2003 Model Vx100 Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gran torino Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,538
Ynt: 2003 Model Vx100 Arıyorum

Teşekkürler Üstad.
Umarım dediğiniz gibi olur. Bekleyip göreceğiz.
Selamlar.

Etiketler

Günaydın...
Aklıma gelen bir şeyi daha paylaşmak istedim. Bu tip arabaların bir çoğu ilana bile çıkmadan eşten dosttan satılıyor, en azından ben benimkini öyle almıştım:smiley:
Şaşmaz tarafından Toyota servisleri mevcut. Bunların iletişim bilgileri forum içinde var. Hatta Ostim tarafında da çok tavsiye edilen bir servis daha vardı ama şimdi hatırlayamadım. Fırsatınız olursa bunların hepsini tek tek gezerek tanışmanız ve servislere alacağınız araba için not bırakmanız. Muhtemelen müşterilerin içinden olumlu bir sonuç çıkabilir.
Bir de İstanbul TEM servis Suat Usta var. FOrumda onların da telefon, mail vs var. Güvenilir oldukları her zaman için vurgulanılıyor. O taraftan da destek alınabilinir.
Hayırlısı demek ve beklemek lazım :smiley:

Selamlar, sevgiler....

Burak Dirican

Kindjal' Alıntı:
Bugün almaya niyetlendiğim 2000 model bir VX100'ün seceresine dair öğrendiklerim:

* Sigorta panosu arızası
* Sol cam otomatiği arızası
* Frene basınca araçta meydana gelen sarsılma
* Süspansüyon arızası
* Airmatic
* Ön çamurluk-ön/arkaTampon değişimi
* Davlumbaz değişimi

Bunlar araç geçmişinde yaşanmış muhtelif arıza ve onarımlar. Sonuç olarak akil bir iş bilenin son sözü bu araçtan vazgeç oldu.

Çevremdeki herkes ısrarla VX100 almamam için seferberlik ilan etmiş durumda.10 yaş üstü araba sendromu fazlasıyla yaşanıyor.Tereddütler yaşamıyor değilim.Doğru aracı buluncaya kadar direneceğim. İşin kötü tarafı satıştaki araçların sınırlı sayıda olması. Ya Allah Ya Sabır dönemindeyim.

Yapma dostum 14 yaşında araba bakıyorsun. Tabiki olacak. mühim olan bu arızalar işinin ehli tarafından mı yapılmış ve bu gün seni zor durumda bırakacak arızası var mı?
14 yaşında olup da bu güne kadar arızası olmayan araç dünya üzerinde yoktur. Aracı hiç kullanma yerinde öylece dursun o şekilde bile arızalanır...

Adaş Günaydın...
Airmatic ve süspansiyon arızaları sonucu pahalı çözüm...
Belki o yüzden sıkıntı yaratabilir.
Elektrik panosu arızası beni son derece rahatsız eder ama boyutunu bilmediğim için bir şey diyemem, neden pano arıza yapar? Su mu aldı diye aklıma geliyor...
Gerisi aslında keyfe keder aslında...

Sn. burakuysal,

Sizinle tamamen mutabıkım. O yaş aralığında alacağım araç için elbet kozmetik sorunlar ve belli kronikleşmiş arıza ve onarımların olması son derece doğal. Tahmin ettiğiniz tarza bir yaklaşımla gereksiz evhamlarla hareket etmiyorum inanın. Hatta fıtratım gereği maddeye değer verip anlam yüklemem. Telefon alıp ekranına koruma filmi çektirenlerden hiç değilim :smiley: Lakin aracın fren sonrası sallanması,süspansiyon problemi ve sigorta panosunda yaşanan arızalar biraz daha temkinli yaklaşmama sebep oluyor. Yoksa en başta sizin de belirttiğiniz ve benim de farkında olduğum gibi,200.000 km baremini aşmış bir LC VX100'ün belli sıkıntıları olması kadar doğal bir durum yok.

Sn. barbecue üstad,

Yaklaşımım sizinkiyle aynı. Aslında VX100'lerin kronikleşmiş bazı arızalarını kullanıcı arkadaşlar paylaşabilirse sanırım aklımızdaki kısmi soru işaretlerine cevap bulabileceğiz. Bildiğim kadarıyla airmatic 100.000 km sonrası (kullanım yoğunluğuyla doğru orantılı olarak) sıkoy veriyor. Cam elektroniği de keza genel anlamda sıkıntı olabiliyor.

Belirttiğiniz gibi ilana çıkmadan bu araçlar alıcı bulabiliyor. Trafikte,akaryakıt istasyonunda denk geldiğim araç sahiplerine usulca sokulup sohnet ediyorum belki niyetleri vardır diye.Hoş 1.94cm-100kg üstü biri olduğum için ilk etapta çok sempatik bakışlara maruz kalmıyorum :smiley: Bu zamana kadar ben arabamdan memnun değilim satmayı düşünüyorum diyen bir LC kullanıcısı bulamadım.Kim bilir belki Başkent'de sizinlede karşılaşır,yolunuzu keserim :smiley: Zaten artık sizin model yükseltme zamanınız gelmiş,gençlerin önünü açın :smiley:

Selam ve saygıyla.

Hocam,
Bundan yaklaşık bir ay önce, Cumartesi günü, Konya yolundan aşağıya inerken soldaki Opet benzinliğinde biri yanıma yanaştı.
Eşimde bende LC hastasıyız, arabayı satar mısınız diye sormuşlardı. Ancak boy ve kilo itibari ile pek size benzetemedim şimdi.
Bende 185 cm boy, net 100 kg yum.

Üstad,o LC hastalığına kapılmış başka bir şifa arayan,ben bahsettiğiniz lokasyonda henüz bir çevirme yapmadım :smiley:

Kindjal' Alıntı:
Üstad,o LC hastalığına kapılmış başka bir şifa arayan,ben bahsettiğiniz lokasyonda henüz bir çevirme yapmadım :smiley:
Çevirme lokasyonlarını bilelim de dikkatli olalım...
Şaka bir yana, ben 1,5 senedir kullanıyorum Vx100 ü ve şu ana kadar gördüğüm ve çevremde duyduğum kronik bir arızası ile karşılaşmadım. Yok mudur? Mutlaka vardır. Bana da airmatic sorun çıkarabilecek bir unsur gibi geliyor, zira Range Rover larda da bu sorun son derece yaygın. Aslında ben de yapmadım ama iyi bir okuyup araştırmak lazım, bir yerlerde yazılı döküman mutlaka vardı. Airmatic bakımları için nerede, ne zaman hangi km de ne yapılmalı şeklinde. Bunları yaparsak bana göre peki bir problem çıkarmaz gibi geliyor.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Aimatic in bu zamana kadar sorun çıkarmaması müthiş. 2007 touareg var babamda kompresörü baya uğraştırmıştı bizi. En son değiştik. 4000 tl gibi bir rakama malolmuştu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

tahtaya vuruyorum... şimdilik saat gibi çalışıyor...
Aman nazar değmesin...
Şimdi öğlen boşluğunda Toyota forumlarına girip okumaya çalışıyorum, bunun standart düzenli bir bakım sistemi var mı diye

Sorun kompresörün hava kesesinin eskiyip hava kaçırması. Sorun olursa değiştirme bizim gibi tamir ettir. Tamiri mümkünmüş.

Adaş nerede tamir oluyor bu kese?
İstanbul'da mı? Yoksa servis tarzı yerler de mi?
Ankara için aklımda olması adına benzer bir tamirci bulabilir miyim diye soruyorum.

Babam samsun da yaşıyor. Yenisini taktırdıktan sonra öğrendik kompresör tamiri yapan birisi varmış. Eskisini tamir ettirip sahibinden.com da aynı model touareg e 1500 tl ye sattık. ( tabi olan biteni tamir edildiğini anlatarak ) adam birdaha hiç aramadığına göre tamir başarılı olmuş.

burakuysal' Alıntı:
Babam samsun da yaşıyor. Yenisini taktırdıktan sonra öğrendik kompresör tamiri yapan birisi varmış. Eskisini tamir ettirip sahibinden.com da aynı model touareg e 1500 tl ye sattık. ( tabi olan biteni tamir edildiğini anlatarak ) adam birdaha hiç aramadığına göre tamir başarılı olmuş.

Anladım, o zaman bu tür kompresörleri tamir eden yerleri bulmak lazım, muhtemelen Ankara'da da vardır.

Şükür şimdilik masraf yok, sadece her ihtimale karşı (tahtaya vurarak) lazım olursa çözüm yolunu bilmek istedim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR