2003 2.7 Crd Aldım, Birkaç Sorum Var...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uslsy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 285
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 75,101

Etiketler

ayaktan ayağa 64 cm mi? yoksa sadece led bölümü mü?

Uçtan uca 64, ayaktan ayağa 66 cm 176b1508d0669b001b21e79652459294

Stickerlar da tamam. Biraz özgün birşeyler yapmaya çalıştık.
Tasarım, kompozisyon ve yapıştırma aşamalarındaki yardımlarından dolayı Serkaen Official'a teşekkür eder reklamını da yaparım :D (Serkan Kılıç 0 553 591 7407)

Buradan alıp kullanma esinlenme vs tabiki olur. Lakin özellikle belirtmem gereken bir konu var. Gördüğünüz Baykuş kişisel simgem olup adıma tescillidir.

Wj 26

Wj 27

Wj 28

Selamlar yeni konu açmak istemedim buradan sorayım. 2002 2.7 almaya heveslendim fakat istanbul'da tanıdık bildiğim usta yok dolayısı ile olası problemlerde sanayilerde soyulur muyum endişeliyim. Daha önce 3 sene tek kabin hilux kullandım maslakta soyup soğana çevirdiler beni. Hep tavsiye üzerine gittim bir yerlere ama 250 liralık masrafa 5000 lira isteyeni bile gördüm. Şimdi sormak istediğim cherokee aldığım takdirde olası yaşanacak problemlerde iş ahlakına sahip parça fiyatlarında dolandırıcılık yapmayacak bir servis usta var mıdır? Bu usta ve servis işinde güvence bulamassam Kia sorento'ya yöneleceğim.

Selamlar yeni konu açmak istemedim buradan sorayım. 2002 2.7 almaya heveslendim fakat istanbul'da tanıdık bildiğim usta yok dolayısı ile olası problemlerde sanayilerde soyulur muyum endişeliyim. Daha önce 3 sene tek kabin hilux kullandım maslakta soyup soğana çevirdiler beni. Hep tavsiye üzerine gittim bir yerlere ama 250 liralık masrafa 5000 lira isteyeni bile gördüm. Şimdi sormak istediğim cherokee aldığım takdirde olası yaşanacak problemlerde iş ahlakına sahip parça fiyatlarında dolandırıcılık yapmayacak bir servis usta var mıdır? Bu usta ve servis işinde güvence bulamassam Kia sorento'ya yöneleceğim.

Merhaba. Bu konuda size yönlendirme yapabilecek arkadaşımız var.

@mauvais Kerem beyyy :D arkadaşa bir yol gösterebilecekmisiniz..

Size de herkese yaptığım uyarıyı yapayım, ne alırsanız alın, ne kadar temizini alırsanız alın muhakkak kenara alım paranız dışında bi 5.000TL ayırın. Sonradan süpriz çıkarsa üzülmeyin. Çıkmazsa ne âlâ..

Şimdiden yeni aracınızla keyifli sürüşler dilerim.

Öyleyse Kerem beyin yanıtını bekliyorum. Aracı bir yere göstermeden almayı düşünmüyorum fakat nereye gösterebileceğim hakkında da pek fikrim yok. Araç anadolu yakasında, o civarda jeepcontrol diye bir yer buldum internette eğer "mutlaka şuraya götür" diyebileceğiniz bir yer varsa oraya götürürüm yoksa bahsettiğim yere göstermeyi planlıyorum. Uyarı için teşekkür ederim kenara birşeyler ayırırım sadece tek endişem Hilux maceramda yaşadığım servis-usta problemlerini yaşamamak. Ufak tefek şeylere bir araba parası gitmişti

@uslsy

Öyleyse Kerem beyin yanıtını bekliyorum. Aracı bir yere göstermeden almayı düşünmüyorum fakat nereye gösterebileceğim hakkında da pek fikrim yok. Araç anadolu yakasında, o civarda jeepcontrol diye bir yer buldum internette eğer "mutlaka şuraya götür" diyebileceğiniz bir yer varsa oraya götürürüm yoksa bahsettiğim yere göstermeyi planlıyorum. Uyarı için teşekkür ederim kenara birşeyler ayırırım sadece tek endişem Hilux maceramda yaşadığım servis-usta problemlerini yaşamamak. Ufak tefek şeylere bir araba parası gitmişti

@uslsy
Muhakak Kerem ile konuşun önce..

Herkese merhaba, özenle yaptığım disco 2 td5 imi sattıktan sonra aynı arazi kabiliyetini beklemediğim ama daha atik, konforlu ve td5e nazaran az ilgi isteyen 2.7 crd mi uzun araştırmalar sonrası geçen cuma itibari ile aldım. Araç minik birkaç kazaya karışmak dışında temiz geçmişli sorunsuz, boyasız ve darbesiz bir araç. Hatasız da denebilir.

Ön takım ve motor biraz bakım istiyordu ustama onları yaptırdıktan sonra bir de jantları siyaha boyattım şimdi araç üzerinde oynanmaya hazır. Ufak oynamalar yapıp arazi kabiliyetini biraz daha artırmak istiyorum.

Sizlere öncelikli birkaç sorum var;

1. Araçta kullanma kılavuzu yoktu merak ettiğim bazı şeyler var. Nette de hiçbir yerde bulamadım kılavuz. Bana bu araç için veya muadili için bir link atabilirmisiniz.

2. Motorun üstündeki plastik kapak yok bu araçta geçen 14 senede bir şekilde kayıplara karışmış. Ankara yıldız sanayi sitesini alt üst ettim bulamadım bulabileceğim başka bir yer var mı?

3. (Lütfen sadece tecrübe etmişler cevaplasın bu soruyu) BF lerin 17inch lerinin fiyatları uçmuş durumda bana bu araç için 17inch A/T sürtmeyecek ebat ve marka/model önerebilirmisiniz. TD5 te 16 inch vardı lastikler 17 ye göre bedavaymış valla. Bir sıkıntım da bu aracın bijon aralıklarında 5x127. Bu ölçüye uygun güzel jant pek yok. Açıkcası janta da şu anda pek para vermek istemiyorum.

4. Aracın başlangıç fotoları aşağıdadır. Expeditation için önerileriniz var ise link, foto, yazı vs atabilirseniz çok mutlu olurum.

Herkese selam ve tekrar merhaba... :smiley:

wj-1.jpg

wj-2.jpg

wj-3.jpg

Merhaba öncelikle hayırlı olsun 2 yıl 2.7 kullandım ve muazzam bir araçtır hiç pişman olmayacaksınız eminim 5x127 jant pek seçeneği pek yok 265/65r17 bf at kullanmıştım stock iken sorun olmamıştı motor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.