45-46 Bine Kadar 4x4 Ne Almalıyım ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan McCandless Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,757
kia sorento veya Hyundai terracan..
fronteradan uzak dur(opel ustasının bana dediği) motorun kasaya yetersiz kaldığı söyleniyor..
kyronda olabilir...

Etiketler
Ağırlıklı şehir içi kullanılacaksa 2004 2005 vitara konforsuz kalabilir, Tam tersi şekilde crvde araziye hiç uygun değil.
Rav 4 karma kullanımda daha mantıklı olur.

Arkadaşlar herkese tşk ederim,istediğim aracı aldım.benim gibi arayan arkadaşlara fikir olsun diye yazmak istedim.vitara,rav4,crv olarak bikaç araca baktım.2004-2005 5 kapı vitaraların temizi 50-60 bin tl civarlarındaydı ve parça maliyetleri biraz yüksekti o nedenle vazgeçtim.rav4 lerin eskilerinde yağ eksiltme yenilerinde direksiyon kutusu arızları ve bana göre kalitesiz iç dizaynı yüzünden soğudum.crv bakmaya başladım onunda yine 2002-2006 aradı kasalar çok uçuk fiyatlarda olduğu için 99 model crv aldım 36 bine.arıza eksik vs olursada elimde kalan parayla hallederim diye düşündüm.1 haftadır kullanıyorum henüz çok erken ama özellikle iç aksam kalitesi ve dış görünüşünden çok memnunum.vites geçişleri sorunsuz,motor gücü 147 bg ama hem atmosferik ünite hem eski nesil tork konvektörlü şanzımanı maalesef bu gücü yola aktaramıyor,koltukları sürüş pozisyonu,iç ferahlığı vs yerinde.bagaj kapasiteside yeterli.1 haftalık kullanımda söyleyebileceklerim bu,tekrar teşekkürler

Arkadaşlar herkese tşk ederim,istediğim aracı aldım.benim gibi arayan arkadaşlara fikir olsun diye yazmak istedim.vitara,rav4,crv olarak bikaç araca baktım.2004-2005 5 kapı vitaraların temizi 50-60 bin tl civarlarındaydı ve parça maliyetleri biraz yüksekti o nedenle vazgeçtim.rav4 lerin eskilerinde yağ eksiltme yenilerinde direksiyon kutusu arızları ve bana göre kalitesiz iç dizaynı yüzünden soğudum.crv bakmaya başladım onunda yine 2002-2006 aradı kasalar çok uçuk fiyatlarda olduğu için 99 model crv aldım 36 bine.arıza eksik vs olursada elimde kalan parayla hallederim diye düşündüm.1 haftadır kullanıyorum henüz çok erken ama özellikle iç aksam kalitesi ve dış görünüşünden çok memnunum.vites geçişleri sorunsuz,motor gücü 147 bg ama hem atmosferik ünite hem eski nesil tork konvektörlü şanzımanı maalesef bu gücü yola aktaramıyor,koltukları sürüş pozisyonu,iç ferahlığı vs yerinde.bagaj kapasiteside yeterli.1 haftalık kullanımda söyleyebileceklerim bu,tekrar teşekkürler
Hayirli ugurlu olsun dostum, bende 99 model hyundai galloper aldim arazi kitli temiz motor yapilmis bulup, konu yaradi bize

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam hayırlı olsun öncelikle. Sahibinden hangi pakete bakayım?

selamlar .2 senedir 4x4 aracım var ortalama her haftasonu bir şeyler yapıyorum ..birinci konu aracın yaşı kadar revizyon görmesi mutemeldir ..bu bakımlarını yaptıktan sonra araçlar ancak büyük zorlamalardan sonra sıkıntı çıkartıyor o nedenle çok marka model farkı yok bu konularda ..ama benim asıl uyarmak istediğim konu "offroad değil " yazmışsınız unutmayın asfaltı bıraktığınız heryer offroadtur ve bu koşulda her zaman dikkatli olmanız gerekmektedir ...4x4 araçların asıl keyfi yeni yerler keşfederken çıkmakta zaten normal araçların az biraz çaba sarfedip geldiği noktalarda ne huzur bula bilirsiniz nede keyif ...özetle yol dışına araziye çıkacağınız araçlarınız süprizlere hazırlıklı olmalı .. onun dışında vinci v.b. olmayan basit bir 4x4 ile sadece bildiğiniz yerlerde dolaşmanızı tavsiye ederim .. normal 4x4 ve ardından bir kısım doğa yürüyüşü yaparak bir yerlere ulaşmak daha sorunsuz bir çözüm olur

Hayirli ugurlu olsun dostum, bende 99 model hyundai galloper aldim arazi kitli temiz motor yapilmis bulup, konu yaradi bize

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar,

Rahatsizlik verdiysem kusura bakmayin. Bende 1999 model galloper almayi planliyorum. Aslinda bir arac buldum. Ankara`da yasiyorum ancak ustaya gostermek adina nasil? ve nereden bilgi alabilirim? Forumdan yada google`dan usta konusunda bir sonuc cikaramadim. Birde tecrubelerinizi dinleyebilirsem memnun olurum. Ornegin memnun musunuz bu surecte? Sanirim alali bir sure oldu.

Tesekkurler.

Orhun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR