Asfaltta En Sessiz MT Lastik Hangisi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan horse Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 110
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,800
Ynt: Asfaltta En Sessiz MT Lastik Hangisi ?

efa' Alıntı:
arkadaslar cooper s/t ve s/t-c arasında kı fark nedır acaba ayrıca cooper st yerıne stt alsak ne gıbı artıları ve eksılerı olur ses ve performans bakımından, %80 asfaltta gıden bır arac ıcın hangısı makul tesekkurler şimdiden.
benim önerim bu durumda mt lastik almamanız. STT yerine ST-c öneririm. Özellikle otobanda uzun süreli kullanacaksanız mt ler ses açısından sizi üzer.

Etiketler

ophtha' Alıntı:
benim önerim bu durumda mt lastik almamanız. STT yerine ST-c öneririm. Özellikle otobanda uzun süreli kullanacaksanız mt ler ses açısından sizi üzer.

Marka ve model üstünden konuşmayı sevmiyorum ama,bu öneri yanlış. :smiley:

%80 lik asfalt kullanımı için,bu amaca uygun lastik seçilmesinde fayda var. :smiley:

selamlar..

aracımda 33-12.5 kumho kl 71 kullanıorm..asfaltta birçok mt lastiği deneme fırsatım oldu ve birçok mt kullanan kişide kl 71 için en sessizlerden diolar..asfalt tutuşuda gayet ii bence..onuda şööle söliim..eskiden asfalt lastiği kullanıodm 31-10.5 luk yağmurlu havada bile ondan daha iyi tutuyor..arazidede istenilen yanıtı werior..bende % 80 asfaltta kullanan biri olarak memnunum açıkçası...

kumho kl 71 in arazi performansının yeterli olduğunu biliyorum, ama asfalttaki durumunu ve sesini merak ediyorum, kullanan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa faydalı olur.

efa' Alıntı:
arkadaslar cooper s/t ve s/t-c arasında kı fark nedır acaba ayrıca cooper st yerıne stt alsak ne gıbı artıları ve eksılerı olur ses ve performans bakımından, %80 asfaltta gıden bır arac ıcın hangısı makul tesekkurler şimdiden.

[attachment=3]

[attachment=4]

st ve stc arasında görünüş yol tutuş v.s. hiç bir fark yok...
Stc özellikle taş ocakları v.s. gibi kırıcı/yarıcı ortamlar için st' ye göre çok daha sağlam yanaklara sahiptir...
Dolayısı ile ağırlığı st' den bayağı fazla. Görünüş aynı... ben bizzat iki aynı ebadı elimle tarttım, ciddi ağırdı stc... Dolayısı ile, gerek yok...

St' nin çamur performansı stt' den düşük ama yakın....
St' nin Kar, yağmur ve kuru asfalt performansı daha iyi diye biliyorum...

Dolayısı ile %80 asfalt kullanımında st daha mantıklı kağıt üstünde..
Ama stt' nin arazi dışı perfoormansıda oldukça yeterli. Görünüşü daha güzel olduğu için, nadiren çıktığınız çamur etaplardada zorlanmamanız için stt tavsiye ederim pratikte...

[attachment=2]

KL71 çok beğendiğim bi lastik... Çamur boşaltımını Tekirdağ' da İsoff oyunlarında gözlemledim. Çok iyi...
Karda ve yağmurdada iyi oldğu söyleniyor...
Amerika Texas' ta çamur yok.. Genelde düz yüzeyli kayalarda rockcravling yapıyorlar...
Orada kaya ve asfalt performansı çamura nazaran daha gerkli... Ve KL71 çok tercih ediliyor, beğeniliyor...
Tek eksiği, bence, yanaklarında beyaz yazı ile üretimi yok :smiley:

[attachment=5]

Trabzon' da, Tayfun abi Good Year Dura Trac taktı, çamurda, karda ve kuru/ıslak asfaltta denedim.. Süper, seste hiç yok.. Stt' den daha iyi..
Sertleşince ne olur bilmem... Benim yaklaşık 9 10 bin km kullandığım, 1 senelik Stt' ler (2009 üretimi) biraz sertleşti ve asfalt sesi %20 arttı...

Yeni lastik zamanım geldiğinde GY Dura Trac düşünüyorum ama Stt' de gözü kapalı yapacağım bi tercih olacaktır... Fiyatlarına göre karar vereceğim o zaman...

Mt istemezseniz At lasikte BFG At' yi tek geçerim...

[attachment=1]

Sağlıcakla...

Bfat

Kl71

St stc

Stt

DuraTrac

BEN Brigdestone MT taktim 120km 140 km hizla hic ses yapmiyor ,,,,,

sevgili alfonse, verdiğin detaylı bilgiler için teşekkürler ederim, seni yeniden burada görmek güzel.

büyük ihtimalle şu anda kullandığım 35 lik maxxis mudzilla yı söküp 33 lük kl 71 takıcam, ama araştırırken yokohama geolandar A/T-S kafamı karıştırdı. sanırım henüz türkiye ye gelmemiş, kumho kl 71 ile yokohama geolandar A/T-S arasında kaldım, yokohama hakkında bilgisi olan arkadaşlar yol gösterirlerse karar vermemde yararlı olacak.

mt lastikde sessizliğin önemini maxxis mudzilladan sonra iyice anladım, gerçekten çok ses yapıyor, ve öyle bir noktaya geldim ki, mümkün olan en sessiz lastik olsun, mt olması şart değil, yeter ki araziye girersem çok sırıtmasın.

Arkadaşlar yeni bir M/T lastik var nankang N-889 isterseniz birde ona bakın http://www.mollaoglu.com.tr/urun/nankang_n-899

Sadece arazide kullanmak amacıyla bir takım lastik almayı düşünüyorum. Fiyat aralığı olarak KUMHO KL71, YOKOHAMA 112Q GOO1 ve FEDERAL COURAGIA arasında kaldım. Marka imajı açısından Yokohama biraz daha ön planda benim için ama bütçeyi biraz daha yukarı çekip Silverstone MT-117 Extreme'e de aklım gitmiyor değil hani.

Sizin öneriniz ne olur? Aracım Ford Explorer '97 Limited 4.0L arkada LSD var.

4 marka arasında kalmışsınız.Sizin hem kafanız biraz karışık,hemde biraz işiniz zor :smiley:
Nasıl bir arazide kullanıcaksınız v.s gibi bilgileri verirseniz daha fazla yardımcı olabilme imkanı vermiş olursunuz bize :smiley:

Sadece araziye gireceğim zaman yani hafta sonları veya gezenbilir organizasyonlarında kullanmayı düşünüyorum. İş yerimizin otoparkında rahatlıkla değiştirebiliriz kompresörümüz mevcut havalı somun sıkma aparatı da almayı düşünüyorum. Bu arada araştırma yaparken Insa Turbo marka bir lastik gördüm, deseni Silverstone ile aynı fakat fiyatı çok daha uygun, bu nasıl bir lastiktir?

KL71 35" kullanıyorum ben de. Asfalttaki sesi rahatsız edecek kadar gelmiyor hatta AT lastikten çok farklı bir ses de gelmiyor açıkcası. çamur performansını henuz deneyemedim arazide harika ama mil de her lastikte olduğu gibi arası doluyor ve atmıyor ama yine de bir şekilde tutunuyor.

merhaba arkadaşlar benim xj de 215 /75/ 15 A/T lastik var ben daha dar tabanlı ve daha yüksek lastik kullanırsam yakıtta ve sürüşte avantajlı olurmuyum ne tavsiye edersiniz .teşekkürler.

bekirgümüş' Alıntı:
merhaba arkadaşlar benim xj de 215 /75/ 15 A/T lastik var ben daha dar tabanlı ve daha yüksek lastik kullanırsam yakıtta ve sürüşte avantajlı olurmuyum ne tavsiye edersiniz .teşekkürler.
aracın orjinal ölçüsü 235/75r15 tir. fabrika verilerindeki yakıta ancak bu lastikle ulaşabilirsiniz.
şu an kullandığınız ölçünün toplam dönüş çapı daha kısa olduğu için orjinal ölçüye göre daha fazla yakar.
tabanı daraltmak isterseniz 205/85r15 gibi çok zor bulunabilecek bir ölçü kullanmalısınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR