Karavanımızı Sonunda Tamamladık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koray_p Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 100,707
Görüyorum ki karavan üreten firmalarda gördüğüm hayal kırıklığına sitem etmem bazı arkadaşlarda tepkiye neden olmuş ve üslup dersi vermeye çalışmışlar.

Bu forumu uzun zamandır sessizce takip edip, artık emekliliğin ucu görününce daha yakından takip etmeye başlayan tıp doktoru olarak ben de üzüntülerimi iletiyorum. İnsanlara ders vermeye çalışmak bu kadar ucuz olmamalı. Fikirlere fikir ile karşılık verilir, ders vermeye çalışmak başka birşey.

Neyse forum sizlerin olsun, bana müsaade
Kendim yapmayı düşünüyordum , sizi izledikten sonra kendim yapmaktan vazgeçtim dedikten sonra , bunun üstüne bir de UCUBE kelimesini kullanırsanız ortaya böyle bir ALGI çıkar .

Bu forumda kimseyi zorla tutmuyorlar , zaten bir sürü değerli üye , şu veya bu nedenle forumu terk etmiş , biraz da biz oyalanıyoruz , uyarmak hakkımız diye düşünüyorum .

En azından kusura bakmayın demek veya özür dilerim demek bu kadar zormu ki ?

Etiketler
Kendim yapmayı düşünüyordum , sizi izledikten sonra kendim yapmaktan vazgeçtim dedikten sonra , bunun üstüne bir de UCUBE kelimesini kullanırsanız ortaya böyle bir ALGI çıkar .

Bu forumda kimseyi zorla tutmuyorlar , zaten bir sürü değerli üye , şu veya bu nedenle forumu terk etmiş , biraz da biz oyalanıyoruz , uyarmak hakkımız diye düşünüyorum .

En azından kusura bakmayın demek veya özür dilerim demek bu kadar zormu ki ?

Avrupanın pek çok yerinde ve Amerika'da karavanları incelemiş ve kıyas yapma adına epey tecrübe sahibi olan birisi olarak, neyi ne için söylediğimi bilerek kullandığımı bilmenizi isterim.Bu işi ticaret için yapanların bir kısmına olan hayal kırıklığımı ifade etmek etmek için söylediğimi tekrar yazmış olmama rağmen, konu nedense uzamış.

Karavanını yapış bilgilerini paylaşan değerli arkadaşın paylaşım serisini bu gereksiz muhabbet ile doldurmamak adına son noktayı koyuyorum. Forumdan öyle çıkıyorum diyerek çıkılmıyormuş, forum yöneticilerine beni çıkartın diye mesaj attım,umarım atarlar da kurtulmuş olunur. İyi günler diliyorum.

İki haftadır TSE onayı için bekliyorum. Sonunda bugün haber geldi, 1+1 onayı artık kesinlikle mümkün değil dediler. Koltuk için test istiyorlarmış. Mecburen 2+1 olacak. İkili koltuğu monte ettim. Muayeneden sonra tekrar tekli koltuğu takacağım.

Şimdiye kadar takip edip incelediğim en başarılı çalışma olmuş..Elinize emeğinize sağlık..Benzer bir çalışmayı yapmayı düşündüğümden sizin çalışmanız bana kılavuz olacak...Aracı kullanırken yaşayacağınız sorunları da ( insallah yaşamazsınız) zaman içerisinde paylaşırsanız sevinirim...Size şimdiden iyi gezmeler dilerim..

Merhabalar,Emeğe saygımı iletiyor, bu güzel çalışmayı bir gün kendi karavanı yapma hayali kuran benim gibi amatörlerle paylaştığınız için teşekkür ediyorum.Sizin projeniz,birbirinin çok benzeri olan standartları ve beklenti çıtasını bir kaç tık yukarılara taşımış oldu.Vizyonunuz bu anlamda değer kattı bu platforma.Yüreğinize sağlık.

Tse onayını beklerken ikili koltukla banyo arasındaki boşluğun altına mini kiler/yağlık ilave ettim.
10b67c96a75d92f4a3970818d62ff29e F81d896b85aebe2c30dc3c3653268c68
58f2306455801dd37dee3de02b1b921b

Evet, evin otoparkında yapıyorum. Ticari bir firmayla bağlantım yok. Dışarıdan usta veya firma desteği de yok.

İki sene araştırma yaptım. İzlemediğim video, okumadığım forum kalmadı neredeyse. Özellikle yabancı karavan üreticilerinin modellerini çok inceledim. Ahşap laminasyonu, cihazlar gibi şeylerin dışındaki her şeyi kendim yaptım. Su tanklarının imalatındaki fotoğrafta kendi elimi bile gösterdim. Gene mesleğimden bahsedeceğim ama gemide çalışırken denizin ortasında dışarıdan kimse gelemediği için tüm arızaları kendiniz yapıyorsunuz.

Karavanı yaparken 2000 civarında fotoğraf çekmişim, tabi hepsini buraya yüklemek mantıksız olurdu. Örnek olabilecek ve işe yarayacak olanları yüklemeyi tercih ettim.

Saygılı olduğu sürece her soruya yanıt veririm. Bu konuda hiç bir sorunum yoktur.

Bu arada mesaj yazan herkese ayrıca teşekkür ederim. Forumdaşlarıma hak vermiyor da değilim. Fotoğraflardan fazlaca profesyonel görüleceğini tahmin ettiğim için uzun süredir tereddüt ediyorum.

Elinize sağlık, bir çok insanın hayalini yapıp bunu bir film şeridi tadında sunduğunuz için teşekkürler...
Olumsuz ve hazımsız kişiler her yerde vardır elinden çok çenesi çalışır.

En sonunda ruhsatımızı bugün teslim aldık.

Bir ay TSE onayını bekledikten sonra nihayet raporu verdiler. Bekletme sebepleri ise "kamyonetten / panelvandan motokaravan olmaz" mış. Daha önce olmuş ama bundan sora olmazmış, test (ne testi olduğunu hiç öğrenemedik) isteyeceklermiş. Ancak bu sorun da çözüldü ve benim aracımdan başka bekleyen 5 araç daha raporunu aldı.

Rapor onayından sonra TÜV muayenesine girdim. Muayenede ön plakada biraz ezik olduğu için ağır kusurlu sayıldı ve şoförler odasından iki adet plaka aldım. Tekrar muayanesinde onaylandı. TSE ve muayene raporu ile noterde ruhsat yenilendi.

Hayırlı olsun.Karavan ruhsatı almak zorlaşacak diyorlardı,demek ki doğruymuş.Ben size önerdiğim mühendise gidip aracımı gösterdim,iki üç tane fotoğraf çekip ruhsatımı aldı ve ben size haber veririm dedi.İki gün sonra evraklar onaylanmış vaziyette alıp tüv e girdim.Yani tse yetkilileri aracı görme bile görmediler.Tüv dekiler normal araç muayenesi yapıp içine dahi bakmadılar.Sizin muayenede içerisine baktılar mı?

Normalde proje çizilip TSE onayından sonra 2 ay içerisinde aracın tamamlanması gerekiyor ama ben TSE 'ye aracı götürdüm; içine baktılar, tüp için menfezi, temiz - pis su deposunu sordular ve koltuk sayısına baktılar. 30 sn içinde bitti. Tüv 'de ise sizinki gibi normal araç muayenesi yapıldı.

selam,muhteşem olmuş,tek kelime ile ellerinize sağlık,sayenizde ilham,bilgi ve cesaret sahibi olduk ,paylaşımınıza çok teşekkürler...

"Bekletme sebepleri ise "kamyonetten / panelvandan motokaravan olmaz" mış." Peki biz karavanı nasıl yapacağız, sadece alkovan mı olacak artık?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.