Aracım Zj 1998 5.9

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan m_orhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,915

Etiketler

Ynt: zj 1998 5.9

m_orhan' Alıntı:

Hayırlı uğurlu olsun. Gerçekten çok çok güzel bir araç almışsınız! Yapacağınız değişikliklerle daha da güzel olacak!

Bir şeyi merak ettim, ben de ZJ'mi yükseltmeyi düşünüyorum da, 3" yükseltme ve 33" lastikle yukarıdaki pozisyonda sürtme yokmu çamurluk içlerine? Ya da sağa sola dönüşlerde biryerlerde sürtme olmuyor mu?

Şimdiden teşekkürler...

Ynt: zj 1998 5.9

flying surfer' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun. Gerçekten çok çok güzel bir araç almışsınız! Yapacağınız değişikliklerle daha da güzel olacak!

Bir şeyi merak ettim, ben de ZJ'mi yükseltmeyi düşünüyorum da, 3" yükseltme ve 33" lastikle yukarıdaki pozisyonda sürtme yokmu çamurluk içlerine? Ya da sağa sola dönüşlerde biryerlerde sürtme olmuyor mu?

Şimdiden teşekkürler...

Kerem bey saolun . ARB ön tampon ve moonvisor de montaj aşamasında , dediğiniz gibi daha da güzel olmasını bekliyoruz. Moonvisor un montajında diğer zj sahipleri nasıl yaptı bilmiyorum ama ben tavanı deldirmedim kenarlardan silikonla tutturdum.

Yukarıdaki pozisyonda sol arka çamurluğa sürtüyor tabi ama çamurluğa ve tekerleğe zarar verecek sertlikte sürtmüyor. Aracın kendi tamponunda sağa ve sola dönüşlerde hiç bir sürtme yada ses problemi yok , ARB ön tamponu takınca da bi problem olacağını sanmıyorum, hatta daha da rahatlıyacaktır...

Ynt: Aracım Zj 1998 5.9

Arazi lastiği ile orjinal lastiği arasındaki fark...

05122009053

değişim başladı. ön tampon montajı devam ediyor...

LUND moonvisor ve telsiz antenini bitirdik.

20122009083

21122009094

21122009096

stoplara sanırım daha onceden kırmızı fılm uygulaması yapılmıs.. onlar da zamanla soluyor normalde.. fotoda da ole gozukuyor ama fotodan mı yoksa gercekten solukmu algılayamadım.. eger soluksa oncelıkle soluk olan fılm kısmını cıkartın.. daha sonra sıfır zımpara ıle kabasını aldıktan sonra uzerıne tekrar pasta cekersenız orjınal halıne doner buyuk olcude.. sonra dılersenız tekrar kırmızı fılm cekebılırsınız.. ama bu sekılde beklerse daha sora stobun kendı camında da solukluk meydana geltırebılıyor.. ben kendı aracımda yasadım cunku...

saygılar

doktor_33_01' Alıntı:
stoplara sanırım daha onceden kırmızı fılm uygulaması yapılmıs.. onlar da zamanla soluyor normalde.. fotoda da ole gozukuyor ama fotodan mı yoksa gercekten solukmu algılayamadım.. eger soluksa oncelıkle soluk olan fılm kısmını cıkartın.. daha sonra sıfır zımpara ıle kabasını aldıktan sonra uzerıne tekrar pasta cekersenız orjınal halıne doner buyuk olcude.. sonra dılersenız tekrar kırmızı fılm cekebılırsınız.. ama bu sekılde beklerse daha sora stobun kendı camında da solukluk meydana geltırebılıyor.. ben kendı aracımda yasadım cunku...

saygılar

oncelikle ilginiz için teşekkür ederim..

stopları aracı aldıktan sonra , ince bir işçilik ile kendimiz boyadık . Foto yuda akşam karanlıkta gece modunda çektim, ondan soluk gözüküyor olabilir. yoksa çok güzel gözüküyor.

Selam

Aracınız güzel olmuş maşallah gülle gülle kullanın,Ozellikle lastikler aracı daha güzel gösteriyor.

selamlar

damast' Alıntı:
Selam

Aracınız güzel olmuş maşallah gülle gülle kullanın,Ozellikle lastikler aracı daha güzel gösteriyor.

selamlar

saolun murat bey,

güzel bir araç meydana getirmek için bıseyler yapıyoruz..

Aslan biraz acıkmış...
Karnını bi güzel doyurduk...

''hakkını vermek'' cümlesi en çok zj lere yakışıyor. binek arabamın 0-100 ü 7.5 sn . bugün zj ile diğer arabayı kaldırdık. ben diğer arabadayım , zj nin öyle bir fark atacağını düşünmemiştim hiç. 1 dk sonra gözüm sadece çok uzaktan kırmızı bir stop lambası görüyordu... (büyük lastiklrle)

şimdi bir doktor arkadaşta skoda octavia RS var 300 ps en kısa zamanda onunla kaldırmayı düşünüyoruz.

Offroad ve drag çok farklı konular, ama ikisindende mukemmel performans veren araç ZJ 5.9...

Bu arada tampon da bitti..

24122009106

Aracınız süper olmuş doğrusu.İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
Bu hali ile yakıt konusunda şehir içi ve dışı olarak verileri nedir acaba ?

m_orhan' Alıntı:
oncelikle ilginiz için teşekkür ederim..

stopları aracı aldıktan sonra , ince bir işçilik ile kendimiz boyadık . Foto yuda akşam karanlıkta gece modunda çektim, ondan soluk gözüküyor olabilir. yoksa çok güzel gözüküyor.

ellerınıze saglık o zaman.. arac gercekten cok harıka gorunuyor.. senelık vergısı ve yakıt tuketımı hakkında bılgı verırsenız bızde ona gore kendımızı sımdıden ayarlayalım dıyorum :smiley:

bu arada skoda octavia rs ile olan drag sonucunu merakla beklıuyorum...

saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR