Motokaravan Ruhsat Panelvan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mbinmar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,666

Etiketler

Moto karavan gibi kullanmak için , yüksek tavan tercih etmek gerekir . Bence uygun değil .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çoğu zaman yaz zamanları için kullanılacak dolayısı ile çoğu zaman dışarıda geçirilecek yemekler dışarı da yapılacak ve yenilecek ..sadece uyku bazında bence makul

Son düzenleme:

ayrıca teknik özelliklerine baktım yükseklik 1958mm

şehir içinde kullanmak için de hiç fena görünmüyor

kullananlar var ise artı ve eksilerini anlatabilir mi?

Son düzenleme:

Bende benzer bir düşünce içerisindeyim. karavan ruhsatı almadan, biraz daha basit bir şekilde, minibüs içerisini düzenlemek. bunun için vw transporter düşünüyorum. 5+1 city van. arkaya portatif yatak, ocak, su koyarak yola çıkmayı planlıyorum.

benim de açmak istediğim bir konu idi, açılmışını buldum sevindim

konuyu açan arkadaşın da dediği gibi bir panelvan almak

içine

laminant döşeme

taşınır klima ( sıcak hava çıkışı için alttan kesme)

220 elektrik ( sadece klima kullanmak ) için

1 adet çek yat

1 veya 2 adet havalandırma açtırmak ( ya da orjinal camlarına sineklik takmak) olur mu ? bilmiyorum tabii

soru/1 muayene de problem olur mu?

soru/2 denetleme de problem olur mu?

wc portatif olacak , su tesisatı olmayacak,dolaplar olmayacak,duş bölümü olmayacak,ocak olmayacak

yani sadece kampingler de kullanılacak ( uyku bazında)

lütfen deneyimli ve bilgili katılımcıların aydınlatması dileğim ile sevgiler..
sabit wc ,atık veya temiz su deposu yapmadığınız müddetçe ,çekyat attınız sabitleme yapmadan tuev de sıkıntı olmaz fakat bir makina muhendisi ile konustum arkaya bölme atınız altı depo üstü yatak gibi kullanacağınız tuev e gideceğiniz zaman süngersiz. banyo için 70*90 gibi bir kabin yaptırdınız.. proje çizdirdiniz ruhsat kamyonet kalıyor .sonuç portatif wc portatif duş sistemi kullandınız sıkıntı olmaz araç a buzdolabı konmanız da sıkıntı olmuyor .karavan olabilmesi için yatağa dönüşen koltuk sistemi .yemek yapılabilecek ve yiyecek depolalana bilecek bir mutfak dezgağı gerekiyor

karavan imalatından sonra ruhsata işlenmesinde değişiklikler olmuş 26 nisan 2017'den itibaren bilgisi olan var mı?

sabit wc ,atık veya temiz su deposu yapmadığınız müddetçe ,çekyat attınız sabitleme yapmadan tuev de sıkıntı olmaz fakat bir makina muhendisi ile konustum arkaya bölme atınız altı depo üstü yatak gibi kullanacağınız tuev e gideceğiniz zaman süngersiz. banyo için 70*90 gibi bir kabin yaptırdınız.. proje çizdirdiniz ruhsat kamyonet kalıyor .sonuç portatif wc portatif duş sistemi kullandınız sıkıntı olmaz araç a buzdolabı konmanız da sıkıntı olmuyor .karavan olabilmesi için yatağa dönüşen koltuk sistemi .yemek yapılabilecek ve yiyecek depolalana bilecek bir mutfak dezgağı gerekiyor

banyo için 70x90 sıkıntı olabilir...

tşk

banyo için 70x90 sıkıntı olabilir...

tşk
örnek olarak yazmıştım .küçük olur diyorsunuz sanırım

Ben de her başlıkta bunu soruyorum ama henüz kimseden bir cevap gelmedi... Emoji19

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benim de açmak istediğim bir konu idi, açılmışını buldum sevindim

konuyu açan arkadaşın da dediği gibi bir panelvan almak

içine

laminant döşeme

taşınır klima ( sıcak hava çıkışı için alttan kesme)

220 elektrik ( sadece klima kullanmak ) için

1 adet çek yat
karavan imalatından sonra ruhsata işlenmesinde değişiklikler olmuş 26 nisan 2017'den itibaren bilgisi olan var mı?
ruhsata işlemek konusunda bilgim yok ama karavan lar özel amaçlı

1 veya 2 adet havalandırma açtırmak ( ya da orjinal camlarına sineklik takmak) olur mu ? bilmiyorum tabii

soru/1 muayene de problem olur mu?

soru/2 denetleme de problem olur mu?

wc portatif olacak , su tesisatı olmayacak,dolaplar olmayacak,duş bölümü olmayacak,ocak olmayacak

yani sadece kampingler de kullanılacak ( uyku bazında)

lütfen deneyimli ve bilgili katılımcıların aydınlatması dileğim ile sevgiler..

Merhaba, bu mtv vergisi konusunda sigortacımı arayıp bir karavan alsam. bunu sigortası ne tutar diye soru yönelttim. 1100 ile 1240 tl çıkar diye söyledi. ben onun yalancısıyım. Sigortacınızı arayıp sormanızda fayda var. İveco daily 17 m3 panelvanı motokaravan yapmayı plnalıyorum.

Aytekin hocam sigortacıya tekrar sorarmısınız özel amaçlı taşıt sigortası ne kadar galiba saba kamyonet için olanı söylemiş oyle olsa minibüsimi karavan gibi kullanıyorum hemen çeviririm karavana

Şimdi tekrar aradım. Özel Amaçlı Taşıt sigortası diye belirttim yine aynı cevabı aldım. 1000 ile 1200 arası çıkar dedi. ruhsat bilgisi varsa net bir rakam vereyim dedi. Ankara dan bilgiler veriyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri