Ticari Kia Sorunlarınızı Yazın Yanıtlayayım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huseyin43 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,841
Ynt: Ticari Kia Sorunlarınızı Yazın Yanıtlayayım

gezmen' Alıntı:
Bir yiğit çıksa da "Ticari Mitsubishi Sorularınızı/Sorunlarınızı Yazın, Yanıtlayayım" diye yazsa!... :D ;D

Cavid Sezen

cavid bey uzmanlık alanım kia ticari ama yanında tabiki hyundai mitsubishi mazda toyota ticarilerede bakıyoruz

oyüzden yardımcı olabileğimiz bi konuda mutlaka yardımcı olmaya çalışırım siz yinede bizimle paylaşın ben elimden geldiğimce cewaplamya çalışayım saygılar...

Etiketler

unal' Alıntı:
kütahyada tam nerde olduğunuzu yazarsanız sanırım daha iyi olur tabi telefonlarınızıda belirtirseniz dahada iyi

tabiki
kütahya yeni sanayi sitesi 5 sokak no:39 Mesleki eğitim merkezi karşısı
cep:0555 309 46 45
iş: 0274 231 88 87

huseyin43' Alıntı:
cavid bey uzmanlık alanım kia ticari ama yanında tabiki hyundai mitsubishi mazda toyota ticarilerede bakıyoruz

oyüzden yardımcı olabileğimiz bi konuda mutlaka yardımcı olmaya çalışırım siz yinede bizimle paylaşın ben elimden geldiğimce cewaplamya çalışayım saygılar...

Teşekkür ederim.

Cavid Sezen

Aklıma gelen bir soru. :smiley:
Geçen mazot filtresini kendim değiştirdim. Filtreyi değiştirdikten sonra 10-15 dakika pompaladığım halde tahliye deliğinden mazot çıkmayınca, filtreyi geri söktüm. İçinde mazot yoktu. Filtreye mazot doldurup öyle monte ettim ve sorun çıkmadan çalıştı. Bu filtre üzerindeki pompa bozuk mudur. Ne yapmalıyız? Bu şekilde filtreyi mazotla doldurup devam etmek mi çözümdür?.

fsirin' Alıntı:
Aklıma gelen bir soru. :smiley:
Geçen mazot filtresini kendim değiştirdim. Filtreyi değiştirdikten sonra 10-15 dakika pompaladığım halde tahliye deliğinden mazot çıkmayınca, filtreyi geri söktüm. İçinde mazot yoktu. Filtreye mazot doldurup öyle monte ettim ve sorun çıkmadan çalıştı. Bu filtre üzerindeki pompa bozuk mudur. Ne yapmalıyız? Bu şekilde filtreyi mazotla doldurup devam etmek mi çözümdür?.

ferhat bey 2.7 pregio'lar mazot bittğinde hava yapmaz başınıza gelmiştir bekli mazot koy bas marşa
filitre üzerindeki pompa yani mazot otomatiği ilk 1 etapta değitirilen filtrenin içine depodan mazot çekmetir 2.etapta ise stop ettiğinizde mazotu geri depoya salmamasıdır çekvalf görevi görür
sonuç olarak mazot otomatiğiniz salma yapmıyor ama mazot çekmiyor
kısmen arızalı ya değişmesi lazım yada fitreye temiz mazot koyulması gerekiyor takılmadan önce
saygılar...

huseyin43' Alıntı:
ferhat bey 2.7 pregio'lar mazot bittğinde hava yapmaz başınıza gelmiştir bekli mazot koy bas marşa
filitre üzerindeki pompa yani mazot otomatiği ilk 1 etapta değitirilen filtrenin içine depodan mazot çekmetir 2.etapta ise stop ettiğinizde mazotu geri depoya salmamasıdır çekvalf görevi görür
sonuç olarak mazot otomatiğiniz salma yapmıyor ama mazot çekmiyor
kısmen arızalı ya değişmesi lazım yada fitreye temiz mazot koyulması gerekiyor takılmadan önce
saygılar...
Teşekkürler.
Hava yapar korkusuyla hiç mazot bitirmemiştim. Uyarı lambası 11 yıldır sadece 1 defa yandı. ;D

Filtre Pompası ile ilgili Kullanım hatam olabilir mi? Boş filtreyi yerleştirip hortumları taktıktan sonra üzerindeki tahliye musluğunu gevşettim ve pompalamaya başladım. Musluktan uzun süre pompalamama rağman mazot çıkmayınca geri söktüm. Yoksa musluğu gevşetmeden mi pompalanacaktı. ???

hortumları taktıktan sonra hava alma civatasını gevşetmeden önce pompalayım pompa mekanızmasına basamaz hale (şiştikten sonra)geldikten sonra gevşetmeniz gerekirdi
saygılar

huseyin43' Alıntı:
hortumları taktıktan sonra hava alma civatasını gevşetmeden önce pompalayım pompa mekanızmasına basamaz hale (şiştikten sonra)geldikten sonra gevşetmeniz gerekirdi
saygılar
Çok teşekkürler. Neyse arıza bendeymiş. ;D
İlk defa kendim değiştirdim. Acemilik işte. :smiley:

tamam teşekkürler kocaeli gölcük tarafına yakınmısıznız onu sorucaktım.

resimde gördüğün hurdayı toplamaya çalışıyorumda tarfikten çekilmiş komple şasi lazım tuzla cj5
gölcükte çok büyük bi hurdalık var dediler doğrumu onu sorucaktım =)

Hımmm Bilemiyorum. :-\

Bilgi olarak; Forumda nerede olduğunu merak ettiğiniz kişinin "takma isminin" üzerine tıkladığınızda açılan pencerede eğer yazdıysa, nerede olduğunun bilgisi var. Mesela benim "fsirin" üzerine tıklayıp görebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri