al yada alabilicegin birileri varsa boylelikle bi komutan şoförü olup rahat edebilirsin ama rahat etmek komutana ve ailesine bagli tabii bunun avantaji dis dunya ile baginin kopmamasidir.

Düz b sinifi ehliyet ile kullanacagin land olur muhtemelen ama dis dunya bagi kopar

Agir vasita ise ehliyet ne kullanacagini bi Allah bide askeriye bilir.

Hayirli teskereler simdiden

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Abi teşekkür ederim tavsiyelerin için, b sınıfı ehliyetim var.
Dediğin öneri işini bi araştırıcam, dediğin gibi an azından insan görürüz :smiley:

suat20' Alıntı:
Herkese merhaba öncelikle. 4 Ağustos'ta Bilecik 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı'na teslim olucam.
Babam askeriyeyi aramış, şoför eğitim Taburu demişler, acemiliğe gitmeden bunu öğrenmek mümkün mü ?
En çok istediğim şey şoförlüktü zaten, inşallah doğrudur :smiley:
Askerlik hakkında bilgim yok, anlatmak istediklerinizi dinlemek istiyorum.
Herkese iyi günler, keyifli forumlar. :smiley:

Vayy bende orda yaptım birinci tabur birinci bölükteydim... Allah yardımcın olsun kim ne derse desin aldırma sadece soğuk kanlı olmaya çalış yeter. hiç anlamıyorsun bile nasıl geliyo geçiyo ...

postal alırken ayak numarandan bir numara büyük al,duş ta sabunun yere düşerse almak için eğilme

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR