Arama sonuçlarınız

1. UtkuBAYRAM

12v Kullanırken Işıklarda Titreme

Benim elektrikçim bu sorunun yaşanmaması için aydınlatma sistemine sizin dediğiniz gibi ayrı hat çekti ve akü ile bu hat arasına dc-dc converter ekledi (Victron). Cihazın girişi 12V, çıkışı da 12V. Sanırım arada buffer görevi görüyor. Belki ayrı hat çekmeden de aydınlatmaların hattını kesip...

2. UtkuBAYRAM

Sıfır Karavan Ek Ötv+kdv

Mevcut garip yönetmeliğe bir ilave de ben ekleyeyim. Forumlarda Motokaravanın hız sınırını araştırdığımda kamyonetleremi yoksa otomobillere göremi dikkat etmemiz gerektiği net değildi. Cimere yazdım ve emniyet müdürlüğü plakamı incelediğini ve ruhsat özel taşıt olarak değiştiği için artık...
  3. UtkuBAYRAM

Sıfır Karavan Ek Ötv+kdv

Denemekte fayda var, teşekkürler.

4. UtkuBAYRAM

Sıfır Karavan Ek Ötv+kdv

Vergi dairesi fatura istedi benden. 2. el araçta fatura nasıl kesiliyor bilemiyorum. Noter deki satış beyanı geçerli olurmu ben de merak ettim. Vergi dairesinde çalışan bir arkadaş var ise bilgi verebilirse seviniriz.
  5. UtkuBAYRAM

Motokaravana Ek Yaprak Yay Nezaman Atılmalıdır?

Açtığım konu başlığını, verilen cevaplar doğrultusunda değerlendirerek aracıma yaprak yay attırdım. Aracımın boş ağırlığı 2ton, şu anki mobilyalı hali 3 ton, su+motosiklet+eşyalar ve biz de bindiğimizde 3,5tonu bulmasını bekliyorum. Mevcut yaprak yayın verdiği konforu kaybetmemesi ama bu kadar...

6. UtkuBAYRAM

Aracın üreticisinin mailini bulamadım. O yüzden instegramdan yürüdüm Fiat camper a. Sorumu oraya yazdım. Cevap verirlerse hemen buradan paylaşacağım. Aracı en iyi, üreten mühendisler bilir. Ama alıp kullanan, deneyimleyen yine bizleriz. Herkesten tüm verileri alıp buradan paylaştıktan sonra...

7. UtkuBAYRAM

2022 Ducatomun karavan dönüşümü neredeyse bitmek üzere. Aracın toplam ağırlığı şu an 3200kg civarında ve su ve motosikleti de eklediğimizde 3500kg sınırlarına dayanacak. Ek makas atmam önerenler olduğu gibi mevcut tekli makasın dayanacağı ve konforu elden bırakmamam gerektiğini söyleyenler de...
  8. UtkuBAYRAM

Yedek Kilit Mekanizmasının Amacı Ne Olabilir?

Cevaplar için teşekkür ederim. Torpidoya takmama gerek yok gibi, sanırım yedekte tutacağım.
  9. UtkuBAYRAM

Yedek Kilit Mekanizmasının Amacı Ne Olabilir?

Sıfır ducatonun torpido gözüne aracın anahtarıyla açılan kilit mekanizması da eklemişler. Karavan paketli ducato bu arkadaş. Acaba bu kilidi, karavanın içinde istediğiniz bir dolabı araç anahtarıyla açabilin diye mi eklediler yoksa aracın manuel kapı kilidinin yedeği falanmıdır? Zaten dolap için...

10. UtkuBAYRAM

Sıfır Karavan Ek Ötv+kdv

Çok teşekkür ederim konuyu sabitlediğiniz için. Biz de 2 yıllık çekme karavancılıktan sonra motokaravana geçtik. Aracımız hala atölyede, ufak dokunuşları kaldı. Yakında yollara vuracağız mesaiden arta kalan zamanlarda. Almanya da önümüzdeki yaz gidilecek yerler arasında 🤗

11. UtkuBAYRAM

Sıfır Karavan Ek Ötv+kdv

Web de mevzuat karıştırmakla uğraşmayın diye (neredeyse tüm araçların ötv lerini ezberledim) kayıtlarda kalması açısından konuyu açtım. Bugün itibariyle geçen sene (2022) sıfır aldığım aracımın karavan ruhsatını bugün çıkarttım. Aşamaları yazıyorum, yeni karavancı adaylarına ön ayak olması...
  12. UtkuBAYRAM

2022 Ducato Akü Üzerinde Boştaki Soket Nedir?

Evet 2021 den önce %200 lerdeymiş. 2021 de binek araba ötv sine indirmişler. Binek arabayla aynı fiyata denk geliyor sonuçta, böyle düşünüp kendimizi avutuyoruz

13. UtkuBAYRAM

Evet maalesef %45 ÖTV ödeyeceğiz. Bunu bilerek aracı sipariş etmiştik.
  14. UtkuBAYRAM

RamizDayı, verdiğiniz bilgiler benim için çok faydalıydı. İlginize çok teşekkür ederim. Bartek in sorusunu da yanıtlayayim. Bahsettiğim karavan paketli 15m3 9 ileri tam otomatik vites ducato, fiat ın web sitesinde gösterilmiyor fakat bayii ne gidip sorduğunuzda onlar görebiliyor fiyatını. Bu...
  15. UtkuBAYRAM

Merhabalar. 2022 ducato karavan paketli aracımın araç aküsü üzerinde boşta duran sarı soket mevcuttur. Ne işe yaradığını bilen var mıdır? Servisine sorma durumum haftaya olacaktır. Fotoğrafını ekliyorum.

16. UtkuBAYRAM

Katlanır Masa Mı? Pistonlu Masa Mı?

Merhabalar. Karavanlarda tek bacaklı olması ve zemine sabit olması kaydıyla katlanır tip masa mı yoksa pistonlu masa mı önerirsiniz? Masa, oturma grubu seviyesine indirilerek üzerine şişme yatak konulacaktır. Bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  17. UtkuBAYRAM

Assos

Çanakkaleliyim, tüm Ege ve Akdenizi ve Yunan adalarını gezdim, maalesef Assosun bakkalındaki su dan lokantasındaki çaya kadar herşeyi kazık fiyat gittiğim yerlere oranla. Neden böyle arkadaş diye sorduğumda "-bizde böyle" cevabı veren şahıslarla karşılaşmaya hazır olun.
  18. UtkuBAYRAM

Ford Transit 2012 Sis Farı Montesi

Transit Custom'a sis farı monte etmek istiyorum. Aracın önünde kabloları hazır. Araç içinde sabitlenmiş düğme eri de hazır. İnternette far monte dildikten sonra yazılım atılması gerektiği söyleniyor. Bu işi kendim yapmak istiyorum, yapım sürecini anlatabilecek varsa sevininirim.

19. UtkuBAYRAM

Transit Minibüs Yerden Yükseltme Yapmak İstiyorum

2013 transit custom kombi minibüsümü yerden 5cm kadar daha yükseltmek istiyorum. Önceki aracım arazi taşıtıydı ve amortisörlere 2cm lik takoz koymak suretiyle yerden 5cm daha yükseltmiştim. Aynı işlemi minibüsüme yapabilirmiyim? Bu araçta viraj kontrol sistemleri v.s. gibi elektronik özellikler...
  20. UtkuBAYRAM

Transit Custom Kombi Van Araç İle Motosiklet Taşımak Yasalmı?

Ynt: Transit Custom Kombi Van Araç İle Motosiklet Taşımak Yasalmı? Motosikletimi taşıyacağım. Ruhsatı bana kayıtlı olduğundan sorun çıkmaz o zaman. Teşekkür ederim.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri