Arabalı Aile Venedik'e Giderken ....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iklil konyalilar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,929
Ekli dosyayı görüntüle 62990 Ekli dosyayı görüntüle 62991 Güneşli bir güne başlıyoruz...Kaldığımız evden de çok memnunuz ve çıkıp gidesimiz de yok(!)
Evin her santimetrekaresi incelikle planlanmış ve kullanışı maximum hale getirilmiş..Aynen bir karavan gibi!
Mekanı bölüm bölüm tanımlasam , 100 m2 zannedersiniz, ama ancak 45 m2 var/yok...
Banyoda, duvardaki tutunma kolu dahi düşünülmüş...Odada sol duvarda TV ve Klima, karşıda mutfak bölümü,sol karşıda giriş+banyo,arkada camlar(ama bizdeki gibi değil, camlar ENİNE geniş, yükseklik bizdeki kadar.Böylece dış görüntü de genişlemiş oluyor,kayıtlarla görüntü bölünmüyor!)..
Solda yatak ve dolap var...Fotoğrafı da açılır kanepe üzerinden çektim ...
Zagreb'de yaşasam bu bölgeyi seçerdim herhalde

Ev çok temiz ve güzele benziyor..
Tatilinizin güzel geçmesi ve bol bol resim paylaşmanız dileğiyle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
IMG 3590
IMG 3593
IMG 3594
IMG 3595
IMG 3596

Ljubliana-Zagreb arası 140km...Depoyu fullerken farkettim, Hırvatistan da da Slovenya vinjet'i satılıyor.Aldım yapıştırdım cama,ilk kez de burada self-servis yakıt aldım...Şeffaf eldivenler hazır benzin istasyonunda!..
100TL üzeri bir para tuttu!..
Bu ülkede yapılacak 300-500km için çooook fazla, ama n'apalım...
Slovenya'da seyahat , Kaz dağlarından Gemlik körfezine iniş gibi , çok keyifli...
Her bir çıkış öncesine de tabela koymuşlar:O böşgenin gezilip görülecek yer(ler)i...Çok faydalı bence!..
Burada bir hostelde kalıyoruz,3kişi 38 Euro...4 kişi istedim, 70 Euro hesap çıktı!..Bir kişilik ayrı oda gerekliymiş, neyse 3 kişi kayıt olduk , akşam gelince de soran olmadı zaten...
Eşyaları odaya bıraktık, yönümüz Bled gölü!...Şu kadar söyliyeyim , o resimlerde görmek falan hikayeymiş !..
Gözler yeşilden , deniz mavisi gibi gölden ve tatilci kızlardan dolayı bayram yapıyor!..
Havlu-mayo alın dedim , Ege dinledi-BilgeNaz dinlemedi...Üzülen o oldu...Bled'de otoparklar 10euro...Biz Ege ile giyinip indik . Nil ile kız araba ile kah gezdiler,kah ordaki bir marketin otoparkına parkettiler falan ..Biz 1 saat kadar yüzdük...Günün heri kalanını da şehirde geçireceğiz, ama bu kadar yaklaşmışken Avusturya Villach'a mı gidelim(?) diye de düşündük-vazgeçtik....
Allahtan vazgrçmişiz, Ljubliana'nın bir masal şehri olduğunu anlayamayacaktık kalan kısa sürede!...
Şu an bile "Venedik'i pas mı geçsem DE burada birkaç gün kalsam???.." diye düşünüyorum, o derece yani!

IMG 3600
IMG 3603
IMG 3604
IMG 3645
IMG 3646

Göldeki resimler altta kalmış, olsun,kronolojik olarak onlar önce!...

Bled sonrası rotayı yine Hostele çevirdik(Simple Accomodation Vodmat)
Yaklaşık 1,5 km yürüyüp merkezi bulduk ...
Daha önceden GÖKDELEN(!) dendiğini duyduğum bir bina var...Sadece 12 kat, terasında birşeyler içip , kuşbakışı şehri izledik ...Sonra da tabana kuvvet!..
Burada bizim gibi Scooter kullananlar epey fazlaydı, ilk defa garipsenmedik..
Bisikletli aileyi de şehrin genel havasını yansıtmak için çektim ...Nil(eşim) dedi ki :"...Anneler melektir ama, Bu anne değil , gerçek bir melek olsa gerek !.."

IMG 3605
IMG 3607
IMG 3608
IMG 3609
IMG 3610

Kulenin arka tarafından görünen , yamaçta bir park vardı, kızlar bir mağazaya (DAHA!) bakarken , biz Ege ile oraya bakıp dönelim dedik..ABD konsolosluk binasını gördük , tarihi bir binayı kapatmışlar....
Parkın heryeri spor yapan , arkadaşları ile vakit geçiren insanlarla dolu ...
Bu ağaçlar kesilip , neffis bir REZİLdans yapılmaz mı?....
Yapılmamış !....

4.foto şehrin göneğinde bir yeraltı otoparkı girişi...Merkezdekilerin saati 1.20 Euro'yu buluyor...
Abone olan belki çok daha ucuza da kullanıyor, bilinmez(?)..
Son fotoda yine merkeze yakın bir meydanda konser hazırlığı!..
Yarın yönümüz Venedik , konseri pasgeçiyoruz!..☹️

Şehri biraz daha dolaştıkça,pasgeçmemiz gereken şeylerin konserden çok daha fazla olduğunu keşfediyoruz....
Hele o tepedeki şato !..
Birazdan camdan Rapunzel saçlarını sarkıtacak gibi duruyor!..

IMG 3617
IMG 3618
IMG 3620
IMG 3621
IMG 3622

İlk fotoda ben Ege'yi çekiyorum , o tınmıyor!..
Halbuki tam o anda, arkasında Moda Çekimleri yapılıyor !...
2.foto,dar bir eski sokak ve NewAge müzik yapılan bir pub önünde...
Köprüde güzel bir ışıklandırma var, hemen altından geçen yemekli gezi teknesi de cabası!..
Meydana geldik sonunda

IMG 3628
IMG 3631
IMG 3634
IMG 3647
IMG 3650

Ege-tek ve biz-3lişi , Triple Bridge üzerindeyiz....
Her köşe başında bir orkestra olur mu?...Olur!..
Yorgun gezginler, takatlerinin son deminde siparişleri uyuklayarak geçiriyor...
Oturduğumuz mekan "Kilitli köprü"nün hemen dibinde, garson kızlarımız birbirinden hoş !..

IMG 3636
IMG 3638
IMG 3640
IMG 3642
IMG 3649

Kilitli köprü; aşıklar kilit asar-anahtarı nehre atarlarmış (!)...
Kuyruklu bir heykel de vardı köprü üstünde??..
Üstte oto, altta yaya köprüsü ; ve burayı mahallenin toplanma yeri yapmış gençler..
Günün yorgunluğunu atan fotoğraf da sonuncusu

Artık uyuma vakti , sabah yolumuz Venedik'e!..
Sınıra dek 100km var, sonrası da zaten otoban..
Yarın kanallar şehrindeyiz inşallah !..

IMG 3655
IMG 3658
IMG 3659
IMG 3660
IMG 3662

Ljubliana ile sınır arasında , araba kullanmanın keyifli birşey olduğunu haturlıyor insan...İstanbul'da yaşamış olan anlar beni : Hiç 'bu yol keşke bitmese' diye şöför hayıflanır mı?...Oluyormuş gerçekten !..
İtalya otobanlarında trafik epey yoğun, toplam 3 saat süren yolumuz (kahvaltı molası dahil) 11:30'da benim aileyi Venedik'e bırakmam ile bitti ..Sonra Greenpark diye önceden belirlediğim yere arabayı bıraktım ...Otopark girişindeki bu yazıyı görünce , dikkat etmedim , bileti orda bırakıp çıktım(!)..
Otoparkçı gençlerle-akşamda nöbetçi ekiple yarı İnglisçe yarı İtalyanca anlaşıp ödemeleri yaptım, gidiş dönül otobüs biletini de aldım aynı yerden ...Otopark 4,5 biletler 3 toplam 7,5 euroya kurtardık ...Venedik girişinde bıraksak 35 euroya kadar yolu var!..

Girişteki köprü, gondol duraklarından biri ..
Hakikaten Venedikteyiz yaaaa !..

IMG 3670
IMG 3666
IMG 3667
IMG 3671
IMG 3675

Daracık sokaklar, film dekoru binalar, yere basmayan syaklar (!)...
((Tabii akşam anladık , ayaklar yere basmış mı?Basmamış mı?))

Referandum ise , Venedik Lagün'ü içinde Donanma dursun mu durmasın mı?..hakkında.
Afiş de "Evet , gitsin!.." yönünde bir çağrı

IMG 3676
IMG 3677
IMG 3679
IMG 3680
IMG 3681

Gondol hevesimizi "Tragetto" denilen Dolmuş-Gondol'la kanalı geçerek giderdik ,balık pazarında indik,sonraki hedef Rialto... Hem 80 Euro'ya kıyamadık , hem de 36 derece sıcakta kokmaya başlayan kanallarda gezmek de cezbetmedi ..Ama görüntü hakikaten muhteşem, birkaç Gondollu foto olacak ilerde de...

IMG 3695
IMG 3696
IMG 3698
IMG 3701

San Marco meydanı öncesi Gondol durağında dinlenme molası...Meydan...Selfi çekinen çekinene...Bi poz da bizden
Nil bizden 15 dakka izin istedi , Murano? Kristallere bakacakmış ...Sonra meydanda(?!?) buluşacağız
Netekim , meydanda birbirimizi bulmamız 25-30 dakkayı buldu...
Bu arada "Meşhur?" İtalyan Dondurmasını satan Bangladeşli dondurmacıların fotosu ilginç.. Fiyat listesi , meydan manzarasının keyfini çıkartmak isteyenler için /Alternatifi , basamaklara çöküp oturmak !..

IMG 3702

Son düzenleme:

IMG 3709
IMG 3711
IMG 3712
IMG 3714
IMG 3716

Birinci Haçlı Seferi'nde önce İstanbul'u işgal eden haçlılar(?!?) Atları çalıp buraya getiriyor !.. Din uğruna sefer falan palavra!
Pideler yaratıcılık eseri
Apartman zilleri bu en alttaki foto

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR