Benim Karavanım Sprinter 4x4 413cdi Coşkun Bahçeci

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gemiadami Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,214
Ynt: Benim Karavanım Sprinter 4x4 413cdi Coşkun Bahçeci

Coskun bey gule gule kullanin, cok guzel olmus..
Aracin ic olculerini yada uyguladiginiz plani ve olculeride paylasirmisiniz.

Etiketler

Coşkun bey hayırlı olsun maşallah diyelim.Aracınızın asfalt yol dışındaki performans ından bahsedermisiniz.4x4 olması ne gibi avantajlar sağladı iki çeker bir camperle kıyaslamak gerekirse.Birde yakıt değerlerini yazabilirmisiniz.

Hayırlı olsun Coşkun bey, güle güle kullanın :smiley: Telefonda da anlatmıştım, lastik ölçülerini biraz büyütürseniz daha gösterişli oluyor çift teker Sprinter. Standart lastikleri çok zayıf kalıyor :( Aslında hakettiği görünüşe kavuşuyor da diyebiliriz. 4x4 performansını ben de merak ediyorum denediniz mi?

Lastik için 2 örnek :

Sprinter2

Ekli dosyalar

• sprinter1.jpg
    sprinter1.jpg
    159.3 KB · Görüntüleme: 309

İyi dilek ve temennilerini belirten herkese teşekkür ederim.

meridyen' Alıntı:
Coşkun bey hayırlı olsun maşallah diyelim.Aracınızın asfalt yol dışındaki performans ından bahsedermisiniz.4x4 olması ne gibi avantajlar sağladı iki çeker bir camperle kıyaslamak gerekirse.Birde yakıt değerlerini yazabilirmisiniz.

aracı bir offroad aracı gibi görmemek lazım öncelikle bunu söylemeliyim. aracı panelvan kamyonet olarak en az iki sene kullandım. testler yaptım zorladım da aracı kendini ispat etti diyebilirim. çamura ve dik rampalara daha korkusuzca girebiliyorum. yerden diğerlerine göre daha da yüksek olması artı avantaj engebeli arazi altı vuracak derdi yok. araç diğer PSA araçlara göre biraz kısa hali ile yaşam alanı daralıyor. benim yayla ve doğa tutkunu olmam beni bu araca yöneltti. yakıt konusuna gelince aracın yakıtını daha test etmedim aracın teslimatı okulların açılmasından sonra olduğu için uzun soluklu gezilere çıkamadık şu anda istanbul ve yakın çevrelerinde gezilerde hatta şehir içindede günlük araç olarak da değerlendiriyorum. ilerde paylaşırım yakıt sarfiyat durumunu araç bu hali ile 3100 kg geldi kantarda.

selamlar coşkun bey cok güzel olmuş karavanınız güzel günlerde kullanın kazasız belasız sigortası değişecekmi onu merak ediyorum daha önce 2 yıl kamyonet olarak yaptırmışsınız bakalım :smiley:

coşkun bey çok teşekkürler ama ölçüler malesef okunmuyor, aracın boyu 3.20mt midir.

Coşkun Bey karavanınız hayırlı olsun. Iyice düşünülerek planlandığı bir bakışta görülüyor. Güzel ve kullanışlı bir karavan olmuş.

Güzel geziler dilerim.

Akdeniz45' Alıntı:
Coşkun Bey karavanınız hayırlı olsun. Iyice düşünülerek planlandığı bir bakışta görülüyor. Güzel ve kullanışlı bir karavan olmuş.

Güzel geziler dilerim.

teşekkürler Hüseyin bey, evet iki seneden fazla kafa yordum birazda titizim :smiley:

Hayirli uguu olsun kazasiz belasiz keyifli geziler olsun insallah. Arac kac m3? Bide kilitli difransiyellerini kullanmak karisikmis biraz siz alistinizmi denedinizmi? Birde surekli 4 cekermi yoksa manuel olarakmi aliyor yoksa otomotik olarak sartlara gore kendimi geciyor?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Araç yaşam mahalli ölçüleri (sürücü ve yolcu kısmı hariç) 330cm*172cm
yükseklik 182 cm
hacim 10.3 M3 (yaşam mahalli)
kilitli dif. ve 4 çekere geçmek hiç zor değil bir düğmeye bakıyor.
sürekli arkadan çekiç.
sizin isteğiniz doğrultusunda düğme ile önler devreye girer ve çıkar (düğmeyi açık unutmanız halinde araç 40KM ye ulaşınca kendi 4 çekeri devreden çıkarıyor.
aşağıda ki linkte daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=83982.0

enginizm35' Alıntı:
coşkun bey çok teşekkürler ama ölçüler malesef okunmuyor, aracın boyu 3.20mt midir.

Engin bey araç yaşam mahalli ölçüleri 330*172*182
yatak kısmı 178*110
elbise dolabı 48*48
koltuk 76*60
açılır masa 81*55
araç tam boy 5,73m

sayın coşkun bey; hayırlı olsun, ALLAH kaza beladan korusun. ben, alkovan yapmıştım ruhsatta 3600kg geçiyor. şimdilik fazlasıyla idare ediyor. hayırlı seyahatler dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR