7 Gün Likya Yolu - Kasım 2010

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan axoyum Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,170
Ynt: 7 Gün Likya Yolu - Kasım 2010

KALAN KULVARI YÜRÜYÜŞÜMDE YANIMA ALACAKLARIM.
1- 45 l lik çanta.
2- çok fonksiyonlu victorinoks çakı.
3- kas gevşetici, kas agrısı giderici hap. açık yara merhemi sargı bezi.
4- bel çantası içerrisine cep telefonu cüzdan çakı çatal kaşık bardak yedek pil ve elfeneri koyacak büyüklükte.
5- el feneri tek kalem pilli ledli.
6- teflon tencere kaşık çatal (maltepe pazarında kaşık çatal takımı 5 tl)
7- demlik poşeti çay. nescafe 3 ü bir arada. tuz ve baharat
8- 3 çamaşır 2 penye 3 çorap 1 yedek pantalon
9- 1 adet kapşonlu hırka ama dışı naylonlu su geçirmez. bu mont yerine kazak yerine yagmurluk yerine kullanacagınız tek yükünüz olacak.
10- terlik, akşamları botunu çıkarınca ayakalarınçıplak kalmasın. kep ama rahat olsun.
11-kolonyalı medil ama küçük bir paket yeterli.
12-batoma gerek yok. dogada batomdan çok bişey yok.
13- mataraya gerek yok 1,5 l lik pet şişe yeterli.
14-kişi başı 1 tabak yereli
15- uyku tulumu yerine battaniye işinizi görebilir. mat-çadır. çadırın çok kaliteli olmasına gerek yok hatta matında. çünkü biz ateşin başında uyuduk daha zevkli oldu. bazı geceler çadırkurmadık

Etiketler

16- kuruyemiş bal macun vb.
17- ekmek almayın oradan satın alırsınız
18- köylülere hediye edeceginiz tesbih kalem veya evdeki eşantiyonları yanınıza alın
19- kişisel bakım eşyaları, diş fırcası macunu traş makinası el sabunu şampuan

ve çantanız maksimum 10 kg olmalı zaten bu yazdıklarım 8 kg mı geçmez.

ben 1 kg kıyma aldım evde onu kavurma yaptık bir kabın içerisine tuzlayıp bastıp 0,4 kg geldi. 5 gün kahvaltıda yedik çok güzel oldu.
biz yaptığımız plana sadık kalmadık ama çok kişi ile tanıştık onlar hep plana sadık idiler özellikle yabancılar dakiklerdi. hiç ummadığımız yerlerde lykia yolcuları ile karşılaştık akşam yemegimizi beraber yedik. şelalede karşılaştığımız iki bayan yolcuya çay ikram ettik. (çaydanlığa gerek yok tencerede çok güzel oluyor)
boğaziçi köyünde bakkaldan aldığımız spagetti makarna ile hazır çorbaya 1 lira, ekmege 0,5 lira verdik, akşam yemeği mükemmeldi.

bir haftalık gezi yol ücretleri hariç en fazla iki kişi 100 lira maliyeti olur.

tekrar tekrar söyleyim en önemli husus çantanın agırlığı en fazla 10 kg olmalı gereksiz eşyayı taşımayın.

ilkkez böyle bir yürüyüş yaptım ve herkese tavsiye ederim bir kitapta türkiyede ölmeden önce yapmanız gereken 101 şey sıralamsında lykia yolunda yürümek 92. sırada.

bu mayıs ayında 3 4 arkadas bizde pataraya kadar yurumeyi düşünüyoruz..
bilgiler için çok teşekürler

Güzel zaman geçirmişsiniz gibi görünüyor.Bende en yakın zamanda gitmeyi düşünüyorm verdiğin bilgileri kullanacağım teşekkür ederim :smiley:

Teşekkürler. Benim bir Likya planım var Nisan veya Eylül'e. Özellikle de malzemeler konusunda yazdıklarınızı not ettim. q;

Likya yolunuıınkapsamlı harıtasını isteyenler için bir adress.
piyasadakı en iyi harita !!

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kitap-dergi-dergi-lycian-way-likya-yolu-haritasi-2011-45629368/detay

İlk defa çıkacağımız Likya Yolu yürüşüne malzemeler almaya başladık. Fakat baton kararını veremedik. Muhakkak alınması gerekiyor diye düşünüyoruz. Bu sefer de tek mi çift mi almamız lazım? Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım rica edeceğim.

mdy' Alıntı:
İlk defa çıkacağımız Likya Yolu yürüşüne malzemeler almaya başladık. Fakat baton kararını veremedik. Muhakkak alınması gerekiyor diye düşünüyoruz. Bu sefer de tek mi çift mi almamız lazım? Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım rica edeceğim.

hem dizlere baskıyı azaltacaktır, hem de kimi yamaç yerde destek sağlayacaktır, ben alacaksanız iki tane almanızı tavsiye ederim.

Doğa yürüyüş sporunda yürüyüş batonlarının %30-40 performans artırdığı söylenir.
Fakat şunu belirteyim nette varmıdır bilmiyorum ama baton kullanımı konusunu araştırın derim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR