Arama sonuçlarınız

1. ozntan

Bizon :)

Bu iş Gerçekten hastalık.... yeni bizonla maceralarımız başlıyor.... her zamanki gibi en detaylı anlatım yine sitemizde olacak..... şimdilik www.gezginbizon.blogspot.com adresinden yapım öyküsünün bir kısmına bakabilirsiniz detaylar çok yakında yine burada :)

2. ozntan

Defenderlere Uygulanan Tamponlar

bir kısmınızın bildiği üzere bir araç topluyorum ve tampon kara takılmış durumdayım Defenderlere uygulanan tamponlarla ilgili elinde görsel olanlar var mı ? varsa paylaşabilir mi yeni topladığım araçta boru tipi yada standart tampon kullanmak yerine biraz daha değişik birşey yapmayı...
  3. ozntan

Merhabalar....

uzun zamandır site üyesiyim daha çok offroad araçlarla ilgileniyorum; ancak bir süredir de kanolar üzerine okutyup araştırmaya çalışıyorum elim işe yatkın olduğundan hem boş vakitlerimi değerlendirmek adına hemde yeni bir hobi ile tanışma adına kendime ahşap bir kano yapabilirim diye...

4. ozntan

Haydi Kendimiz Yapalım..... ;)

değişik internet sitelerinde bizim araçlara uygulanacak çok değişik aksesuarlar var bazıları türkiyede de yapılıyor ya yokluktan ya aç gözlülükten fiyatlar uçuyor.... bu konudan duyduğum rahatsızlık sonucu yapabileceğim herşeyi kendim yapmaya karar verdim... yaptıklarım la ilgili maliyetleri...
  5. ozntan

Serifender Bizon

arkadaşlar merhaba bildiğiniz gibi bilo yu devrettikten sonra bir süre araç arayışına girdim yine defendere dönmeyi düşünüyordum fakat serieslerin değişik bir tutku olduğunu sadece kullananların bildiğini düşündüğümden olacak ki aklım sürekli serieslere kayıyordu.... bu git gel arasında bir...

6. ozntan

Series 2-a Ya Defender Konsol Takılması....

arkdaşlar merhaba elimizde bir seri 2-a vardı (facebooktan takip eden arkadaşlar çalışmaları inceliyordur zaten) bunun motor yapısı değişeceği için önce on kısmını defendere çevirdik yetmedi kapıları da çevirelim dedik ( çalışmaları devam ediyor ) elimizde bir adet defender konsol var bunu...

7. ozntan

-50 Ofsetli Defender Jantı

arkadaşlar merhaba yeni bir heyecan içerisindeyim bu nedenle bana -50 ofsetli defender jantı lazım ikinci el olabilir, sıfır olabilir, yada yapma çözüm bulan varsa oda olabilir flansla lastiği dışarı almak mümkün ancak geniş tabanlı lastik takılacağı için cantların ofsetli ve geniş tip olması...
  8. ozntan

Araç Arka Koltuğu

Arkadaşlar resimde görülen gibi bir koltuk almak/ yapmak istiyorum... sizce bu koltuklar neyin koltuğudur nasıl yapılır nereden alınır bir tavsiye bekliyorum
  9. ozntan

The Bilo ( Geç Kalmış Bir Landrover 88 Macerası )

[font=verdana]Uzunca ( gerçekten uzun ) zaman sonra Gezenbilir’de yeni aldığım aracımla ilgili bir topik açmadığımı hemen açmam gerektiğini fark ettim. [pre]Maceramız eldeki defenderin yakın arkadaşım Volkan DİRİŞKİNE devredilmesi ile başlamıştır. Mersinde bir araç bulmuştum onu...

10. ozntan

110 Dan 90 Lık Defender Yapma Hk.

arkadaşlar 110 luk defenderi 90 lığa çeviriyorlarmış sanayi sitelerinde kim yapar. Yapan varmı? Hangi aracı tercih etmek gerekir. ( ambulans kasa ,kamyonet, sw model) Maliyet nedir vs konuşarda kendisi ile tanışmak isterim tercihen buradan yazışarak konuşmaktır, elimizde döküman kalması...

11. ozntan

Series E Motor Yapımı

arkadaşlar merhaba defender 110 kullanıcısıyım ancak şehir içi kullanımı açısından kendimce bir series toplamaya başladım görüntü olarak 90 defender e çevireceğim araç üstü açık brandalı tiplerden aracın ön tarafı denfendere dönüştüğü için öncelikle aracın motor kaputu ve kapıları defenderden...
  12. ozntan

İzmir Yakınlarında Çıkma Lastik

arakadaşlar merhaba 87 model 110 defender kullanıcısıyım aracıma çıkma lastik arıyorum araç uzun yol gidecek ve yolun büyük kısmı asfalt olacak arada dağ yolları ve patikalar görecek bu nedenle çamur lastigi ve ağır offroad lastik ihtiyacım yok sizce en iyi ölçü ne olacaktır... bir de izmir...

13. ozntan

Defenderi Hidrolik Direksiyona Çevirme Hk.

arkadaşlar 87 model 110 defenderim var bunu hidrolik direksiyona çevirmek istiyorum ancak araştırmalarım sonucu land roverin defender için olan kitleri 1.500 TL yi buluyor. bunu başka marka bir aracın kitini kullanarak yapan var mı? varsa hangi aracın kiti kullanılmıştır? bana yapılması gereken...
  14. ozntan

Direksiyon Simidi Değişikliği Hk.

arkadaşlar 87 model 110 defenderim var bunun direksiyon simidini yeni tip direksiyon simidi ile değiştirmek istediğimde iç frezeleri birbirini tutmuyormuş bu nedenle eski direksiyondan o freze sökülüp yeni alınacak direksiyona takılması gerekecekmiş izmirde bu işlemi yapabilecek yer bilen var mı?
  15. ozntan

Defender Elektrik Tesisatı Hk.

arkadaşlar merhaba aracımın elektrik tesisatı bildiğiniz örümcek agı durumunda ortada sigorta kutusu diye birşey yok elektrik geliyor gitmesi gereken yere giderken bir sigortaya bağlanmış oluveriyor :) kabloyu izlerken kendinizi kontakta da bulabilirsiniz teyp e giden kablodada bulabilirsiniz bu...

16. ozntan

Hyundai Getzin Havalandırmasından Gelen Koku

arkadaşlar merhaba ailece bu bir kaç saatliğine dışarıya çıktık yola çıkalı 10-15 dk olmuştu ki aracın ön kısmından ( göğüslük üzerindeki havalandırma kanallarından) aracın içerisine amonyak kokusuna benzer bir koku yayılmaya başladı camları biraz açarak yola devam ettik uygun bir yerde durup...
  17. ozntan

Başka Bir Şehirden Araç Getirtme

Merhaba, Ardahanda Bir Araç var, aracı izmire getirmek istiyorum ama yol+masraf+zaman birleşince içinden çıkılmaz bir hale geliyor.. Ardahan izmir arasıda çekici ile getirtmek istesek sanırım araç parası kadar çekici ücreti çıkar.. trenle ( ambar yöntemi ) yada nakliye kamyonları ile getirtmek...
  18. ozntan

Defenderlerede Sefer Görev Emri Çıkarmı?

merhaba bu gün gazetelerde 4x4 araçların sefer görev emirleri ile igili bir haber okudum bir kaç tanıdık ile tefonla görüştükten sonra bu uygulamanın rutin bir uygulama olduğunu ama bu işlemlerin daha önceden posta yolu ile tebligat usulü yapıldığını anlattı elden takipli olması ve emniyet...

19. ozntan

İzmir Karaburun'da açılacak olan balık çiftlikleri

Karaburun Yarımadası’nda 10.03.2008'de onaylanan protokol ve ek protokollerle Balıklıova Kuzeyi, Mordoğan, Küçükbahçe kuzeyi, Küçükbahçe güneyi, Gerence Körfezi ve Ildırı Körfezi, Yarımada halkı ve temsilcileri yok sayılarak, “Su Ürünleri Yetiştiriciliği Potansiyel Alanı” olarak belirlenmiş ve...
  20. ozntan

kaporta ve şase aksamı için montaj klavuzu

arkadaşlar defender toplama konusunda montaj klavuzu aramaktayım defender'lerin motor ve mekanik aksam ve elektrik tesisatı için montaj klavuzunu siteden bir arkadaştan edindim hatta okadar ayrıntılı ki hangi vidanın kaç tur sıkılacağına kadar adım adım yazmışlar ancak kaporta aksamı ile ilgili...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri