Arazi Aracı Tavsiyesi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bay25 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,686

bay25

Kamp I
sevgili gezenbilir ailesine yeniden merhaba; forumu bayadır takip ediyorum ve bir off road aracı almayı düşünüyorum 15.000 tl lik bir bütcem var,fakat problem şu ki araca karar veremiyorum?
1-range rover classic hakkındaki görüşleriniz?
2-http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-range-rover-herseyiyle-0dan-toplanmis-off-road-av-ve-doga-icin-hazir-arazi/detay (bu araç hakkındaki görüşleriniz)
3-sizin tavsiye edeceginiz araçlar?

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

Etiketler

Ynt: Arazi Aracı Tavsiyesi?

öneriniz için teşekkür ediyorum bulent bey,peki neden defender ne gibi avantajı olur rrc karşısında

Biraz zorla 4 runner al ;)

nedeni

-Sağlam
-Konforlu
-Arazi özelliği tartışılmaz
-Yakıt tüketimi ne az ne çok normal

selamlar

Maddi bakımdan sıkıntınız yoksa rrc alın derim. Yakıt, vergi, yedek parça fiyatı vs konularında sıkıntı yaratabilir. Defender yedek parça, vergi ve yakıt konusunda çok daha cimri rrc'ye göre.

O fiyatlara alcağınız en iyi off road araçları...
Defender ve CJ...

İkisininde kendisine göre artıları ve eksileri var...
Gezenbilir araçlar bölümünde ikisi içinde binlerce bilgi mevcut onları inceleyin bence...

RRC'ye kötü demiyorum... Sadece diğerleri sizin amacınıza daha iyi hizmet ederler... :smiley:

Biraz zorla 4 runner al

nedeni

-Sağlam
-Konforlu

selamlar

defender ı bu kadar iyi bilmiyordum aydınlattıgınız için teşekkür ederim şimdi defender ustunu yogunlaşmak gerekiyor :smiley:

Maddi bakımdan sıkıntınız yoksa rrc alın derim. Yakıt, vergi, yedek parça fiyatı vs konularında sıkıntı yaratabilir. Defender yedek parça, vergi ve yakıt konusunda çok daha cimri rrc'ye göre.

rrc arazide biraz hantal kalıyo diye duydum? ama aracı kendim hiç denemedim arazide net konuşamıycam?

bay25' Alıntı:

rrc arazide biraz hantal kalıyo diye duydum? ama aracı kendim hiç denemedim arazide net konuşamıycam?

Hantal kalmaz. 3.5 V8 motor diye hatırlıyorum. Nasıl hantal kalabilir, Defender'ın 2.5 motorları RRC'den güçsüz..
Sadece Defender'a göre uzaklaşma açısı daha kötüdür RRC'nin. Yani arka tamponu daha kolay vurabilirsiniz sağa sola vb..

bay25' Alıntı:
Biraz zorla 4 runner al

nedeni

-Sağlam
-Konforlu

selamlar

defender ı bu kadar iyi bilmiyordum aydınlattıgınız için teşekkür ederim şimdi defender ustunu yogunlaşmak gerekiyor :smiley:
Orada Toyota 4Runner'dan bahsetmiş arkadaş :smiley: Ama Defender'da da hepsi mevut. Sadece konforunuzdan biraz ödün verirseniz bu da sizi rahatsız etmez.Ne de olsa defender'a biniyor olacaksınız :smiley: RRC Umut Bey'in de dediği gibi parça konusunda biraz sıkıntılı.Tabi burda ne amaçla kullanacağınızda önemli.OffRoadmu yoksa haftasonları gezi piknik vs.giderken dagdan camurdanda geceyım amaclımı. :smiley: eğer orta-ağır offroad dusunuyorsanız tabiiki rrc ama geziydi piknikti dusunuyorsanız defender.Üstelik defenderla offroada girsenizde aracınız kırılmaz.Diğerlerinden biraz yavaş ilerlersiniz sadece. Sevgiler saygılar.

ben deniz beyin bahsettigi gibi orta ve agır off road da kullanıcam,onur bey ve deniz beyin yorumlarından yola cıktıgım zaman alacagım arac rrc olabilir?

bay25' Alıntı:
ben deniz beyin bahsettigi gibi orta ve agır off road da kullanıcam,onur bey ve deniz beyin yorumlarından yola cıktıgım zaman alacagım arac rrc olabilir?

İki aracı da (defender, rrc) alıp, en sert araziler için de kamplar için de hazırlayabilirsiniz. Tamamen amaçlarınıza ve bütçenize göre bir durum bu.

Defender, RRC, Discovery 1.. 3'ü de safkan arazi araçlarıdır.

Merhaba Bay25,

Linkini verdiğin araç, İstanbul Alibeyköy'de, santralistanbul ( İstanbul Bilgi Üniversitesi - Santral Kampüsü ) otoparkında bulunmaktadır. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsan, ilanda telefonu yazılı olan Mehmet Can'ı ( +90-532-5934700 ) arayabilir ve aracı görebilirsin. Ben de RRC severim ( Aslında tüm LR modellerini çok severim ), Mehmet Can'ın aracı gayet dolu bir araç, V8 - düz vites. Araç hakkında tüm bilgileri Mehmet Can anlatacaktır.

İyi bir Land Rover ustan varsa, ustan ile birlikte aracı incelemeni, ustandan yorum almanı tavsiye ederim ( Bu tavsiyem: tüm satın alacağın Land Rover araçlar için geçerlidir. ), Malum sitede, belirttiğin paraya pekçok araç mevcut, ilgilendiğin tüm araçlara mutlaka ustan ile git ( ustanın iyi olması şarttır ). Araç sahibinden aldığın bilgileri, ustanın teyyid etmesi ve görülmeyen durumları sana bildirmesi gerekir. Kişisel önerim: ilgilendiğin aracın yürüyen aksamının ( komple ) sorunsuz olmasına dikkat etmendir. Kaporta-boya durumlarına, aksesuarlara takılmamandır. O ilaveleri zaten zamanla istersen; sen ekleyeceksin.

Ben Defender 2.5 düz dizel sahibiyim, bence: off-road araçlar konusunda, hangi marka - model araç kafanda ise o aracı satın almalısın ( Defender mı? - RRC mi? diye sorsaydın, Defender al derdim ), çünkü bu araçlar sürekli ilgi ister, eğer kafanda olan bir aracı satın almazsan, her arızasında pişmanlık duyarsın ve sürekli o hayalindeki aracı satın almadığın için kendi kendini yersin :D Ben, Defender takıntılıydım ve kendi aracımdan çok mutluyum, umarım hayalindeki araca kavuşur ve bu camiada arcın ile devam edersin ;D

Hakkında hayırlısı olsun,

Barış

ben rrc al derim hem konfor hemde güç var.ama özellikle 3.9 motor olanı daha iyidir.donanımı düzgün yapılış bir rrc arazide kalmaz.ideal şase boyuyla her yerden geçer.kendini defender kadar ispatlamış bir araçtır ama türkiyede doğru ellerde olmadığı için unutulmuş ilgi görmemiştir.şu anda dördüncü rrc aracımı kullanmaktayım.her zamanda kullanırken keyif almışımdır ve hiçde yolda kaldığımı hatırlamam.yanlız unutmaki defender da alsan rrc de alsan insanda hastalık yapar bir daha kurtulamazsın.hiç bir arazi aracı sana onlardaki keyfi vermez.karar verirken öncelikle her iki aracıda kullan öyle karar ver derim.

konunun en başında 2. seçenek olarak düşünülen araç (sahibinden linki olan )
gezenbilir ailesinin bilinen araçlarındandır ve restorasyon çalışmaları fotoğraf fotoğraf eklenmiştir. arazi performansı da gayet iyidir.

işte linki :
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=16525.0

sezgin bey gönderdiğiniz link gerçekten çok faydalı oldu çok teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR