Açılmasını İstediğiniz Kategori Veya Başlıklar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 133
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,188

Etiketler
Ynt: Açılmasını İstediğiniz Kategori Veya Başlıklar

arkadaşlar eni nihayet gazete yayın koordinatörüyüm.El insaf.Üstelik her tarif veren aynı zamanda davet vermişmi sayılır.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=2917.msg0;boardseen#new

Yukarıdaki linkte yer alan birbirinden güzel videoları izledim...Hem belgesel tadındaki çekimleri hemde görüntülenen yerleri çok beğendim...

Bu videolar mağaracılık başlığı altında yayınlanmış...Benim önerim tıpkı fotoğraf ana başlığı gibi videolar ana başlığı açılması ve fotoğraf ana başlığı altında yer alan türden konuların benzerlerininde videolar ana başlığı altında alt başlıklar halinde sunulması...Örneğin bir alt başlıkta video yada belgesel çekimleri ile ilgili teknik ve faydalı bilgiler yer alabilir...Bir diğer alt başlıkta bizlerin gittiği, gezip gördüğü yerler ile ilgili çektiği amatör görüntüler yayınlanabilir...Bir diğer alt başlıkta ise yukarıdaki linkte izlediğimiz türden ustaca çekimler hazırlayanların adı altında bizlere sunulabilir...Ve daha benzer türden alt başlıklar hazırlanabilir...

Öneri ve görüşlerimizi yazmamız için bu bölümü açtığınız ve bizlerinde görüşlerine değer verdiğiniz için teşekkür ederim...

Sevgi ve saygılarımla...

Murat bey öncelikle öneriniz için teşekkürler. Bence tüm videoları bir başlık altında toplamak dağınıklığa neden olur. Dağcılıkla ilgili videoları dağcılık kategorisi altında ayır bir alt kategoride topladık, offroad videolarını da yine kendi kategorisi altında açtığımız alt kategori içinde topladık. Yine bu şekilde içeriğinde yer alan videolar arttıkça diğer kategorilerin altına da ayrı bir video kategorisi açılabilir. Böylece daha sağlıklı bir dizinleme yapılmış ve istenen videolara daha kolay ulaşılmış olur. Yine gezi videolarınızı da gezi yazınız içine eklemek en doğrusu diye düşünüyorum. Video diye ayrı bir kategori açarsak, videolar bir yerde yazılar başka bir yerde olması karışıklığa yol açacaktır diye düşünüyorum...

Bilmem diğer arkadaşlar ne düşünür?.

''Video diye ayrı bir kategori açarsak, videolar bir yerde yazılar başka bir yerde olması karışıklığa yol açacaktır ''

Doğru söylüyorsunuz, önceki güne kadar bende sizin gibi düşünüyordum ancak Harput yöresine ait kısa bir bilgilendirme yazımdan sonra yine Harput'a ait bazı kale ve tarihi yapılardan oluşan resimleri eklemiştim...Ancak bu resimlerin fotoğraf başlığı altına ''resimlerle Elazığ'' adıyla taşındığını gördüm (ayrıca tanıtım yazımın bir kısmı silinerek yöreye ait yemek tarifi eklenmiş)...Bende demek ki bu forumda adet böyleymiş diye düşündüm, hatta sizede düzelttiğiniz için teşekkür mesajı atmıştım...Bu nedenle videolara ait bir bölüm olması gerektiğini düşünmüş ve sizlere bu önerimi sunmuştum ama şimdi sizin söylediklerinize katılıyorum ve bu önerimden vazgeçiyorum...Ayrıca konu açılmışken fotoğraflarla Elazığ değilde Harput diye düzeltirseniz sevinirim...Çünki o resimlerin tamamı tarihi Harput şehrine ait...Teşekkürler...

Sevgi ve saygılarımla...

Yakında fotoğraf galerisine de "Şehirlerimiz" diye bir alt kategori açacağız. Sizin birbirinden güzel Harput fotoğraflarınızı da oraya ekleyeceğiz. Bu nedenle fotoğrafları gezi rehberinden fotoğraf galerisine taşıdım. Tanıtım yazınızdaki düzeltmeleri ise moderatör arkadaşlar yapmış, yazdıklarınızda sizden önceki tanıtım yazıları içinde var olanları düzeltmişler.

Harput'u hemen düzeltiyorum ;)

Fotoğraf ana başlığı altında şehirlerimiz diye alt başlık açılırsa gerçekten daha güzel olur...O zaman Harput değil Elazığ diyede kalabilir, ama benim özellikle Harput diye ısrar etmemin nedeni Elazığ bir bütünü ifade ettiğinden Elazığ şehir resimleri, Hazar Baba kayak tesisleri (bu konuda gezenbilir sitemizde bilgide mevcut), Golan Kaplıcaları , Hazar Gölü , Mastar Dağı, Haroğlu Dağı, Cip gölü barajı ve mesire yeri, Keban barajı doğayla içiçe alabalık tesisleri v.s. gibi birçok yere ait resimlerinde olması gerekir tanıtım açısından, oysaki benim eklediğim resimler sadece tarihi Harput şehrine ait...

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için...Mümkün olduğunca eleştirel gözle bakmamaya çalışıyorum, çünki gerçekten bu siteyi beğendim ve artık kendimide bu sitenin kalıcı bir ferdi olarak görüyorum.Eleştirel bakmak istemememin nedeni ise bir yazınızı okudum sitenin henüz tam oturmadığını zamanla taşların yerine daha iyi oturacağını ve başlık altlarının daha iyi doldurulduktan sonra gerekli basın v.s tanıtımlarının yapılacağını söylüyorsunuz o nedenle bende size yanlız değilsiniz artık biz bir aileyiz diyorum...Sitemiz seviyeli üsluplarıyla ve faydalı bilgileriyle, gereksiz kalabalık yapan yazıların olmayışıyla diğer forum sitelerinden çok farklı. Diğer forum sitelerinden bir diğer farkıda moderatörlerin konuları ve yazılanları takip etmeleri, diğer sitelerin çoğunda hatta belkide tamamında yazılanları takip eden ve gerekli düzeltmeleri yapan birileri yok o nedenle çok büyük bir laf kalabalığı mevcut hatta bazı konular ilgisi olmayan başlıklarda yada birden fazla yerde açılabiliyor...Umarım sitemiz her geçen gün üye sayısıyla kalitesini bozmadan büyümeye devam eder...Bu konuda emeği geçen herkese birkez daha teşekkür ediyorum...Yüreğinize ve emeğinize sağlık...

Başlık açıldığında Harput fotoğraflarını Elazığ konusuna eklerim tabiki. Siz mümkün olduğunca eleştiri yapmaya çalışın :smiley: Böylelikle farkedemediğimiz hataları, eksiklikleri görmüş oluruz. Forum açılalı daha 5 ay olmadı, bu kadar zamanda işleri rayına oturttuk sayılır ama maalesef forumla sürekli ilgilenmek gerekiyor. Yani taşlar zamanla yerine oturacak ama yine de en az 2-3 kişinin sürekli ilgilenmesi gerekiyor. Sadece ben günde ortalama 10 saate yakın bir zamanımı forumun (arka plan) düzenlemeleriyle geçiriyorum. Yardımcı olan diğer arkadaşları da unutmamak gerek ;) Tabii üye sayısı arttıkça işler daha da zorlaşacak. Övgü dolu sözleriniz için ise çok teşekkürler :smiley:

Bence yöresel türküler ve kültürler için ayrı bir başlık açılmasına gerek kalmadı... il il Türkiye bölümünde isteyen istediği şehirle ilgili kültürel öğelere yada yerel türkülere yerverebilir...

Ayrıca Sedat hocam bu il il Türkiye bölümü ile Gezi Rehberi bölümü birçok noktada kesişiyor... Örneğin Marmara Adası, Narlı Göl - Niğde, Bodrum, Bodrum Yarımadasının Antik Yerleşimleri, Çıldır İlçesi - Ardahan, Malatya, Giresun, Cide, Fırtına Vadisi, Aladağlar, Ankara Müzeleri, İstanbul Müzeleri, Kemaliye, Kerpe, Bozcaada, Antalya - Köprülü Kanyon, Bartın - Amasra, Cumalıkızık Bursa, Ayder Yaylası - Rize, Trabzon - Sümela, Safranbolu, Hendek-Adapazarı, Bolu Yaylaları, İzmit-Yuvacık, Amasya, Balıkesir, Isparta, Erzincan v.b. gibi konular il il Türkiye bölümüne taşınmalı...

Paşam şimdi şöyle bir fark var;
İster haftasonu, ister 10 gün zamanın var ve bir yerlere kaçmak istiyorsun ama bir türlü nereye gideceğine karar veremiyorsun...

Gezi Rehberi bölümüne girerek başkalarının yazdıklarından (gazete, dergi gibi makalelerden) alıntılanmış gezi yazılarını referans alıp aşağı yukarı fikir sahibi olmaya çalışılabilir...

Gezi Notları bölümünde ise bizzat üyelerimizin gidip gördükleri yerler hakkında yazdıkları okunarak fikir sahibi olunabilir...

İl il Türkiye ise gezmek için gideceğimiz yerlere karar verebildiysek eğer, gideceğimiz veya geçeceğimiz şehirler hakkında ne var ne yoksa okumak ve bilgi edinmek için kullanılabilir.

Kısaca bu üç ana başlığın konusu ve içeriği birbirlerinden çok farklı ;)

Hocam söyledikleriniz doğru, ben aksini iddia etmiyorum...ancak bazı konular il il türkiye kısmında olmalı...örneklerini vermiştim...ama bir örnek daha vereyim...mesala Gezi Rehberi bölümünde amasya konusu var...bu ve benzeri konular il il türkiye bölümünde olmalı...çünki orada ilin geneline ilişkin bilgilendirme var, sizin dediğiniz gibi gezi yazıları değil...

Doğru söylüyorsun o şekilde birkaç başlık daha var. Onlar taşınacak. Ayrıca kolaylık olması açısından gezi rehberinde bulunan yazılara il il Türkiye içinde ilgili ilin sayfasından link vermemiz de gerekecek...

Evet şimdi anlaştık sanırım...İlk mesajımda yazdığım konu başlıklarında belki abartmış olabilirim...sizin dediğiniz gibi orada kalmaları doğru olacaktır....Ama bu amasya konusu gibi bazı konular varki il hakkında genel bilgilendirme içeriyorlar ve o nedenle il il Türkiye kısmında olmalılar diye düşündüm...Yoksa diğerlerine sözüm yok...Mesala şu siren kayalıkları konusu...Siz Gezi Rehberinde yazmamı istemiştiniz...O konu oraya cuk diye oturdu :smiley: o konu ve benzerleri Gezi Rehberinde kalmalılar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,516
Kayıtlı Üye Sayımız
172,175
Kaydolan Son Üyemiz
disciyolda

SON KONULAR

Geri