Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "YAK" - Atilla Dinçer(Atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 434
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 230,981
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "yak" - Atilla Dinçer(atiladi)

Vw multivanlarda kullanılan kolçak oldukca kullanışlı.

VW Multivan Interior

Etiketler

Bu gün, Yak'ın 19 inch multimedya LED TV'sinin montajını yaptım, USB kart takarak film, müzük, resim seyredilebiliyor...TV arkasındaki raylar vasıtası ile, 35 cm aşağı-yukarı hareket edebiliyor, bu şekilde kafayı fazla kaldırmadan daha rahat bir seyir imkanı sunuyor...
Küçük eşya filelerinin montajını yaptım;
* Araç kapı girişi mutfak tezgan yan duvarına, araca girmeden koyulup alınacak ufak eşyalar için,
* Oturma grubu koltuk arkasına, cep telefonu, harita, tv kumandası için
* Ranza alt yatağına ve ranza üst yatağına, gece pet şişede su, cep telefonuy ve gözlük koyabilmek için..
Banyoya da cepli ıvır zıvır koymak için askı taktım..

20130604 175402

20130604 175512

20130604 184131

20130604 181800

Bu gün sabah önce elektrikçiye gidip, tüm lamba ve sinyal ampullerinin kontrolünü yaptırdım, yanmayan ampuller yenilendi, far ampul ayarları yapıldı, elektrik sisteminin TUV için tüm bakım onarımları yapıldı, sonra bir güzel yıkandı, son kullanım tarihi gelmiş yangın söndürme tüplerini yeniledim....
Daha sonra Büyükçekmece Pekmezde deniz kenarında arkadaşlarımım cafe'sine ziyerete gittim...

20130605 124558

Bu gün YAK'ın arka ranzalarına çıkış ve inişte yardım almak amacı için, tavana aracın tavan kirişine bir tutamaç montajladım, sonra ufak tefek işler ile uğraşarak akşamı ettim..Bir karavanın hiç bir zaman işi bitmez, bu bir defa daha gerçek oluyor...
Led Tv'nin seyredilirken daha iyi görüntü verebilmesi için TV'nin eğimini aşağı doğru 10-15 derece kadar eğim verdim, böylece renklerin daha parlak görünebileceği bir açı elde edilmesini sağladım...

20130606 143035

20130606 143102

20130606 183146

Son karedeki imza markalaşma yolundaki ilk adım olarak bir fikir estirdi. Umarım gerçek olur. Elinize sağlık.

Hafta sonu, bisikletimin bakımını yaptım, elcikler, fren telleri, fren mekanizma ve pabuçlarını komple değiştirdim, yeniledim...Geçenlerde elime iki adet bisiklet yan taşıma çantası geçmişti, ama çantayı bağlayacak arka bagaj selesi yoktu, mecburen bir sele almak zorunda kaldım, montaj sonunda çantaların tahmin ettiğimden daha kullanışlı olduğunu farkettim...
Sonra Yak'ın bisiklet taşıyıcısının bisikleti sabitleme aparatının parçalarını almıştım, hızlı bir tasarım çalışması yapıp, aparatı biraz revize edip yerine montajladım, tek seferde süper, bisiklete hayırlı yolculuklar diler...

20130609 130317

20130609 142053

20130609 142119

20130609 142134

20130609 142158

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "yak" (atiladi)

Bu gün, Yak'ı rot-balans servisine götürdüm, ön takımı komple kontrol ettirdim, ön takımda hiç bir sorun yok, sadece sol dış aks kafasında hafif hafif ses yapma başlamıştı, kontrolden sonra sol dış aks kafasını yenisi ile değiştirtdim, böylece ön düzen ve ön aktarma organları sorunsuz oldu...Tüv muayenesi öncesi birde far ayarına girdim, farlarında ayarlarını yaptırdım, TSE onayı gelince TUV içinde karavan hazır duruma geldi...

Bu sabah "YAK" Tüv'e girdi karavan proje onay muayenesinden sıfır sakat geçti, sıra Trafik tescil özel amaçlı taşıt (motor karavan) ruhsat değişikliğinde, pazartesi günü "YAK" uzun yaz tatillerine çıkabilecek durumda beklemeye başlıyor...

Hayırlısı diyelim.....YAK ilana çıkacakmı yoksa yeni sahibi bellimi?

Bu gün sabah "Yak'ın" özel amaçlı taşıt (motokaravan) ruhsat değişimi için trafik tescile gittim, evraklar trafik tescil tarafından kontrol edilip kabul edildi, bürodaki yoğunlukdan dolayı ruhsat yazımı için salı sabahına gün verdiler, ayrıca trafik vergi dairesine verilen MTV de kamyonet ten karavana dönüşüm için gerekli belgeyi aldım, yarın yeni ruhsatları aldıkdan hemen sonra vergi dairesinde de araç özel amaçlı taşıt (motor karavan) olarak işlenecek...

Yak bu sabahdan itibaren, resmen karavan oldu...Trafik tescilde yine değişiklikler olmuş, artık özel amaçlı taşıt ( motor karavan) yazmıyorlarmış, artık özel amaçlı (Kamp Taşıtı) ifadesi yazılıyor, seçeneği zaten bilgisayar kendi belirliyor...

20130625 180317ab

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR