1983 Jeep CJ-8 (Gaziantep)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 408
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 118,689
Ynt: 1983 Jeep CJ-8 (Gaziantep)

uzman41' Alıntı:
lastiklerin türkiye ye maliyeti ne kadardır. eger bilginiz varsa 32 yada 33 olanı varmıdır. hangi yolla getirtilebiliyor.

Lastikler ve jantlar uçak kargosu ile 3850 TL ye Ankaraya indi. Hangi ebat istersen var. Çap büyüdükçe fiyat artıyor. 37 si 4500 e mal olacaktı.

Etiketler

Yeni parçaların hepsi Ankara da . Hafta sonu diferansiyeller yetişirse gidip alıp geleceğim.

Bu gün eski arka amc20 söküldü. Göğüs komple söküldü. Ayrıca ilave jant fotoğrafı :D

G r nt 065

210820101634

240820101637

Ön arka dana44 scout.. Jantlar TL dir sanıyorum. o kadar hesap varki toplam verdiğimi biliyorum o kadar.. onu da soracaksınız 23 bin filan malzeme tuttu. listesi ilk sayfada var..

göktug slm keyifli bir çalıma içindesin kolay gelsin bendede dana44 scout var ayna maruti oranın ne olacak ? merak ettim bende 41 * 11
makinenin altında çok kallavi duruyor emin ol

teşekkürler. 45/11 olacak. eski cj-5 imle aynı. onda da 41/10 vardı aynı oran. T19A ile mükemmel olmuştu oranlarım, 35 lastik için.

göktuğ abi hayırlı olsun ayrıca kolay gelsin abi.. ;)jantlar çok hoş bence aracı kırmızıya boyat siyah jantlarla daha ihtişamlı gözükür..

8 bir çeyrek' Alıntı:
Göktuğ hocam kolay gelsin,sonunda bu aracı alarak en doğru işi yaptın bittiğinde tadından yenmez olacak,bizde 8,in arkasını kesip troph,ye katılmıştık.bu aracın üzerindeki diffler orijinal çok sağlam ve kullanışlı ama sadece aksları zayıf onlarıda usa,dan şapkalı ve heavy duty olanlarını getirttik süper ötesi oldu tabii bu arada 41,e 10 ayna mahruti ve kilit ile beraber,üzerinde şu an 33*10,5*15 booger,lar var,ve cj-8 tabanca gibi.
bayram hocam sana akis dayanmıyorki... :smiley:)

hasanfb' Alıntı:
Göktuğ abi rollgace yapılıcak sanırım...Kupa bağlantılımı Şasi bağlantılımı olacak...Akslara flanş uygulanacakmı???

Hasan rollcage yapmayacağım. Ama içimde bir sıkıntı da var. Belki yapabilirim. Ramazan bitsin aracı öyle toplayacağım. Burası çok sıcak aracın yanında 1 saat durdum mu susuzluktan geberiyorum.Sac tavana destek vereyim dedim önce sonra vaz geçtim. Bilmiyorum. Aracın içini çok daraltıyor. Aracı hafif yatırırsam ya da yavaş bir takla atarsam sac tavan beni korur. Diğer taraftan yuvarlanmalı kazalarda 5-6 takla gibi. O zaman kupaya yapılan rollcage daha çok tehlike yaratabilir. Yaparsam şasiden bağlantılı olur. Onun da işi çok zor. 1" yükseltme kupa takozu olacak. Kupa şasi arası 5-6 cm açık olacak sıkıntı. Şimdilik dikkatli kullanmak gerekiyor.4 yıllık offroad hayatımda da 5-6 takla atacak şekilde riske girecek bir yerlere girmedim. Birde rollcage ile birlikte yarış koltuğu ve 5 nokta kemer gerekiyor.O da yetmez kask takmalıyız. Aracın klasmanı değişecek o zaman. Şimdilik gezi aracı yapıyorum o yüzden en son işlerden birisi gibi rollcage..

göktuğ bey aracınız bitmiş halini sabırsızlıkla bekliyoruz.
güzel bir iş çıkarıyorsunuz.inşallah en kısa zamanda bitirirsiniz.

İlk Ankara seferi bir kaç eksikle tamamlandı.

Gaziantepten çıkarken eski diferansiyeller ve şanzımanı attık araca..

260820101639

Sonra Ankara Ahir otoya geldim. 50 günde yapılamayan işlerin yarısını 2 gün 1 gece çalışarak tamamladık.

Arka dana44 kovan kumlanmış hazırdı.

280820101640

Şanzıman da aynı şekilde dışı kumlanmış ama içi düzülmemişti.

280820101641

280820101642

Hemen lastik janta baktım. Elledim kokladım filan :D

280820101643

280820101644

İlk izlenimlerim lastik bayağı bir ağırdı. Kauçuğun cinsi de bana çok değişik geldi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR