Yeni Bir Karavan Hikayesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugrulakalın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,498

Etiketler

Yanlis degerlendirmisim.bir fotoda kece vardi.onu kullanmadiniz.gri tek renk olanlar herhalde kullandığınız .memnunmisinuz bu yalitimdan.ankarada yok mu acaba.
Ankarada yok gayet memnunum ama o kadar çok ürün yelpazesi varki motor bölümü ayrı yer ayrı vs en iyi bilgiyi firma verebilir ayrıca bu malseme suyun içindeyken bile su emmiyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siz bul malzemeyi her yerde mi kullandiniz.mesela motor kaputu kaplayacam ses izalasyonu agirlikli olacak.yanlar ve tavan ısı izalasyonu olacak.zemin hem ses hem ısı.herkez farkli bir urun e iyi diyor.tas yunu cok iyi diyende var tozumasi cok sagliksiz diyende.kendinden yapiskanli kaucuk urunler var.ama ses izalasyonu yok deniyor.vs vs...tamamen kafa karisiklifi.sizin gorüsleriniz benim icin onemli.
Ankarada yok gayet memnunum ama o kadar çok ürün yelpazesi varki motor bölümü ayrı yer ayrı vs en iyi bilgiyi firma verebilir ayrıca bu malseme suyun içindeyken bile su emmiyor

Siz bul malzemeyi her yerde mi kullandiniz.mesela motor kaputu kaplayacam ses izalasyonu agirlikli olacak.yanlar ve tavan ısı izalasyonu olacak.zemin hem ses hem ısı.herkez farkli bir urun e iyi diyor.tas yunu cok iyi diyende var tozumasi cok sagliksiz diyende.kendinden yapiskanli kaucuk urunler var.ama ses izalasyonu yok deniyor.vs vs...tamamen kafa karisiklifi.sizin gorüsleriniz benim icin onemli.
Size numaramı özelden mesaj yazıyorum

Hayırlı olsun,kolay gelsin.İssolatın uygulamasını kendimiz yapabilirmiyiz,sizin araçta issolat maliyetiniz ne kadar oldu,cellofoamın hangi ürününü kullandınız.

selamlar ben 4 çeşit malzeme kullandım aslında 1. malzeme ses bariyeri sert kauçuk benzeri bir malzeme aracın altına iç kısıma kullandım.
2. malzeme motor tarafına alüminyum dış katmanı olan kendinden yapışkanlı ses ve ısı ağırlıklı
3. malzeme tavanlara buda nem tutmayan ses amaçlı aynı zamanda ısı
4.malzeme yanduvarlara ve şöför mahalinde olan ısı ve ses için olan malzeme ama özellikler için firmadan bilgi almalısınız

Hayırlı olsun,kolay gelsin.İssolatın uygulamasını kendimiz yapabilirmiyiz,sizin araçta issolat maliyetiniz ne kadar oldu,cellofoamın hangi ürününü kullandınız.
bu malzeme tabanca ile uygulanıyor ama fırça ile de uygulanıyor gerekli bilgiyi hakan beyden alabilirsiniz iletişim05323321244.
malzeme fiyatı lt de 15 usd gibiydi yanılmıyorsam.benim aracımda 20 ila 30 arası bir miktar kullanıldı.

Ses için akustik izolasyon kullanmak gerek. Pyrosorb tarzı gözenekli kauçuk benzeri malzeme. Isı yalıtımı için ise yanma dirençli kauçuk köpüğü en ideali karavan için. Dolayısı ile 2 katman olarak hem akustik, hem ısı yalıtımı yaparsanız mükemmel olur. Tabi ısı köprülerini de önlemek kaydı ile.

Tabanca ile uygulanan nano teknoloji ürünleri de oldukça başarılı ısı yalıtımı için. Üstelik mikron veya mm kalınlığında iş çözülüyor. Isı köprüsü oluşmuyor. Üstüne akustik izolasyon yapıldı mı çok daha iyi olur. Levha olarak 19 veya 25 mm akustik yeterli olacaktır. ODE, ONEFLEX veya IZOCAM gibi firmalarda akustik izolasyon çeşitleri vardır.

Nano teknoloji ısı izolasyon boyaları diyeyim, bir kaç uygulamasını gördüm. Şahsen kullanmadım. Ama oldukça etkili gibi. Kullanıp deneyimleyenlerin geri dönüşlerini görmek lazım.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ses için akustik izolasyon kullanmak gerek. Pyrosorb tarzı gözenekli kauçuk benzeri malzeme. Isı yalıtımı için ise yanma dirençli kauçuk köpüğü en ideali karavan için. Dolayısı ile 2 katman olarak hem akustik, hem ısı yalıtımı yaparsanız mükemmel olur. Tabi ısı köprülerini de önlemek kaydı ile.

Tabanca ile uygulanan nano teknoloji ürünleri de oldukça başarılı ısı yalıtımı için. Üstelik mikron veya mm kalınlığında iş çözülüyor. Isı köprüsü oluşmuyor. Üstüne akustik izolasyon yapıldı mı çok daha iyi olur. Levha olarak 19 veya 25 mm akustik yeterli olacaktır. ODE, ONEFLEX veya IZOCAM gibi firmalarda akustik izolasyon çeşitleri vardır.

Nano teknoloji ısı izolasyon boyaları diyeyim, bir kaç uygulamasını gördüm. Şahsen kullanmadım. Ama oldukça etkili gibi. Kullanıp deneyimleyenlerin geri dönüşlerini görmek lazım.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben kullanıyorum zaten kullandığım ve tamamladığım şeyleri anlatıyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri