2005 Suzuki Grand Vitara 2,0 Otm Düzeltme Ve Ilave Çalışmaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 177
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,702

Etiketler

Geçme cam rüzgarlıklarımızda tamam

Image

Serviste herhalde en ucuz parça yağ filtresi 17 + kdv
Motor yağında aytemizle anlaşma yapmışlar herhalde motor yağını ve şanzuman yağını ben götürdüm serviste değiştrttim
Motor yağını mobil 5. w 40 full sentetik aldım , otomatik şanzumanada mobil 320 atf dexron 3 aldım
Motor sesi bi tık azaldı , şanzuman geçişleri bi tık yumuşadı

Hocam iyi günler. Benim 2006 kasa vitarada gunduz farları (park lambaları) sarı. Bunu ledlerle değiştirmek istiyorum. Muayene de bu park lambalarına bakıyorlar mı? Bir de hiçbir yerde değişim videosunu bulamadım. Bunu kendim değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Muayenede bişey diyeceklerini sanmıyorum, sağlama almak istiyprsan eskileri el altında dursun muayeneye gitmeden değiştirirsin
2006 kasada ön farların arkası tamamen açıkmı bilmiyorum, eğer açıksa farı sökmeden arkadan park lambalarını değiştirebilirsin basit, park lambasının duyu aynı hizada hemen arkasında sola doğru çevirip çıkar ampül duyla birlikte
2005 den önceki kasada park lambasının duyu ön çamurluğun oraya denk geldiği için farı sökmeden hatta dolayısyla ön panjuru ve farı sökmeden değişemiyor
Farların alt vidaları ön panjurun far altına uzanan kollarının altında , o yüzden panjurunda komple çıkması lazım , yandan kanırtıp vidaları çözerim denilirse panjuru elinize alırsınız , o yüzden mutlaka komple çıkartın
Tahminimce genelde fara dönüş yerleri çatlak olan ön panjurlar , park ampülleri değişirken yukarda bahsettiğim yöntemi kullanan üşengeç , hızlı ve seri ustaların eseri, kimide önce yanları çekiyordur eminim o şekildede aynı bokun laciverti sonuç alınır

Son düzenleme:

Hocam iyi günler. Benim 2006 kasa vitarada gunduz farları (park lambaları) sarı. Bunu ledlerle değiştirmek istiyorum. Muayene de bu park lambalarına bakıyorlar mı? Bir de hiçbir yerde değişim videosunu bulamadım. Bunu kendim değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

hocam 2006 yeni kasa benzinli mi dizel mi acaba aracınız. acaab arac hakkında tecrübelerinizi aktarabilrmisiniz kısaca mümkünse

İnsanların enterasan pazarlık anlayışına istinaden fiyatı 53000 liraya çıkardım
İdrak yollarında taş olmayanlar bu araçla vedalaşma rakamımı umuyorumki anlar

Son düzenleme:

hocam 2006 yeni kasa benzinli mi dizel mi acaba aracınız. acaab arac hakkında tecrübelerinizi aktarabilrmisiniz kısaca mümkünse
2006 yeni kasa benzinli otomatik jlx-al modeli. Yakıt benzinde Ankara şehiriçi sıkışık trafik 12.5 lt benzin, 15 lt lpg yakar. Şehirler arası gaz pedalına basılma tarzına göre 9 lt ye kadar az (benzin) yakabilir. Yol tutuşu mükemmel, eski aracım aurisimin arkasının kaydığı yerlerden bununla daha hızlı geçiyorum herhangi bir kayma savrulma yok. İç malzeme kalitesi tatminkar. Trim sesi az. Dış tasarım ise kişiden kişiye değişir ama ben çok seviyorum. Çekişi aynı motora sahip xtrail ve rav4 e göre biraz daha duşuk çünkü lastik ebadları bu araçlardan daha büyük, araç daha ağır ve son olarak sürekli dört çeker. Şuanki şahsi yaşadığım problemler ise klimanın on goğus yuze ufleyen kanalları bazen uflemiyor ve klima surkilasyon ışığı yanıp sonerek uyarı veriyor (bu sorun vitaraların bazılarında oluyormuş, on goğus sokulmesi lazım dediler ama elletmedim.). Vitesimde ufak bir kavrama sıkıntısı var ama henüz goturmedim bakalım başımıza kaç kuruş masraf açacak. Son olarak da subapları lpg ye karşı hassas. Lpg takıldıktan sonra her 20 bin km de ust kapak açılıp subapların şimlerinin kontrol edilmesi gerekiyor. Bu da 300-500 ₺ arası bir maaliyet. Benden bu kadar yardımcı olabildiysem ne mutlu.

2006 yeni kasa benzinli otomatik jlx-al modeli. Yakıt benzinde Ankara şehiriçi sıkışık trafik 12.5 lt benzin, 15 lt lpg yakar. Şehirler arası gaz pedalına basılma tarzına göre 9 lt ye kadar az (benzin) yakabilir. Yol tutuşu mükemmel, eski aracım aurisimin arkasının kaydığı yerlerden bununla daha hızlı geçiyorum herhangi bir kayma savrulma yok. İç malzeme kalitesi tatminkar. Trim sesi az. Dış tasarım ise kişiden kişiye değişir ama ben çok seviyorum. Çekişi aynı motora sahip xtrail ve rav4 e göre biraz daha duşuk çünkü lastik ebadları bu araçlardan daha büyük, araç daha ağır ve son olarak sürekli dört çeker. Şuanki şahsi yaşadığım problemler ise klimanın on goğus yuze ufleyen kanalları bazen uflemiyor ve klima surkilasyon ışığı yanıp sonerek uyarı veriyor (bu sorun vitaraların bazılarında oluyormuş, on goğus sokulmesi lazım dediler ama elletmedim.). Vitesimde ufak bir kavrama sıkıntısı var ama henüz goturmedim bakalım başımıza kaç kuruş masraf açacak. Son olarak da subapları lpg ye karşı hassas. Lpg takıldıktan sonra her 20 bin km de ust kapak açılıp subapların şimlerinin kontrol edilmesi gerekiyor. Bu da 300-500 ₺ arası bir maaliyet. Benden bu kadar yardımcı olabildiysem ne mutlu.

verdiğiniz bilgiler için tesekkür ederim. anladığım kadarıyla temiz ve az km bir araç bulmak lazım o da fiyatları biraz yüksek malesef piyasayı şişirdiler iyice. bir de 1.9dssi dizellleri merak ediyorum aralarında nasıl bir fark var acaba hem performans yakıt ve servis masraf olarak sonuçta memur maaşıyla biyere kadar:smiley:

verdiğiniz bilgiler için tesekkür ederim. anladığım kadarıyla temiz ve az km bir araç bulmak lazım o da fiyatları biraz yüksek malesef piyasayı şişirdiler iyice. bir de 1.9dssi dizellleri merak ediyorum aralarında nasıl bir fark var acaba hem performans yakıt ve servis masraf olarak sonuçta memur maaşıyla biyere kadar:smiley:
DDIS fransız motoru. Xl-7 modelleri saç baş yoldurtur sakın bulaşmayın. Yeni kasalarınki az sorunluymuş duyduğuma göre onlarda da meşhur egr valfi sorunu var sanırım. Renaultlarda kullanılan 1.9 dizellerle aynı motor fakat parçaları birbirine uymuyormuş öyle diyorlar. Dizel alacaksanız km çok yüksek olmasın.

Kaptan yazınızı okuyum nerde bu gizemli vitara derken arabayı sahibinden sitesinde görmek film gibi oldu benim için! :smiley: 4*4 araç araştırıyorum ama malesef bütçem20-30 binlerde geziyor, ama acınız kesinlikle 53binden fazlasını hak ediyor, emeğinize sağlık ne diyelim.
Okudukça ne kadar üşengeç bir insan olduğumu tekrar anladım! :smiley:

Kaptan yazınızı okuyum nerde bu gizemli vitara derken arabayı sahibinden sitesinde görmek film gibi oldu benim için! :smiley: 4*4 araç araştırıyorum ama malesef bütçem20-30 binlerde geziyor, ama acınız kesinlikle 53binden fazlasını hak ediyor, emeğinize sağlık ne diyelim.
Okudukça ne kadar üşengeç bir insan olduğumu tekrar anladım! :smiley:
Teşekkür ederim, onurlandırdığınız için

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR