Arama sonuçlarınız

1. H

Uyarı

Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği, Bulgaristan'da son dönemlerde artan araç hırsızlığına dikkati çekerek bu ülkeye özel araçlarıyla seyahat edecek Türk vatandaşlarını uyardı. Büyükelçiliğin resmi internet sitesinde yayınlanan uyarı yazısında, son zamanlarda Türkiye plakalı özel araçlarıyla bu...

2. H

Karavansız Ama Portekiz...

3. H

Bir Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun...

Sevgili dostlar... Hiç suya sabuna dokunmadan, eğip bükmeden ülkemizde de resmi bir bayram olarak kabul edilen 1 mayıs işçi ve emekçilerin bayramının kutlu olmasını diliyorum. Bu bayramı kutlamak için hayatımızı ille de bir işçi ya da emekçi tanımı ile kazanıyor olmamız gerekmez...

4. H

Cemre Karadeniz'e Düşmüş Dediler...

Ben onların yalancısıyım. Cemreler düşmüş dediler. Ama yalnızca Karadeniz'e... İnanmadım tabii ve yalanlarını ortaya çıkartmak için yollara düştüm. Adapazarı'ndan kuzeye Karasu... Orada sordum. Maden deresine düşmüş dediler. Gittim, hatta geceledim acaba gece mi görebilirim diye . Maden...
  5. H

Kış Kampına Giderken Mahsur Kalınır...

Aslında ta yılbaşından beri kafamda Sinop' a gidip Diojen'le iki çift laf edip sonra Amasya, Tokat filan deyip bir tur atmak vardı ama, olmadı gitti vesselam. Fakat kaşıntı da artık rahatsız etmeye başladı. Bizim buralarda Dalyan'dı, Bostancı'ydı, Tuzla'ydı diye kendimi kandırmaya çalıştım...

6. H

Sevgilerimle...

Oğlum Batu'nun açtığı konuda gerek sn." akdeniz'in ", gerekse sn. " evliya çelebinin " adıma yönelik mesajlarını okuduğumda cevaplamamayı saygısızlık olarak gördüğüm için şu satırlar elzem oldu. Mesaj sırasına göre ilk önce sn. " akdeniz'e " hitaben... Avrupa'nın bir nehir...

7. H

Turkar'a İlgi ve Öneri...

Değerli dostlar ; az önce Habertürk'te TURKAR ' la ilgili tanıtımı izledikten sonra Eskişehir Hisarlar aş. ye telefon ettim ve bilgi almak istedim. Teknik bilgileri e postama gönderecekler ama aynı zamanda karavanla ilgili sitelere de göndermelerini söyledim. Kendilerine...
  8. H

Enerji Sorununda İlginç Bir Gelişme; Eko Karavan

Karavanında enerji sorunu yaşayanlar için, Hürriyet ' in 22 ağustos tarihli gazetesinin 13. sayfasında " Ekokaravan " adı altında ilginç bir gelişmenin haberi var.
  9. H

Bahara Erken Uyananlar Planı ve Pembe Kayalar Harekâtı

İLGİ : GEZENBİLİR VE KARAVANTÜRK TAKIMI VE KOMİTE KADEMESİ… KONU : 13-14 MART PLANLI KARAVAN TAARRUZU KOD ADI : BAHARA ERKEN UYANANLAR HAREKÂT ADI : PEMBE KAYALAR 13- 14 mart planlı karavan...

10. H

2009 Yarı Yıl Tatilinde Yurt İçi Toplu Tur Önerisi

2010 eylül ayında Avrupa'ya yolculuk için yaptığım çağrıya gelen yanıtlardan, yurt içinde bir toplu tur düzenleme fikri de çıktı. Buradan hareketle... Okulların yarı yıl tatili hedef tarih olarak belirlenerek yurt içi toplu tur çağrısını yapıyorum.

11. H

Kim Öle Kim Kala Ama...Artık Çocuğun Adını Koyalım !

Başlıkta belirttiğim gibi kim öle, kim kala ama, " hayal gerçeğin başlangıcıdır " düsturunu hatırlayıp bir şekilde başlamak gerek. Şundan söz ediyorum. Hemen büyük çoğunluğun tıpkı avrupalı karavancılar gibi gruplar halinde yolculuk yapma arzusu var sanıyorum. Biz...
  12. H

Töre'ye Kırkbeeeşş... Kalkıyoooorrr...

Hani iki kadeh anason yudumlayınca “ ne olacak bu memleketin hali?..” ahvaline bürünürüz ya…Eh, hani Bilgi sahibi olmadan fikir yumurtlayıp “ ukala, geri zekalı sarhoş dümbük, ağzına içmesini bilmiyor ki, çenesine döküyor…Üstelik bir de işkembe-i kübradan atıyor ” gibi pek de sevimli olmayan...

13. H

Haydi Arkadaşlar Kış Turu...

Hadi arkadaşlar ortak bir kış turu düzenleyelim...Belki daha önce gezilip görülmüş yerler de olabilir ama birlikte yaşamanın ve paylaşmanın tadı başka olur. Gezi, fazla kış problemi yaşayıp eziyete dönüşmemesi için Sapanca,İznik gibi Marmara'nın içinden başlayıp iç Ege gibi, mesela Kaz dağları...
  14. H

Gittim Gördüm Geldim...

Bu hikaye aslında bundan yaklaşık elli yıl önce başlar… İlk karavanı gördüğümde beş, altı yaşlarında olmalıyım.Tekirdağ sahillerinde bulunan çitlik evine yazları onbeş günlüğüne tatile giderdik ailece. Bir sabah kalktığımda evin biraz uzağına,deniz kenarına yakınca bir...
  15. H

İstanbul'da Karavan İmalatçısı varmı?

Sevgili dostlar;bilidiğim kadarıyla tüm karavan imalatçıları İstanbul dışında.Acaba yanılıyor'muyum yoksa İstanbul'da sizlerin bildiği benim gözden kaçırdığım bir ya da daha fazla karavan imalatçısı varmı? Bu arada şöyle bir konuyu da düşündüm. İmalatçıları beyenmeyen kendi karavanının imalatına...

16. H

Webasto

Dostlar, Webasto hakkında bilgisi olan, Kadıköy tarafında satan ve montajını yapan birileri var mı acaba? Teşekkürler.
  17. H

Avrupa'ya Bir...İki..

Merhaba dostlar... Uzuuun zamanın hayali yaklaşık bundan iki buçuk ay kadar önce gerçekleşti nihayet.Artık benimde bir motorkaravanım var. Bir, 1992 fiat ducato üstüne orjinal hymer...1900 cm3 lük motorun hımbıllığını ön susturcuyu çıkartarak ve de mazot pompasından çok az avans vererek az da...
  18. H

Fiat Ducato

Değerli arkadaşlar umarım doğru bölümde,doğru bir konuda soru soruyorumdur. Aksi takdirde acemiliğime verin ve beni bağışlayın lütfen. Sorum şöyle... Yılların hayalı nihayet gerçekleşti ve motorkaravan sahibi oldum ve bir deneme yolculuğu yaptım. Orjinal Fiat dizel 1900 cc lik bir motor oldukça...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,467
Kayıtlı Üye Sayımız
172,120
Kaydolan Son Üyemiz
ozgun5006

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri