2005 Suzuki Grand Vitara 2,0 Otm Düzeltme Ve Ilave Çalışmaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 177
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,969
Bu model tampon köşe koruma plastikleri hoşuma gitti hemen yurtdışı araştırmalara başladım, orjinal suzuki aksesuarı sanırım

Image

Etiketler
Oksijen sensörüne yaptığım tüm müdahalelere rağmen sonuç alamayınca japonyadan yenisini sipariş geçtim 15 - 20 güne kadar gelir herhalde

Image

Vermiş olduğunuz emek ve yaptığınız paylaşım için saygı ile eğiliyorum...
Baştan sona roman gibi okudum. Elinize emeğinize sağlık. Yapmış olduğunuz iyileştirmeler baş ucu kaynağı misali olmuş.

Alan kişinin de hayrını göreceği evladiyelik bir araç

Vermiş olduğunuz emek ve yaptığınız paylaşım için saygı ile eğiliyorum...
Baştan sona roman gibi okudum. Elinize emeğinize sağlık. Yapmış olduğunuz iyileştirmeler baş ucu kaynağı misali olmuş.

Alan kişinin de hayrını göreceği evladiyelik bir araç
Teşekkür ederim, almak isteyenlerde farkında ama işte ne kadar ucuza kapatırsam modunda herkes ,48000 liraya alma umuduyla bekleyen baya bir kişi var, aracın geldiği son durum her yönüyle o kadar hoşuma gidiyorki , 100 liraya tahammülüm yok yani 50000 liradan 1 kuruş aşağıya vermeyi düşünmüyorum , satılıp satılmaması umrumda değil açıkçası

Sayın troyexplorer, bu iyileştirmeleri yaparken sokme takma işlerindeki bilginizi nereden edindiniz? Ben sokmeye kalkışsam kesin pimler elime gelir bir yerleri kırarım diye korkuyorum :smiley:

Sayın troyexplorer, bu iyileştirmeleri yaparken sokme takma işlerindeki bilginizi nereden edindiniz? Ben sokmeye kalkışsam kesin pimler elime gelir bir yerleri kırarım diye korkuyorum :smiley:
Bir yerden öğrenmedim, usta milletinin yaptığı işlerdeki özensizlik ve gelişi güzellik sayesinde kendim yaparım içime anca böyle siner mantığıyla kendi kendine oluşan beceri diyelim
Tabi alet edabat ta olması gerekli , özellikle plastik parçaların sökülüp takılmasında , plastik ekipman şart yoksa sökeyim derken zarar vermek , kaçınılmaz olur
Ben dusterda başladım bu sökme takma olaylarına o araç epeyce sorunlu bi araç olduğu için, motor hariç her yerini söküp müdahaleler yapmışlığım var dustercılar bilir, bu araçtan çok farklıda olsa montaj şekli falan , anafikir aynı doğrultuda olduğu için artık hiçbir markada zorlanmıyorum

Son düzenleme:

Bu arada oksijen sensörü japonyadan 7 günde türkiyeye geldi , 3 gün oldu adresime bi türlü gelemedi , hala üsküdarda bi yerlerde , yarın olmadı nerdeyse ben gidip ordan alayim, hafta sonu girecek yoksa

Sn Troyexplorer

Giriştiginiz iyileştirme çabalarınızın için emeğinize sağlık çok başarılı ve keyifli olmuş. Sizden bir rica olacak plastik aksamı sökmekte kullandığınız özel el aletlerinizin bizlere görselini paylaşabilirmisiniz. Bizlere fikir verme açısından. Piyasada gördügün ustalar tornavida ve tellerden kendileri uydurdukları aparatlarla plastik aksamlara hunharca müdahelerini gördükçe icim yanıyor ve kendim yapmak konusunda gerçekten çok büyük cesaret verdiniz.

Saygılarımla.

LAMRETOEJ

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sn Troyexplorer

Giriştiginiz iyileştirme çabalarınızın için emeğinize sağlık çok başarılı ve keyifli olmuş. Sizden bir rica olacak plastik aksamı sökmekte kullandığınız özel el aletlerinizin bizlere görselini paylaşabilirmisiniz. Bizlere fikir verme açısından. Piyasada gördügün ustalar tornavida ve tellerden kendileri uydurdukları aparatlarla plastik aksamlara hunharca müdahelerini gördükçe icim yanıyor ve kendim yapmak konusunda gerçekten çok büyük cesaret verdiniz.

Saygılarımla.

LAMRETOEJ

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Burda varmı hiç araştırmadım ama ben ebay veya aliexspress ten almıştım bu takımı

Image

Mevcut üst monifolt sensörü sürekli arıza ışığını yakmıyordu ara ara yanıp kendi kendine sönüyordu
Sensörü değiştirdim , ardından serviste geçmiş arıza kodlarını clip cihazıyla sildirdim
Çekiş müthiş derecede arttı, ivmelenme ve devirini alıp vites yükseltme aralıklarıda kısaldı doğal olarak
motor sesi bi tık daha tizleşti, yakıta bakmak için biraz zaman geçmesi lazım sonra paylaşırım
Sanırım üstündeki sensör orjinal sensör değildi çünkü soketinin sabitleme klipsi yok üzerinde , soketi yerine cırt kelepçeyle sabitlemişler ,yeni gelende sabitleme yuvası var , cırt kelepçeye gerek kalmadan yerine oturdu

Image

Image

İçinde bulunduğumuz sıkıntılı durumdan hal çıkartıp , özellikle araç satın alma işinde mezarcılar türedi bu hafta içinde ,abuk subuk rakamlar teklif edenlerin sayısı anormal şekilde arttı ama avuçlarını yalarlar anca !!!

Üst manifolt oksijen sensörünün sürekli arıza ışığı yakmamasına rağmen , orjinali ile değiştirdiğimi daha önce yazmıştım , değişikliklere ilaveten yakıta nasıl yansıdığını söyliyeyim
İstanbulda rampası , trafiği , hafif otoban karışık 550-650 kuruş aralığında yakıyordu
Sensörü değiştirdikten sonra 400-500 kuruş aralığına düştü
Bu kadar etkileyeceğini tahmin etseydim ilk önce sensörü değiştirirdim , sürekli yanmıyor diye dikkate almamıştım , üzerindeki sensörün orjinal olmadığını orjinal parçayla karşılaştırınca söylemiştim ,orijinalini kullanmakta bu farka katkısı olabilir diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR