93-95 Grand Cherokee ZJ'lerde Işıl Işıl Bir Gösterge Tablosu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beatrix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,268
Ynt: 93-95 Grand Cherokee ZJ'lerde Işıl Işıl Bir Gösterge Tablosu

Alfonse' Alıntı:
Ben gösterge tablomu ve ampüller temizledim. Ampüllerin üzerindeki renkli şapkalarıda söktüm. Çok güzel oldu. Tavsiye edrim. Sağolasın Beatrix ;D

Sırada klima kontrol ünitesi ışıklarını ve vıc ekranı ışıklarını temizleme var ;)

Merhaba arkadaşlar,
Bende dün 96 model bi zj sahibi oldum heyecandan uyuyamıyorum geceleri bayramlık çocuklar gibi oldum 2 günde 200 km yapmışım kendime gezmek için bahane arıyorum ve üretiyorum. Bikaç aydır zj arıyordum zaten sonunda gönlüme göre temiz bi aslan parçası buldum. Gösterge ışıklarına bayıldım doğrusu en kısa zamanda ampullerinden alıp bende yapacağım bunun haricinde klima kontrol ünitesi vic ekranı olsun diğer düğmelerin solgunluklarını nasıl gideririm söken oldu mu hiç nerelerinden nasıl sökülüyoru.Ayrıca cd-teyp çaların bazı ışıkları yanmıyor 96 modelde de göğsü aynı şekilde sökebilirmiyim acaba?

Etiketler

aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın diğer arkadaşlarda ampullerin üzerinden çıkardığınız renkli şeyleride yerlerine takınız arkadaşın dediği gibi ampullerin çevresi erir ısıdan dolayı bırakın biraz sönük yansın ben elektronikçiyim oto teyplerin panjurlarında da aynı kılıflardan vardır hatta onlar renk verir yeşil veya kırmızı olarak

klasik konuyu sorayım dedim, hazır elektronikçi arkadaş ta buradayken: '96 ZJ'nin cd çaları cd filan çalmaz genellikle bilindiği gibi. bunun sebebi, mümkünse düzeltilmesi için ne düşünür acaba? saygılar.
bu arada torpidosunu sökmek isteyen '96'ya bir not:, 93-95 arası nasıl aynısya, 96'dan başlayarak bu torpido bölmesinin ve teyp kompleksinin yapısı, dolayısıyla vidaların yeri vb değişiyor; elimde tamir kitabı yoksa, ben ellemezdim doğrusu. kitapçık için de site içinde bazı arkadaşların link verdiğini anımsatırım; kolayca bulabilir ve indirebilirsiniz....

endurin' Alıntı:
klasik konuyu sorayım dedim, hazır elektronikçi arkadaş ta buradayken: '96 ZJ'nin cd çaları cd filan çalmaz genellikle bilindiği gibi. bunun sebebi, mümkünse düzeltilmesi için ne düşünür acaba? saygılar.
bu arada torpidosunu sökmek isteyen '96'ya bir not:, 93-95 arası nasıl aynısya, 96'dan başlayarak bu torpido bölmesinin ve teyp kompleksinin yapısı, dolayısıyla vidaların yeri vb değişiyor; elimde tamir kitabı yoksa, ben ellemezdim doğrusu. kitapçık için de site içinde bazı arkadaşların link verdiğini anımsatırım; kolayca bulabilir ve indirebilirsiniz....

ben de aldığımda cd çalar çalışmıyordu kasetçalar çalışıyordu...maslakta muvidek var 2.kısım 21. sokak sanırım ınternetten bulursun 3 saat kadar uğraştı cd caların lensını degıstırdı teybın yanmayan ısıklarını yenıledı bıkac devreyı toparladı kırılan bı dıslı vardı onu yenıledı 100 tl de para aldı ama degdı artık kasetcalar calısmıyor :smiley:)))) full cd dınlıyorum kasete zaten ıhtıyac yok...tavsıye edebılırım gıt bır dene ıstanbuldaysan eger

Ergün bey, gerçekten emeğiniz için teşekkürler, çok faydalı bilgiler bunlar.

2 hafta önce 93 zj aldım. İç aydınlatması çok güzel ama bir sorun var. Araçta orijinal cd çalar var, sanırım daha yeni bir modelin cd-radyosu takılmış. Neyse sorun şu: equalizer ın üzerindeki kırmızı ışıklar ve birlgi ekranı çalışıyorken, radyo-cd grubunun diger ışıkları ya hiç yanmıyor ya da radyo-cd açıldıktan 30 dk ile 1 saat arasında yanmaya başlıyor. Anlamadığım konu ise, bir şey çalışmıyorsa çalışmıyordur, nasıl oluyor da radyo-cd grubununışıklarının tamamı 1 saat içinde yanmaya başlıyor. Bu nasıl tamir edilir? bilen var mıdır?

teşekkürler bilgi paylaşımınız için

bende bu bilgiler ile yaptım,çok güzel oldu herkese tavsiye ederim.
sadece biraz göstergelerin soketini çıkarmak sorun oluyor okadar :smiley:)

Sinoplu' Alıntı:
2 hafta önce 93 zj aldım. İç aydınlatması çok güzel ama bir sorun var. Araçta orijinal cd çalar var, sanırım daha yeni bir modelin cd-radyosu takılmış. Neyse sorun şu: equalizer ın üzerindeki kırmızı ışıklar ve birlgi ekranı çalışıyorken, radyo-cd grubunun diger ışıkları ya hiç yanmıyor ya da radyo-cd açıldıktan 30 dk ile 1 saat arasında yanmaya başlıyor. Anlamadığım konu ise, bir şey çalışmıyorsa çalışmıyordur, nasıl oluyor da radyo-cd grubununışıklarının tamamı 1 saat içinde yanmaya başlıyor. Bu nasıl tamir edilir? bilen var mıdır?

ampulleri elektronikçide değiştirin gitsin yenilenmöiş olur hepsi yanar. vardır bi temassızlık bir kopukluk hallolur

Aradan bir yıl geçmiş; ama bizim cd çalar-teyp konusu halloldu geçenlerde.
Önce, teyp bozuldu! Cd zaten çalışmıyordu, teyp de gidince aracın içi mezarlık gibi oldu; mecbur kalıp çare aradık. Teybin dönen parçalarını hareket ettiren lastiklerin koptuğunu düşünüyordum, nasıl sökeyim orayı diye hep gittiğim servisteki ilgili ustaya gidip sordum. Onlar sadece söküp, yakındaki bir oto elektronikçiye gönderiyormuş. Adrese kendim gittim; anlaşıldı ki çocuklar bu işi biliyor; söktürüp bıraktım. CD'ye de bakmalarını istedim; "göz sağlamsa düzelir" dediler. Sönük ve yanmayan ışıklara da... Sonuç, şimdi Cd çalışıyor; teyp bölmesi aydınlandı, güzel oldu! 100 TL ödedim. Tropidoda sadece klima düğmeleri soluk kaldı. Ön panelin nasıl söküldüğünü gördüm ya; denedim; fakat klima düğmelerinin üstünde olduğuı parça, civatar sökülünce çıkmadı, arkadan bağlantısı olabilir diye bıraktım. Boş zamanda deneyeceğim yine. Konuyu bilen varmı? Sökünce geriye temizleyip yerine takmak kalıyor çünkü.
Unutuyordum: ekolayzer ledleri eğer sönükse veya gedip geliyorsa, en fazla söker ve alttaki sürgüleri iletken bir sıvıyla (belki balata spreyi olabilir; yağları çözdüğü için ama ben denemedim) silmek dışında yapacak şey yok. Elektronikçi çocuk, ayarlı direnç olan bu sğürgğlerin zamanla aşındığını söyledi. Bana doğru geldi. Diğer ışıkların gidip gelmesi konusu ise şöyle; bilindiği gibi elektronikte 0/1 şeklindeki ya çalışır ya da çalışmaz mantığı, pekçok başka devrenin de düzgün çalışması sonrası mümkün oluyor. Yani, güüvenilir bir oto elektronilçisi şart!
Saygılar.

önden klima kontrol ünitesinin çerçevesini çıkarın , sag ve solunda bulunan vidaları söktükten sonra , alttaki VIC ekranının ( vites kolunun önündeki dijital ekran ) üst kısmında 1 adet vida bulunmaktadır ,bu vidayı aşagıdan yukarı dogru baktıgınızda görebilirsiniz,vidayı söktükten sonra kolayca yerinden çıkar.

bilgi için teşekkür ederim.

Benim de benzer bir sorunum var. Equalizer lambalar yanıyor ancak teybin aydınlatmaları sıfır, hiç yanmıyor. Eğer bu elektrikçi arkadaş İstanbul'da bir yerde ise nerede olduğunu öğrenebilir miyim? İletişim detaylarını alabilir miyim? 100 TL için araç konsolunda veya sorunsuz çalışan teyp ve CD çalarımda bir arıza çıkartmak istemiyorum. Çok teşekkürler şimdiden...

ben maslak muvidek te yaptırmıştım kenan usta vardı orada ışıkları cd lensini değiştirmişti ancak geçenlerde oradan ayrıldı. yerine biri geldimi yapabilirmi bilmiyorum yanlış yönlendirmek istemem.

tam adres ve telefonu varmı cd yi yaptıysa radyo yu da yapabilirmi ona göre sökmem lazım.......boşuna sökmeyeyim

Aksel' Alıntı:
tam adres ve telefonu varmı cd yi yaptıysa radyo yu da yapabilirmi ona göre sökmem lazım.......boşuna sökmeyeyim

Su an Disardayim Google da maslak Muvidek diye aratın Acik adresi bulursunuz ama tekrar diyorum Kenan usta ayrıldı oradan yapabilirlermi bilmiyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR