2000 Model Hyundai Galloper Iı, V6, 3000 Motor, Otomatik, Kazasız, Boyasız, Masrafsız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sisdagili61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 92
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,226

Etiketler
Ynt: 2000 Model Hyundai Galloper Iı, V6, 3000 Motor, Otomatik, Kazasız, Boyasız, Masrafsız

Şu anda arabamda şanzıman sıkıntısı var,
Almak isteyene hesaplı veririm eğer birileri isterse.
Şanzımanını yeni yaptırdım komple olarak, bu cumartesi arabayı aldım pazar günü 5 derecelik rampayı çıkamadı koyverdi.
Şimdi tekrar söktürüp aynı ustaya Ankara ya göndereceğim. Bakalım ne olacak.
2750 ustaya+70 kargo gidiş+68 kargo dönüş +300 söküp takma + 105 lira ATF yağ + 30 lira arazi şanzımanı yağı ve benim gidip gelmelerim her gün 15 lira.
Şimdi bakalım ne isteyecek usta birde çekiciye ödeme olacak sigorta üçüncü defa çekici vermiyor.
Bendeki de ne talihmiş,

Ynt: 2000 Model Hyundai Galloper Iı, V6, 3000 Motor, Otomatik, Kazasız, Boyasız, Masrafsız

Geçmiş olsun,bir an önce düzelmesini temenni ederim.

Allah kolaylık versin, bir gelişme yok herhalde?

Bu araba bir pajero kopyası olduğuna göre bu doküman belki işe yarayabilir http://www.pjchris.myqth.com/Pajero/23.pdf şanzıman koduna bakabilirseniz daha net bilgiler de bulmak mümkün olabilir muhtemelen arabada mitsubishi marka bir şanzıman vardır. Bana yokuş yukarı çıkarken vites düşürmesi gerektiği halde bu durumu algılayamamış gibi geldi, ya da bir sebepten balatalar hala daha kaçırıyor. Linkteki belgede bu tür problemlerde arıza tehşisine dair birşeyler yazıyor ama şanzımanın ne olduğunu bilmeden tam doğru dokumanı bulmak zor. Tabi dokumanda yazan arıza kodlarını okuyan aletler de genelde sadece yetkili serviste oluyor, genel amaçlı bir OBD okuyucu hadi araca kazara uydu diyelim, genelde bu tür bir arızanın sebebine dair işe yarar birşey okumuyor. Hal böyleyken tamircinin elinde de araca dair teknik bir bilgi de olmadı mı sonuç ya şundadır ya bunda şeklinde arızayı aramak oluyor, çanakkalede olmak büyük dez avantaj istanbul/ankara olsa işin ya şundadır ya bunda kısmını daha kestirmeden hallederlerdi ama o durumda bile yeterince baş ağrısı.

Hocam suan araca ne kadar fiyat istiyorsunuz? Tarif ettiginiz saygısız alıcılardan değilim. Kendim çalışıp kazandığım toplu nakitim var onu değerlendirmek istiyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sakyuz,
Arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
Benim arabamın şanzımanını Ankara da birisi yaptı, olmadı tekrar yapıldı filan sök tak beni bezdirdi.
En son Trabzon da bir usta buldum otomatikçi Engin usta Engin Alemdar ve ekibi gerçekten ustaymış ben sonra tanıştım.
Ankara daki usta çok iyi yaptım demişti, araba vites değiştirmiyordu sonra yeni bir beyin gönderdi onu kontrol edip iki beyinden bir beyin yaptık yine olmadı fakat beni 1400 km taşıyıp Çanakkale ye ulaştırdı. Arabamın beyni değişirse bir sıkıntısı kalmayacak. Şanzımana verdiğim paranın toplamını ben yazmayayım bende kalsın.

Niyazi bey Hoşgeldiniz tatil biraz uzun mı sürdü bizi mi unuttunuz ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba Burak bey,
Hoş buldum sizleri asla unutmadım da malum sebeplerden biraz uzunca kaldım köyde.
Arabamın şanzımanıyla ilgili çok kötü sıkıntılar yaşadım hala da bitmedi.
Daha çok görüşeceğiz kısmet olursa. Sağlıkla kalın.

İnşaallah. Bu masraftan emekten sonra belki satmazsınız. Allah hayırlısını versin.

Arabamın beyni değişirse bir sıkıntısı kalmayacak.

Ben bu "beyin arızası" muhabbetlerine hep şüpheyle yakşalıyorum, yok mu örneği var, bazen fabrikadan bile hatalı çıkabiliyor böyle şeyler, ama sonuçta elektronik devre durup dururken bozulmaz, öğrenciyken aldığım bilgisayarı artık işe yaramaz bu deyip çöpe atmasaydım 20 sene sonra çalışıyor olurdu büyük ihtimal, hatta o yıllarda aldığım crt monitor hala daha çalışıyor ama bu devirde artık kimse 14" monitor kullanmaz. Hal böyleyken nasıl bu şanzıman beyinleri ikide birde bozuluyor anlayamıyorum, bir tür mekanik "beyin" mi yoksa bu, gerçi onların da modası çoktan geçti ama belki 2000 model galloper öyledir.

Beyin arızası gayet normal diğer arızalar gibi normal bir arıza.
Yeni nesil arabaların şanzıman beyinleri şanzımanın dışında bulunuyormuş soketi çıkartılıp takılabiliyormuş diye duydum doğruluk derecesi nedir bilmem ve onlar ful elektronik imiş.
Benim arabamın beyni şanzımanın içinde olup şanzımanın karter kapağını sökünce ulaşılıyor ve her söküp takmada yağ boşaltıp yeniden yağ koymak gerekiyor.
Niyetim yapıp satmak.

Benim series de gitti. Hanım ya ben ya Offroad dedi. Sonra ikisi de gitti

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,266
Kaydolan Son Üyemiz
tomas1984.cat@gmail.

SON KONULAR

Geri