2018'de Mtv'ye %40 Zam Geliyor..!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan engyzc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,827
16 yaşında ve daha eski araçlar için;

korando 2.9 646TL'den x 1.4 : 904 TL'ye
3.2 korando 910 TL' den 1274 TL ye , yükselerek fiyat performansa bir çentik daha attılar

karekasalar pradolar gibi 4.0 litre araçlar 1303 tl iken 1824 tl ,
4.0 litre üstü cheroke 5.2 gibi araçlar 1827 tl iken 2553 TL olacak buradan şunu anlıyoruz 3500 cc üstü arazi araçları bugünden sonra hızlı şekilde değer kaybeder ve belli bir yaştan sonrada kimse de almak istemez rakam yıllık 2500 tl ve bı aşağıya da düşmeyecek daha ileriye de gidebilir elinde 3500 cc ve üstü araç bulunduran arkadaşların dikkatine...

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
5.2 grand cherokee kullanıma göre 0,70 tl ile 1 tl arası yakıt sarfediyor. Demekki yılda 500 km daha az yol yapmamız gerek. Günde 1.36 km daha az gidin arkadaşlar ama vergi için aracınızdan soğumayın :smiley: Ekonominiz iyi ise vergisine yakıtına parçasına bakmayın alın bu zevki tadın. Yok ekonominiz iyi değilse zaten vergi zamlarını boşverin, en başta yakıtı sizi üzer.

5.2 grand cherokee kullanıma göre 0,70 tl ile 1 tl arası yakıt sarfediyor. Demekki yılda 500 km daha az yol yapmamız gerek. Günde 1.36 km daha az gidin arkadaşlar ama vergi için aracınızdan soğumayın :smiley: Ekonominiz iyi ise vergisine yakıtına parçasına bakmayın alın bu zevki tadın. Yok ekonominiz iyi değilse zaten vergi zamlarını boşverin, en başta yakıtı sizi üzer.
Tam maliye bakanı naci gibi konuştun hocam, nolcak yaa yılda 200 tl daha fazla verceksiniz 500 lira veren 700 tl vericek zaten %15 zam gelecekti .....Olaya şöyle bakalım 5.2 sahibi arkadaşlar 4 senede 10000 tl vergi verecekler, ben 3600 vereceğim aradaki farkla gider birşeyler alırım bi yerlerini kırabilirim yaptırabilirim bi de 10 sene kalırsa 5.2, 25000 tl para öderim hımmmm bu kalın... )

bu gün tv lerde hep mtv konuşuluyor. yeniden ayarlarlar onu.

Bir de ben aracımı gunluk kullanıyorum yılda bi 30 bin km yi deviriyorum

Aynen bazı mutluluklar para ile ölçülmemeli.. yapacak birşey yok ödeyeceğiz bu vergileri. Ama çok iyi düzenleme yapılmalı. Benim fikrim şu olurdu. Silindir hacmine bakılmadan MTV hesaplanmalı. Masela kasko bedeli 100.000 TL ye kadar olan araçların MTV si kasko bedelinin % 2 si... Kasko bedeli 100.000 - 300.000 TL olan araçlarda kasko bedelinin % 2,5 ,.. vb gibi kasko bedeli yükseldikçe MTV oranı da yükselecek. Bu neden ile azdan az çoktan çok alınır Silindir hacmi önemli değil demiştim. Zaten silindir hacmi yükselen araçların fiyatları da otomatikman yükseliyor. Üstüne tükettiği yakıt miktarı da yüksek.. Bu da extra yakıt vergisi..

Tam maliye bakanı naci gibi konuştun hocam, nolcak yaa yılda 200 tl daha fazla verceksiniz 500 lira veren 700 tl vericek zaten %15 zam gelecekti .....Olaya şöyle bakalım 5.2 sahibi arkadaşlar 4 senede 10000 tl vergi verecekler, ben 3600 vereceğim aradaki farkla gider birşeyler alırım bi yerlerini kırabilirim yaptırabilirim bi de 10 sene kalırsa 5.2, 25000 tl para öderim hımmmm bu kalın... )

Valla ben ne kadar aksini söylesem de değişen birşey olmayacak. Demem o ki sık eleyip ince dokuyan insan zaten yakıtını bile yetiştiremez. Mtv sonraki dert oluyor. Siz aracınızı sevebilirsiniz size lafım yok ama bende hem 7.5 saniyede 100km/h ulaşmayı hemde arazide dans etmeyi seviyorum.

Zaten kasko bedeli muhabbetinden dolayı 2 alt dilimden yani 6 aylık 450 küsür tl ödüyoruz bu da demek oluyor ki 180 lira fark edecek. Yılda 360 tl eder 10 yıl binerseniz 3600 tl eder. 10 yılda iki mt lastik parası

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,147
Kaydolan Son Üyemiz
Slarti1200

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR