Kim Öle Kim Kala Ama...Artık Çocuğun Adını Koyalım !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hiç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,023

hiç

Kamp II
Yer
İstanbul
Başlıkta belirttiğim gibi kim öle, kim kala ama, " hayal gerçeğin başlangıcıdır " düsturunu hatırlayıp bir şekilde başlamak gerek.
Şundan söz ediyorum.

Hemen büyük çoğunluğun tıpkı avrupalı karavancılar gibi gruplar halinde yolculuk yapma arzusu var sanıyorum.
Biz bunu nasıl gerçekleştirebiliriz ? Tarihi nasıl belirlemeli? Programı nasıl yapmalı? Kim katılır? Kaç kişinin koşulları uygun olur vs...

Peki ama bu sorulara cevap vermek mümkün değil. O Halde, ben,sen, bir de bizim oğlan burada yazışıp duracakmıyız sadece.

Aklıma şöyle bir fikir geldi.

Örnek olarak, ben ortaya bir tarih ve yolculuk önerisi atacağım. Bu bayağı ileriki bir tarih olacak ve belki ben o tarihte yaşıyor bile olmayacağım ama, o tarihe kadar birileri bu öneriyi benimsemiş, hedef kabul etmiş, katılım ismini yazdırmış ve hayatını, bütçesini o hedefe göre belirleme gayreti içine girmiş olacak.

Belki o birileri için son anda çeşitli engeller çıkacak ama bir başka birileri bu işi gerçekleştirecek.

Dolayısıyla hiç değilse birilerinin böyle bir keyfi yaşamasına vesile olunacak. Bu da ayrı bir mutluluk.

Şimdiiiiiiii.......... Sıkı durun geliyoooooooorrr...

Tarih: 2010 eylül.
Yolculuk hedefi: Avrupa nehir kıyıları.

Hangi ülkeler,hangi şehirler gibi sorular şimdilik çok anlamsız, ilk önce katılımın sağlanması gerekiyor.
Yolculuk planı ayrıntıları yazışmalarla ve görüşmelerle zaman içinde belirlenir. Oğuz, İskandınav ülkeleriden bahsediyordu. O da olur. Ya da başka bir öneri.
Şimdiden kafalar karıştı demeyin, öncelik tarihte.

Bence önemli olan ilk önce " marşa basma " tarihini hedef olarak belirlemek.

Yaklaşık bir yolculuk süresi belirlemek, ki bütçeler ve diğer koşullar ayarlanmaya çalışılsın.
Yolculuk süresi içinde kopmalar, bütçeye ve zaman darlığına göre olabilecektir. Ama hiç değilse belli bir süre hayal edilen topluca bir yolculuk gerçekleştirilecektir diye düşünüyorum.

Oh be...

Salomon'un, Mişon'a borcu varmış ama borcun vadesi geldiğinde ödeyecek parası yokmuş.
Gece Salomon'u uyku tutmamış, bakmış ki olacak gibi değil, geceyarısı komşusu Mişon'un penceresinin altına gitmiş ve seslenmiş.
Mişooon...Mişoooon...
He ne var beee?...
Hani benim sana borcum var ya...
Heeee...
Onu yarın sana ödemiyeceğim. Arkasından da eklemiş...
Bu saate kadar ben uyumadım, şimden sonra da sen uyuma be...

Eveeeet... Hadi bakalım, kolay gelsiiiiiiin...

Etiketler
Ynt: Kim Öle Kim Kala Ama...Artık Çocuğun Adını Koyalım !

Doğru Haldun Bey, hatta her öneri için bir başlık açılıp dileyen katılmalı. Tarih geldiğinde de herhalde birçok katılan olur. Veya canı aniden birşey yapmak isteyen önündeki geziye bir anda katılabilir. :smiley:
Bir de yılbaşı gezisi yapılabilir. Yılbaşını herkes evinde televizyon karşısında mı geçirmeyi düşünüyor. ???

Aslında ne kadar cok ısterdım.
cıta bana yuksek gelır. Oysa kı yurtıcınde boyle bır topluca gezı yapabılmeyı arzulardım. En azından Turkıye de de karavancı varmıs gercegı olusması , ve bu duyguyu gorsel olarak sunuarak gıttıgımız bolgelerde daha nıce ınsanların da cesaretlerını arttırabılırdık. Turkıye nın de karavancıları varmıs dedıırtebılırdık.
bır gun gelır yurt ıcı ıcınde boyle gırısımlerde bulunacagınız umıdımı kaybetmeyıp umıtle bekleyecegım, :smiley: En azından bır defa barı boyle bır topluluk ıcerısınde yer alabılseydım. ben yıne de beklerım.
sevgı saygı ve selamlar.

Sevgili Ferhat, yılbaşı için bir program yapılabilr mi bimiyorum. Pek zaman yok gibi. Prensip olarak, çok aksi bir durum olmazsa ben katılabilirim diye düşünüyorum.

Sevgili Yusuf, uykuların böyle tatlı hayaller için kaçsın dilerim.

Ve Mehmet beye cevabım. Sizin görüşünüze uygun olarak okulların kış tatilini tarih olarak belirleyip bir yurtiçi organizasyonu yapılabilir pekala.

Şimdi öneriyorum. Okulların ne zaman tatil olduğunu bilmiyorum ve katılabilirmiyim pek bilmiyorum ama belki başkaları uygulayabilir. Bu fikir için de bir başlık açıyorum.

Bu sene için de Avrupa'ya geziye gideceklere "güle güle gidin, bizim için de gezin eğlenin" demekten başka bir şey elimden gelmiyor.

Keşke bu bölümü hiç görmeseydim,hemde hiç,sayın Hiç

Arkadaşlar...
Zaten bu öneriyi uykularınız kaçsın diye yaptım, o fıkrayı da örnek olsun diye anlattım. Beni zaten uyku tutmuyor, e bu işkenceyi tek başıma mı çekeyim yani ? Hiç insafınız yok mu ?
Şu anda bir arzu, bir hayal, fakat hayat gösterdi ki, gün doğmadan neler doğar.
Sıkmayın canınızı ve istemeye devam edin. Altı yaşımda başlayan hayallerimden nasıl olsa olmuyor diye vazgeçseydim, elli altı yaşımda karavanım olmazdı.
Araya sıkışan küçük bir yarım asırcık. Bilmem anlatabildim mi ?
Ve hayal etmeye devam ediyorum.
Fakirin ekmeği umut ! Kıskanacak halim yok ya, hep beraber paylaşacağız işte.
Hiçlikte pişer herkese düşer.

Haydi kalkıyooorrr... Örapaya bir ikiii...Örapaya bir ikiii...

2008 yılındaki gezide Tuna kıyısında uzunca bir yol alıp birçok şehre de uğramıştık.
Oldukça keyifliydi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,492
Kayıtlı Üye Sayımız
172,155
Kaydolan Son Üyemiz
yusbay9

Çevrimiçi üyeler

Geri