7/24 Açık Landrover'cılar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HakanBastoncu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46,274
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 970,162

Etiketler

Ynt: 7/24 Açık Landrover'cılar

jeep' Alıntı:
Şimdi senin cj de kürek ne geziyor diyeceksin bana .. Kampa gidince sabahları kamp ateşinden köz alıp semaverin içine atmak için kullanıyorum. Çok kullanışlı oluyor.. ;D
Göktuğ hiç üşanmaden aradım taradım ama bulamadım Ufuk abinin kürekli videosunu çok güzel olacaktı ;D ;D ;D

HakanBastoncu' Alıntı:
Alpçim Merhaba,

Yanlış anlama ne olur, en son sen söylediğin için sana soruyorum sorumu; Jeep kullanan arkadaşların hepsi aynı muhabbeti yapıyorlar: Orayı 2 çeker çıktım, Low kullanmadım bla, bla, bla

Bu bir marifetmidir, erkeklik hormonu mu fazlalaşıyor, arabaları zorlamaktan zevk mi alınıyor?

Dün Kayışdağı parkuruna çıkan ve gazlayan tüm arkadaşlar Hıgh'la çıktılar. 5,2 gayet başarılı, çıkan arkadaşları kutluyorum. Ben LOW 3 tercih edip harareti yükseltmeden Billy İdol eşliğinde çıktım. ;D

Jeep kullanan arkadaşların tarzı bu mudur, off road'da benim bilmediğim bir racon mu var?

Darılmadan vereceğin cevaplar için teşekkürler

Sevgi ve selamlar

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=32847.msg302043#msg302043

Bu linkteki mesajı iyice okumanızı tavsiye ederim.... :smiley:

Ben "High' da geçtim", "2 çeker geçtim" demiyorum hiç......

Şöyle oluyür :smiley: :

xxxxxxx: " Evet, Geçerdi high' da biliyorum da, garantiye alayım dedim Alpçim... "

Alfonse: " Abi, ben "N" :D de geçtimde, ondan şeyetiim " ;D

xxxxxxx: " ??? :-[ :p ??? :-[ :p"

Alfonse' Alıntı:

[attachment=1]

[attachment=2]

Alfonse' Alıntı:
Sevgili Mert bi Jeep' in içinde ne kadar şen, ne kadar mutlu, dikkat ettiniz mi?

" J e E p - D e E p "
" D e E p - J e E p "

Bu fotoğraflar çekildikten hemen sonra Sevgili Mert boş bulundu ve dedi ki:
"Biz İki Çeker Geçtik"....
Büyük laf.....

Hemen cevabı yapıştırdı birisi:

"Normaldir, Jeep O"....:smiley:

Ben Mert' i o an gördüm, ya siz......? :smiley:
Pardon :smiley:

MertDeepJeep

MertDeepJeep2

Alfonse' Alıntı:

Ben "High' da geçtim", "2 çeker geçtim" demiyorum hiç......

Şöyle oluyür :smiley: :

Alfonse: " Abi sen orada Low' amı aldında geçtin

xxxxxxx: " Evet, Geçerdi high' da biliyorum da, garantiye alayım dedim Alpçim... "

Alfonse: " Abi, ben "N" :D de geçtimde, ondan şetetiim " ;D

xxxxxxx: " ??? :-[ :p ??? :-[ :p"

Teşekkür ederim.

Link'i okudum. Kafa yapılarımız bu konu da aynı sanırım ;D Sanırım yanlış kişiye sordum. Diğer arkadaşlar belki bu konuyla ilgili aydınlatacaklardır.

Tekrar teşekkürler

Selamlar

HakanBastoncu' Alıntı:
Alpçim Merhaba,

Bana boy ve kilo bilgilerini özelden gönderebilirsen sevinirim. Tabut ve çukur ölçüleri için ihtiyacım olacak :smiley: (ulan mezarcı olduk yaaa)

Alpçim,

Yanlış anlama ne olur, en son sen söylediğin için sana soruyorum sorumu; Jeep kullanan arkadaşların hepsi aynı muhabbeti yapıyorlar: Orayı 2 çeker çıktım, Low kullanmadım bla, bla, bla

Bu bir marifetmidir, erkeklik hormonu mu fazlalaşıyor, arabaları zorlamaktan zevk mi alınıyor?

Dün Kayışdağı parkuruna çıkan ve gazlayan tüm arkadaşlar Hıgh'la çıktılar. 5,2 gayet başarılı, çıkan arkadaşları kutluyorum. Ben LOW 3 tercih edip harareti yükseltmeden Billy İdol eşliğinde çıktım. ;D

Jeep kullanan arkadaşların tarzı bu mudur, off road'da benim bilmediğim bir racon mu var?

Darılmadan vereceğin cevaplar için teşekkürler

Sevgi ve selamlar

Hakan sen ciddi miydin sorunda......
Ben espri yapıyosun zannettim....

Alfonse' Alıntı:
Hakan sen ciddi miydin sorunda......
Ben espri yapıyosun zannettim....

Yok Babacım,

Vallahi espri yapmadım. Merak... Sadece sana denk geldi. Göktuğ Bey,Cüneyt Abi veya herhangi bir Jeep kullanan arkadaşıma sorabilirdim.

jeep' Alıntı:
Bende tam jeep te küreğe gerek yok yazacaktım.. Ama özel kum paletlerimiz var. İsterseniz sağa sola serpiştirebilirim.

Buna bir bakım isterseniz ;D ;D ;D JXXP de olsa 38" de olsa her aracın küreğe ihtiyacı vardır. En olmadı ateşten mangala kor almak için ihtiyaç vardır ;)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=33280.msg325644#msg325644

HakanBastoncu' Alıntı:
Teşekkür ederim.

Link'i okudum. Kafa yapılarımız bu konu da aynı sanırım ;D Sanırım yanlış kişiye sordum. Diğer arkadaşlar belki bu konuyla ilgili aydınlatacaklardır.

Tekrar teşekkürler

Selamlar

Alındım şimdi,
Ben öyle düşünmediğim gibi çoğu kişide düşünmez, ciddi değillerdir, espridir o, kült bi espri.....

Şöyleki.....

Pazar günü Kayışdağına grand Cherookelerin senin gibi 3Low ile çıkma şansı yok.... Çünki otomatik onlar...
Yani Low2 de kalkayım felan diyemiyorsun...
En fazla üst vitesleri iptal şansın var ana şanzmanla..... 1 hep kullanılıyor mecburen....

Grandların motor gücü fazla, aktarma şanzmanlarıda quadra trac, yani gerektiğinde kendi kendine ön şafta tork veriyor... dolayısıyla her biyerde zırt pırt Low' a almaya gerek yok....
Low bizde ancak 230 hp yetmediğinde veya ön şaftta herzaman tork istendiğinde kullanılıyor Low.....

Hatta ben Grand da Low' u sevmiyorum pek, azıcık tecrübemde sabittir bu....
High' da debelenerekte olsa, ileri geri yapmadan bi kerede geçtiğim çamur deryalarında, Low seçenekle gömüldüm bi kaç kere....

Hararet açıklaması yapayım.... Öyle kronik bi sorunumuz yok ama, 95 model gibi 14 yaşındaki Grandların termikleri artık ömürlerini doldurdu... Termikte pahalı olduğu için idare etmeye çalışıyoruz.... Eğer klimayı kapatırsak, aracıda benzine çekersek o oluşan hararette hemen düşüyor zaten....
Pahalı termiği almadan 1 yaz daha idare etmeye çalışıyoruz... Bu Ergun abi' dede, Alpaslan' dada, bende de böyle.... Termostatı düşük dereceli taktık veya söktük ama bu da biyere kadar işe yarıyor.... Suyun ısısı 90' ı geçtikten sonra bikere, ister 195F termostat tak, ister 160F, aynı... Termik yeterince kitlenip, kuvvetli döndürmediğinden fanı, sıvı soğumuyor....

Ben şaka yapıyorum herkes gibi.... Ben Land' de Range' de çok severim ve başarılı bulurum.... Hatta Yavuz abinin diskosundaki şanzman çok hoşuma gidiyor... Düz vites arazide avantaj ve keyifli, ayrıca ortayı ister kitliyorsun ister açıyorsun... Yani araç kafasına göre takılmıyor, kontrol sende...

Ankara' ya gelince aramadın..... bekliyorum...

Sağlıcakla...

Resimden aldığım mesaj şöyle: Land Rover sizi zor yerlerden geçirir, Jeep'i ise siz sırtınızda taşımalısınız. ;D

hakan arkadaşa ben cevap vereyim :smiley:)evet araclarımızı son limitine kadar gercekden zorlamak hoşumuza gidiyo ve gene evet son ana kadar low almamak gelenek gibi bişe araç çünki ihtiyaç duymuyo ayağın altındaki güçü hissetmek son noktaya çıkmak ayrı zevk veriyo gercek anlamda limitleri zorlamadıkca zevk alamıyoruz

Bende araziye girince ne olursa olsun low a geçerim. Bizim cj lerde debriyaj plağı değiştirmek için ya motoru indireceksin ya da şanzımanı. O yüzden low da debriyaja birşey olmuyor. Ayrıca benim cj nin high 1. vitesi çoğu arazi aracının low 1 . vitesinden daha ağır. T18A - 6,32 oran ile.

Ama işin delikanlılık durumu başka. İş iddiaya binerse 2 çeker high 1 de 30-40 cm çamurdan çıkarım. ;D Ama ne gerek var. Aracı kırdın mı rajon filan kalmıyor..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.