2017 Yazı Boyunca Karavanı Avrupa Da Bırakıp Arada Gidip Gelerek Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 778
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 152,133

Etiketler
Levent Abi yi her konuda tek geçerim. Yarın yanina gideceğim .

Size İyi eğlenceler Sorunsuz Bir Gezi Yapmanız Dileklerimle. Takip.
35f2d7fccffcebb5242b3c790c4e0cf1 C3a8f80e1090727dc11b5899264fab20

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üstad sizinde face'de bir sayfanız varmı paylaşımlar yaptığınız ? [HASHTAG]#goldwingerr[/HASHTAG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG 2788
IMG 2789
IMG 2791
IMG 2792
IMG 2786
Çanakkale de kaldığım benzinlikte Efsane yi yıkadım.Yola çıkmadan.Avrupa da yıkama yeri bulmak bile zor.Yelkencilikten edindiğim bir alışkanlık var benim.Aklına birşey yapmak gelirse o an yap erteleme Sonra an geldiğinde tüh yapsaydım olursun.Yani yelkeni hava azken küçültmeyi düşünüp ertelersen hava patladığında ağlarsın.Karavanda da böyle mesela wc yi boşatmayı ertelersen sabah dolu olduğunda boşaltamadığında ağlarsın Ondan hazır yıkama bulmuşken yıkadım pırıl pırıl

IMG 2793
IMG 2794
Sonunda öğlene doğru sınır kapısına vardım.Gerçekten bayram seyran olmadan gezmek ne güzelmiş kuyruk yok sorun yok.Sadece bir yardım istiyorum okuyanlardan.Türk plakalı karavan Yunanistan da Ne kadar süre kalabilir net bilgisi olan var mı veya tanıdığı olan.Yardım rica ediyorum bu konuda.

Ekli dosyayı görüntüle 61074 Ekli dosyayı görüntüle 61075 Sonunda öğlene doğru sınır kapısına vardım.Gerçekten bayram seyran olmadan gezmek ne güzelmiş kuyruk yok sorun yok.Sadece bir yardım istiyorum okuyanlardan.Türk plakalı karavan Yunanistan da Ne kadar süre kalabilir net bilgisi olan var mı veya tanıdığı olan.Yardım rica ediyorum bu konuda.
Kahvaltıdan sonra Dedeağaçtaki Dimotiko Camping' e sorun. :smiley:
Alexandroupoli 681 00, Griechenland
+30 698 034 1456
Motokaravan görmedim ama orada sene boyunca çekmeler günde 1 € ya bırakılıyor diye öğrenmiştim.
O yüzden sizin sorunuza da cevapları olabilir belki ?
Olmazsa onlar gümrüğe de sorabilirler.

Son düzenleme:

Biz kendi aracımızla yurt dışına çıkınca Misafir olduğumuz ülkede yani Yunanistanda sürekli 90 gün kalmamıza müsaade edip sonra sonra lütfen misafirliği bitirin,ülkenize dönün ;sonra aynı yıl içince sizi tekrar bir doksan gün daha misafir etmeye bekleriz dediklerine göre: Ülkeden çıkarken kendi aracımızla çıktığımızı not ediyorlar,dönerken nerede araç demezler mi? diyelim ki demediler tamam da daha sonra aracımızı geri getirmek için araçsız çıkış yapıp araçla dönünce nereden çıktı bu araç demezler mi? Böyle bir durumun elbetteki kanuni bir çözümü vardır da zannedersem hem aracın kayıtlı olduğu ülke yani Türkiye hemde bırakılacağı ülkede epey bürokrasisi vardır.Araştırmasını bizzat yüz yüze yapmakta fayda var diye düşünüyorum.
Yelkencilikle ilginizden dolayı soruyorum " gezgin korsan" sitesinde kaydınız var mı?
Saygılar

Biz kendi aracımızla yurt dışına çıkınca Misafir olduğumuz ülkede yani Yunanistanda sürekli 90 gün kalmamıza müsaade edip sonra sonra lütfen misafirliği bitirin,ülkenize dönün ;sonra aynı yıl içince sizi tekrar bir doksan gün daha misafir etmeye bekleriz dediklerine göre: Ülkeden çıkarken kendi aracımızla çıktığımızı not ediyorlar,dönerken nerede araç demezler mi? diyelim ki demediler tamam da daha sonra aracımızı geri getirmek için araçsız çıkış yapıp araçla dönünce nereden çıktı bu araç demezler mi? Böyle bir durumun elbetteki kanuni bir çözümü vardır da zannedersem hem aracın kayıtlı olduğu ülke yani Türkiye hemde bırakılacağı ülkede epey bürokrasisi vardır.Araştırmasını bizzat yüz yüze yapmakta fayda var diye düşünüyorum.
Yelkencilikle ilginizden dolayı soruyorum " gezgin korsan" sitesinde kaydınız var mı?
Saygılar
Evet araştırıyorum bu konuyu.Gezgin korsanda burakyalc0 ama

Kahvaltıdan sonra Dedeağaçtaki Dimotiko Camping' e sorun. :smiley:
Alexandroupoli 681 00, Griechenland
+30 698 034 1456
Motokaravan görmedim ama orada sene boyunca çekmeler günde 1 € ya bırakılıyor diye öğrenmiştim.
O yüzden sizin sorunuza da cevapları olabilir belki ?
Olmazsa onlar gümrüğe de sorabilirler.
Çok teşekkürler bu Avrupa da kalması ile ilgili bir durum.Kesin bilgiyi paylaşacağım

IMG 2796
Sonunda Efsane Yurt dışında.Güle oynaya kuyruk olmadan çıktım.İlk hedefim Cuma günü Komotini deki uzun yıllardır gidip geldiğimiz motorcu dostumuz Amed e uğramak

IMG 2808
Amed Komotini de pimapen işi yapıyor.Yıllar önce İstanbul da motor fuarında tanışıp dostluğumuz sürdü.Her seferinde uğrar kısa da olsa zaman geçiririz.Çok küçük keyifli bir restoranda Yunan salatası cacık kalanlar uzo yaptık.Özlemişim hem arkadaşımı hem de Yunan mutfağını.Bu arada bir grup motorcu Harley ci dostum da Sakız Atina Larissa üzeri Selanik e gitmekte onlarla da buluşma planlıyorum

IMG 2811
IMG 2812
Selanik e doğru akşamüstü yola çıkıyorum.Selanik de Harley Davidson kullanan motorcu abilerim aradılar beni beklediklerini söylediler.Karavancıyız ama aslımız motorcu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR