Kia Besta 4x4'e Nissan Bd 30 Motor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orgasmatron Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,728

murat girgin

Yeni Üye
çok güzel anlatmışsınız elinize sağlık.bende de aynı araçtan var tabi ki aynı sorunlar.merak ettiğim bd 30 motoru takalı üç ay gibi süre geçmiş yeni motordan memnunmusunuz bilgi verirseniz sevinirim iyi günler.

Etiketler

orgasmatron

Zirve
Herşey çok hızlı olmadı, motor pervane sini iptal ettim çünkü yer yoktu, klimanın önüne pusher (önden havayı alıp radyatöre üfleyen) fan taktım, klima radyatörünü alta paralel yerleştirdim üstüne opel corsa fanı koydum debriyaj çatalı sorun yarattı ona bişeyler yaptık vs motor öncesinden daha kuvvetli tabi ki pervane olmadığı için de içeriye koltuk altından el freni ve vites körüğünden sıcak hava gelme olayı kesildi lakin araba yükselmeden bd 30 besta ya sığmıyor ben önceden yükseltmiş olduğum için karter 1 cmle kurtardı. Bence şunlar yapılmalı 2002 ve üstü ince enjeksiyon çelik pistonlu mazda motoru atıp fan termiği iptal edip yukarıdaki elektrikli fana geçmek en kısa ve basit yöntem, ama bd 30 da iyi

mersinden.ersin

Ana Kamp
Çok güzel içerik olmuş emeğinize sağlık. BD30 motorla deneyiminiz nasıl? Yakıt tüketimi ve uzun yol rampa performansını değerlendirir misiniz? 1.9 afn turbo dizel (mekanik pompa) t3 kullanıyorum ara ara, otobandan Bolu-Ankara arası 95 100 altına düşmeden 500 600 kg (yük+kişi) yükle gelebildi misal, onun kadar yürür mü? Ya da turbolamak ne kadar mümkün, yapıldığını biliyorum ama dayanır mı ve Besta'ya turbolu halde sığar mı sizce?

orgasmatron

Zirve
Çok güzel içerik olmuş emeğinize sağlık. BD30 motorla deneyiminiz nasıl? Yakıt tüketimi ve uzun yol rampa performansını değerlendirir misiniz? 1.9 afn turbo dizel (mekanik pompa) t3 kullanıyorum ara ara, otobandan Bolu-Ankara arası 95 100 altına düşmeden 500 600 kg (yük+kişi) yükle gelebildi misal, onun kadar yürür mü? Ya da turbolamak ne kadar mümkün, yapıldığını biliyorum ama dayanır mı ve Besta'ya turbolu halde sığar mı sizce?
merhaba geç gördüm mesajı, bd 30 alt devirleri cansız bir motor 90 100 e gelmek içinde de çooook vakit ve gaz lazım, tam bir tonaj motoru yakıt bilmiyorum da 10 litreden az değildir, Bestaya yapılacak iş yukarı da izah ettim 0 tadilat mazda 2002 ve üzeri kend motorunun yeni jenerasyonunu koymak o motor alt devirlerde bile hareketli bir motor ve bd 30 dan daha eylenceli sürüş veriyor.

orgasmatron

Zirve

Ekli dosyalar

• IMG_20201029_152113.jpg
    IMG_20201029_152113.jpg
    146.3 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20201029_152116.jpg
    IMG_20201029_152116.jpg
    151 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20201029_152122.jpg
    IMG_20201029_152122.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20201029_152125.jpg
    IMG_20201029_152125.jpg
    147.4 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20201029_152126.jpg
    IMG_20201029_152126.jpg
    142 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20201029_152129.jpg
    IMG_20201029_152129.jpg
    229.8 KB · Görüntüleme: 8

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
100,755
Kayıtlı Üye Sayımız
169,067
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetmaden

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir