AKARYAKIT ZAMLARINI PROTESTO ICIN KONVOY

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aybars233 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 185
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,701

Akaryakit Zamlarini Protesto Icin Konvoy Yapilirsa Katilirmisiniz ?

• Evet

Kullanılan: 39 78.0%
  • Hayir

Kullanılan: 11 22.0%

• Kullanılan toplam oy
    50
  • Anket kapatılmış .
Ynt: AKARYAKIT ZAMLARINI PROTESTO ICIN KONVOY

İyide abicim Akaryakıt zamlarını protesto için konvoy yapıp akaryakıt harcıycaz sonra zamlı akaryakıtla aracların deposunu doldurcaz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler... Bisiklet yada yürüyerek protesto olsun anlamı olsun yaw ;)

Etiketler

Güzel kardeşim,
Ben onlarca protesto eylemine katıldım ve bu tür işleri az buçuk bilirim.Eylem yapılacak yerin yakınına toplu halde en az sayıdaki araçlarla veya toplu taşım araçlarıyla ve en çok kişiyle gidilir ve son noktaya pankartlarla yürünür.Araçlar ana arterlere yakın park edilip gelen geçenlerin haberdar edilmesi sağlanır.Bu şekilde en az masraf edilir.Bu işlerin çeşitli yöntemleri vardır.
İşte o zaman perhize de lahana turşusunada gerek kalmaz.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

sisdagili61' Alıntı:
Güzel kardeşim,
Ben onlarca protesto eylemine katıldım ve bu tür işleri az buçuk bilirim.Eylem yapılacak yerin yakınına toplu halde en az sayıdaki araçlarla veya toplu taşım araçlarıyla ve en çok kişiyle gidilir ve son noktaya pankartlarla yürünür.Araçlar ana arterlere yakın park edilip gelen geçenlerin haberdar edilmesi sağlanır.Bu şekilde en az masraf edilir.Bu işlerin çeşitli yöntemleri vardır.
İşte o zaman perhize de lahana turşusunada gerek kalmaz.
Bence Niyazi abicim burda oluşturulmak istenen protesto eylemi ile sizin bahsettiğiniz yöntem arasında herhangi bir ortak nokta yok...

Merhabalar,
D.Cömert arkadaşım, Tandoğan Meydanı dile gelse ve Ankara'daki ve yurdumuzun değişik yerlerindeki bazı yerler dile gelse.
Tabi buradaki eylemler bizim dönemimizle aslında abilerimizin dönemiyle pek alakası yok çok haklısınız.Şimdi biber gazı var bizim zamanımızda cop ve dipcik vardı.
Artık hiç bir zam beni zerre kadar ilgilendirmiyor yapsınlar yapabildikleri kadar hiç umurumda değil.Birçok kişinin öldüğü yerde ben 10 sene yaşarım, benim öldüğüm yerde 100 seneden fazla yaşayacak çok kişi var onuda biliyorum.

Arkadaşlar ben de yanlış anlaşılmak istemem ama yakıt zamlarını konvoy oluşturarak yani yakıt kullanarak protesto etmek bana da hiç mantıklı gelmiyor.Düşünsenize, böyle yaparak aslında protesto etmek istediğiniz şeye ne kadar muhtaç olduğunuz izlenimini veriyorsunuz.Adamlar bakıyorlar, zam yapılmadan önce yakıt satış miktarı neyse zam yapıldıktan sonra yine aynı.Sonra yine zam, nasıl olsa insanlar satın alıyorlar zaten.
Ben protesto için çok gerekmedikçe motorlu taşıt kullanmıyorum.Herkes böyle yapsa zaten yakıt satışlarında epey bir düşüş yaşanır.

Pahali fiyatlari protesto icin konvoy fikrimden vazgectim ama bakarmisiniz su umursamazliga, :D akaryakit fiyatlarinin dusurlmesi icin devlete yollanicak olan imza kampanyasinda sadece 6.400 adet imza toplanabilmis internet uzerinden.Oysaki bu sayinin 100000 olabilmesi gerekiyor
http://imzakampanyam.com/kampanya_detay.php?u=akaryakittaki-vergiler-dusurulerek-benzin-fiyatlarin-ucuzlamasini-istiyoruz#.TwmyNTct-eU.facebook .

Araçlarımla konvoy oluşturmamızda bir sıkıntı yok bence,gerçi son zamlardan sonra pompa araca değil... neyse işte. :D

bana sorarsanız gitdigi yerleri görünce en ufak vergiyi bile vermek istemiyorum,,,

böyle ufak tefek sorunlarla ugaraşmayın bi örgüt kuralım herşey istediğimiz gibi olsun, elektirik su vergı vs ödenmeyen illeri tespit edip konvoy yapıp cökelim vergiye baglayalım. rahat ederiz başka türlü olmaz bu iş.

her kafadan bir ses bizim türk milletinin anladığım kadarıyla S.S. kanunu o kadar çok benimsemişizki şuna bak eylem yapacak adam bile bulamıyoruz bu iş öyle meydanlarda pankart kaldırmak, konvoy yapmak bunlar hükümeti etkilemek "nasıl olsa akşama dağılırlar boşverin" derler bak gör benzinliklerin girişlerini kapatın meydanlarda kontak kapatın önemli yerlerin yolunu kapatın o zaman nasıl ses çıkar ama bunu yapacak G. lazım 9 kişiyle bu iş yürümez

cuntan' Alıntı:
her kafadan bir ses bizim türk milletinin anladığım kadarıyla S.S. kanunu o kadar çok benimsemişizki şuna bak eylem yapacak adam bile bulamıyoruz bu iş öyle meydanlarda pankart kaldırmak, konvoy yapmak bunlar hükümeti etkilemek "nasıl olsa akşama dağılırlar boşverin" derler bak gör benzinliklerin girişlerini kapatın meydanlarda kontak kapatın önemli yerlerin yolunu kapatın o zaman nasıl ses çıkar ama bunu yapacak G. lazım 9 kişiyle bu iş yürümez
onlarıda yaparız, üniversite yıllarından cop yemeye alışığım:smiley:

cuntan' Alıntı:
zamanında terörü'de protosto edelim dedik kimse yanaşmadı,inşallah bunu başarırız ,ben varım istanbul üç kişi oldu.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama çok rica ediyorum bu olayı siyasileştirmeyelim.Bu olay ;bana göre bir onur ve duruş sergileme olayıdır.Kendimce birkaç konuya cevap yazmak istiyorum.
Mesel biri 3 bin, 4 bin, 5,2 motor araçlarla akaryakıtmı protesto edecez demiş.Yaşam tarzımız stilimiz ve tercihlerimiz bu yöndeyse; sömürüldüğümüz ve saçma sapan % 100 ün üzerinde bir vergi öderken susmamıza mı neden olmalı?2011-2012 fluance a hondaya vereceğim parayı 2000 X5 e veririm senelik vergisinide veririm istediğim gibide binerim.Bu anlamda beni sömürmelimi devlet?susmalımıyım bende.
Bir diğer konu ise; hem tur atıp yakıt yakacaz hemde gidip pahalı yakıt satın alıp depoya koyacaz denmiş.Araçlarımızı almadan mı toplanalım kızılayda?Kimse amacımızın ne olduğunu bile anlamaz valla.Camlara DÜNYANIN EN PAHALI YAKITI BU ARAÇTA, MALİYETİNİN 2 KATI VERGİYE SON vs yafiş/dövizlerle; araçlarla 2-3 ana caddede kornalı protesto turu atıp maliye bakanlığı veya ekonomi bakanlığı önünde bir kişi basın duyurusu okusa ses gelmezmi?İnanın zincir gibi tüm iller başlar protestoya.
Jop yeme biber gazı vs korkusu.:biz ne trafik kapatacaz ne yumurta atacaz demedikki!Trafiği, ambulansı, işine okuluna yetişeni engellemeden 50-60 araç tur atalım dedik.E devletin poliside bunada karşı çıkacaksa onlarda arabaya binmesinler!
Gelelim zurnanın zırt dediği yere:KOSKOCA BAŞKENT ANKARADA 10 GÜNDÜR DAHA 6 KİŞİYİZ.eN ACISIDA BU VE HER PETROLÜN ÖNÜNDE YAKIT İÇİN SIRA VAR:(((

aslında bu konuna benzinlik sahipleride şikayetçi onlardanda bu koularda destek alsak işler dahada kolaylaşır ama burada en önemli konu sesi duyurmak

Gun gelır ındırelım derken bakmıssınızkı olmus 6-7 lıra zaten fazla ugrasmaya gerek yok çalişması yapılıyormuş eskı ve motoru buyuk araçların vergılerı artacakmiş zaten bınemıcez mevcut olanları bır sabah uyanacaz kanun çıkmış bızım araçlarda elımızde patlamiş anca hurdacı alıyormuş bızım araçları verecez 1-2 lıraya alacaz 1,3 multıjet devletımızın basındakılere mutlu olacak garıbanın bındıgı 3 lıralık arabası vardı sımdı oda yok yaya gezsın,bu ulkede paran yoksa yaşamanada gerek yok az kaldı onu demeye de

outlaw06' Alıntı:
Arkadaşlar kusura bakmayın ama çok rica ediyorum bu olayı siyasileştirmeyelim.Bu olay ;bana göre bir onur ve duruş sergileme olayıdır.Kendimce birkaç konuya cevap yazmak istiyorum.
Mesel biri 3 bin, 4 bin, 5,2 motor araçlarla akaryakıtmı protesto edecez demiş.Yaşam tarzımız stilimiz ve tercihlerimiz bu yöndeyse; sömürüldüğümüz ve saçma sapan % 100 ün üzerinde bir vergi öderken susmamıza mı neden olmalı?2011-2012 fluance a hondaya vereceğim parayı 2000 X5 e veririm senelik vergisinide veririm istediğim gibide binerim.Bu anlamda beni sömürmelimi devlet?susmalımıyım bende.
Bir diğer konu ise; hem tur atıp yakıt yakacaz hemde gidip pahalı yakıt satın alıp depoya koyacaz denmiş.Araçlarımızı almadan mı toplanalım kızılayda?Kimse amacımızın ne olduğunu bile anlamaz valla.Camlara DÜNYANIN EN PAHALI YAKITI BU ARAÇTA, MALİYETİNİN 2 KATI VERGİYE SON vs yafiş/dövizlerle; araçlarla 2-3 ana caddede kornalı protesto turu atıp maliye bakanlığı veya ekonomi bakanlığı önünde bir kişi basın duyurusu okusa ses gelmezmi?İnanın zincir gibi tüm iller başlar protestoya.
Jop yeme biber gazı vs korkusu.:biz ne trafik kapatacaz ne yumurta atacaz demedikki!Trafiği, ambulansı, işine okuluna yetişeni engellemeden 50-60 araç tur atalım dedik.E devletin poliside bunada karşı çıkacaksa onlarda arabaya binmesinler!
Gelelim zurnanın zırt dediği yere:KOSKOCA BAŞKENT ANKARADA 10 GÜNDÜR DAHA 6 KİŞİYİZ.eN ACISIDA BU VE HER PETROLÜN ÖNÜNDE YAKIT İÇİN SIRA VAR:(((
Babam amerikada Chrysler bayisine gitmis yeni grand Cherokee yi test etmis daha sonrada fiyat almis (35.000 $) yani Turk lirasi karsiligi 63 bintl ;D ve asil bomba vergilerle birlikte turkiyedeki 2.El fiyati
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-koluman-ankara-2011-grand-cherokee-3-0crd-limited-73753938/detay yani size kisaca soyle diyim beyler turkiyede 0 aldiginiz bir adet grand Cherokee parasi ile amerikada 4 adet grand cherokee aliyorsunuz.(hadi kizlar okula) die bir kampanya vardiya simdi Ben onu degistiriyorum.hadi beyler huniler kafaya ;)

Deli

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR