Mercedes Mb100d Camper/karavan Projesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selcuk88 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,030

selcuk88

Yeni Üye
Selamlar,

Öncelikle aracı tanıtmak gerekirse; Gümrük çıkışlı Mercedes MB100D modeli, 2.4 Dizel motor 5 ileri, otomobil ruhsatlı 4+1 koltuk sayısı

amacım ruhsatı değiştirmek zorunda kalmadan demonte mobilyalarla bu araçtan bir camper yaratmak, yapılacak ilk iş olarak izolasyon, aracın içinin kaplanması ve pop-up tavan düşünüyorum(bildiğim kadarıyla bunları yaptırmak ruhsatta herhangi bir değişiklik gerektirmiyor), izolasyon bir şekilde yapılır ama açılır tavan uygulamasını yapacak ve fiyatta uçmayacak bir yer arayışındayım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, hatta aracın komple campera dönüşmesi için fikirleriniz olursa lütfen paylaşın

gelişmeleri paylaşıyor olacağım, saygılar :smiley:

Mb

Mb100

Mb1

Mb10

Etiketler

Araç çok temiz ve diri duruyor. Maşallah diyelim. Güzel bir kamper olacaktır.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
evet bayağı temiz kullanılmış, farlarından paspasına kadar orjinal duruyor, hatta kesip bozmasam mı diye düşünüyorum ama içinde ayakta durabilmem lazım :D

bende önümüzdeki yaza doğru t4 yâda t5 'ten yükseltmeden yapmayı düşünüyorum yazın zaten dışarda tente altında duruyoruz içerde bir yemek yenir yatılır aracı bozmamış gerek yok diye düşünüyorum

bende önümüzdeki yaza doğru t4 yâda t5 'ten yükseltmeden yapmayı düşünüyorum yazın zaten dışarda tente altında duruyoruz içerde bir yemek yenir yatılır aracı bozmamış gerek yok diye düşünüyorum
ben kış kampıda düşünüyorum ayakta durabilmek büyük avantaj olur tabi yapabilecek birisini bulabilirsem

Selçuk bey projenizin durumu nedir paylaşımlarınızı bekliyoruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tekrardan selamlar, uzunca bir aradan sonra bu hafta itibariyle dönüşüme başlıyoruz, yakında paylaşımlara başlarız, teşekkürler ilginize

öncelikle aracın içi soyulup pop-up tavan yapımına başlandı, ölçüleri uyan çıkma polyester bir tavan takılacak an itibariyle tavan mekanizmasının sağlıklı ve sağlam bir şekilde kalkıp inmesiyle uğraşıyoruz, devamı gelecek

1a1d8edf 8114 4038 93e9 d4a285fb6c7e

4f915369 fc5f 44ee b52a 47dbcb84b9c6

IMG 1604

IMG 1605

IMG 1606

IMG 1608

selamlar, tavanı tamamen kaldırma hayalini bırakıp sadece ön taraf kalkar mekanizma yaptık çünkü sabitleme işi biraz sıkıntıydı öne, arkaya, sağa ve sola sallanmaması için uğraştık ama iyi bir sonuç çıkmadı. Aslında çıkabilirdi ama gerekli parçalar biraz pahalıydı değmeyeceğine karar verip klasik t3 westfalia benzeri yapıp içine geçeceğiz

şimdi başta tavan olmak üzere bikaç lokal boya işleri var, devamı gelecek

IMG 1770 min

Ekli dosyayı görüntüle 517955

IMG 1747

IMG 1753 min

IMG 1874 min

IMG 1771 min

plastik aksam ve ön tampondan arkaya ufak tefek çürükleride kapatacak kadar pütürlü siyah boya atıldı sırada tavan boyası var

IMG 1930

IMG 1931

IMG 1932

IMG 1933

IMG 1934

IMG 1935

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri